اخبار ارز دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

هاوینگ لایت کوین انجام شد | افرایش قیمت لایت کوین در راه است؟

نویسنده : عارفه مدنی

3585

زمان مطالعه :

۲ دقیقه
ارزهای دیجیتالبلاکچین

05اردیبهشت1402|56:11

هاوینگ لایت کوین

هاوینگ لایت کوین در بلاک ۲,۵۲۰,۰۰۰ انجام شد. نصف شدن لایت کوین هر چهار سال بعد از 840000 بلاک اتفاق می‌افتد و ماینرها 50 درصد کمتر از قبل سکه دریافت می‌کنند.

 

این بلاک چین از زمان راه اندازی خود در سال 2011 تاکنون دو رویداد نصف شده را پشت سر گذاشته است و ماینرها در حال حاضر 12.5 LTC به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. برای مطالعه بیشتر در مورد هاوینگ لایت کوین و تاریخچه آن می‌توانید به آکادمی رابکس مراجعه کنید.

 

 

تاثیر هاوینگ بر شبکه لایت کوین

هاوینگ مکانیزمی است که در آن پاداش‌هایی که استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال با ماینر‌ها برای اعتبارسنجی تراکنش‌های یک بلاک چین دریافت می‌کنند، به نصف کاهش می‌یابد. این کار برای کاهش سرعت ایجاد واحدهای جدید دارایی دیجیتال انجام می‌شود، در نتیجه با توجه به اصول عرضه و تقاضا، کمبود و به طور بالقوه افزایش ارزش دارایی ایجاد می‌شود. با کاهش تعداد سکه‌های در گردش،هاوینگ برای مقابله با تورم و تشویق یک مسیر رشد  پایدار برای ارز دیجیتال در نظر گرفته شده است.

 

 

هاوینگ لایت کوین

لایتکوین یک ارز دیجیتال است که بر پایه بلاک چین عمل می‌کند. هر بلاکچین شامل بلاک‌هایی است که تراکنش‌های مختلفی را ذخیره می‌کنند. برای ایجاد هر بلاک در بلاکچین، ماینرها (افرادی که دارای تجهیزات و نرم‌افزارهای خاصی هستند) باید محاسباتی پیچیده را انجام دهند. به عنوان پاداش، ماینرها LTC دریافت می‌کنند.

 

هر چهار سال و پس از تولید 840،000 بلاک، یک رویداد کاهش اتفاق می‌افتد که به آن هاوینگ گفته می‌شود. در این رویداد، پاداش دریافتی ماینرها به نصف کاهش می‌یابد. این اتفاق برای کنترل تورم و افزایش ارزش لایتکوین اتفاق می‌افتد.

 

تاریخ هاوینگ لایت کوین

 به گزارش cryptopotato از زمان راه‌اندازی لایتکوین در سال 2011، دو رویداد هاوینگ رخ داده است و پاداش دریافتی ماینرها از 50 LTC به 25 LTC رسید و سپس به 12.5 LTC کاهش یافته است. در حال حاضر، ماینرها به عنوان پاداش 12.5 LTC در شبکه بلاک چین دریافت می‌کنند.

 

در رویداد هاوینگ لایت کوین، پاداش استخراج بلاک‌ها به 6.25 LTC کاهش خواهد یافت. در آغاز تولید لایتکوین، ماینرها 50 LTC دریافت می‌کردند، اما پس از اولین هاوینگ لایت کوین در تاریخ 25 اوت 2015 و در ارتفاع 840،000 بلاک، پاداش به 25 LTC کاهش یافت. در تاریخ 5 اوت 2019، دومین هاوینگ لایت کوین در ارتفاع 1،680،000 بلاک رخ داد و پاداش به نصف کاهش یافت.

 

بلاک‌های جدید لایتکوین هر روز تولید می‌شوند و با استخراج هر بلاک، مقداری از LTC به استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال یا ماینرها به عنوان پاداش داده می‌شود. در حال حاضر، 576 بلاک در روز استخراج می‌شود و این باعث تولید 7,200 LTC در روز شده است.

 

 

پس از سومین هاوینگ لایت کوین، مقدار پاداش به ماینرها به نصف کاهش می‌یابد و تنها 3,600 LTC در روز تولید خواهد شد. با توجه به کاهش در نرخ تولید روزانه LTC، عرضه این ارز دیجیتال کاهش پیدا خواهد کرد. این می‌تواند باعث افزایش تقاضای سرمایه‌گذاران شود و ممکن است باعث افزایش قیمت لایت کوین LTC و سایر دارایی‌های مرتبط با آن خواهد شد.

 

تاریخ هاوینگ لایت کوین ۲۰۲۳

 

هاوینگ لایت کوین تلاش می‌کند تا با ارائه روشی مقیاس‌پذیر، امن و با سرعت بالا، مشکلاتی که برخی از بلاکچین‌ها مانند بیتکوین و اتریوم دارند، را حل کند. این شبکه قادر به پردازش هزاران تراکنش در ثانیه است و هزینه‌های تراکنش نیز بسیار پایین‌تر از بلاکچین‌های معمولی است. هاوینگ لایتکوین از توکنی به نام Hedera Token (HBAR) برای اجرای تراکنش‌ها و پرداخت هزینه‌های شبکه استفاده شود.

 

 

افرایش قیمت لایت کوین

 

 

 

هاوینگ لاین کوین کی است؟

گمانه زنی‌های زیادی در مورد تاثیر رویداد هاوینگ لایت کوین بر روی افزایش قیمت لایت کوین وجود دارد. در حالی که برخی از اعضای جامعه کریپتو بر این باورند که ارزش دارایی پس از رویداد هاوینگ لایت کوین با افزایش قیمت لایت کوین مواجه خواهیم بود، برخی دیگر فکر می‌کنند که هاوینگ تاثیری بر روی افزایش قیمت لایت کوین نخواهد داشت زیرا قبلاً قیمت گذاری شده است.

 

بسیاری از افراد امیدوارند که قیمت لایت کوین پس از این رویداد، مانند بیت‌کوین در پی رویداد مشابهی در گذشته، رشد چشمگیری داشته باشد. در واقع، بیت‌کوین نیز یک رویداد هاوینگ مشابه دارد که به آن هاوینگ بیت کوین می‌گویند. تاریخچه نشان داده که پس از این رویداد، قیمت بیت‌کوین رشد چشمگیری داشته است. بنابراین این افراد امیدوارند که همین الگو در مورد لایتکوین نیز صدق کند.

 

یکی از دلایلی که لایت کوین را به ارز دیجیتال خوبی برای انباشت تبدیل می‌کند، این مسئله است که 100 روز تا زمان هاوینگ لایت کوین فاصله نداریم. درست مانند بیت کوین، هاوینگ برای لایت کوین نیز یک رویداد بسیار صعودی است. هاوینگ لایت کوین، کاتالیزوری است که به‌طور بالقوه می‌تواند قیمت لایت کوین را خیلی سریع به بالای ۱۲۰ دلار برساند. برای خرید لایت کوین می‌توانید به صرافی ارز دیجیتال رابکس مراجعه کنید.

 

 

هاوینگ لایت کوین ۲۰۲۳

هربار که رویداد هاوینگ در بیت‌کوین رخ می‌دهد، پاداشی که به ماینرها برای حل مسائل رمزنگاری در شبکه‌ی بیت‌کوین پرداخت می‌شود، به نصف کاهش می‌یابد. این باعث می‌شود که تورم بیت‌کوین در طول زمان کاهش یابد.

 

با توجه به اهمیت بیت‌کوین در بازار ارزهای دیجیتال، هر رویداد هاوینگ باعث تحرکات قابل توجهی در بازار شده است. برای مثال، در سال‌های 2016 و 2020، پس از رویداد هاوینگ بیت‌کوین، بازار ارزهای دیجیتال رشد چشمگیری داشت و قیمت ارزهای دیجیتال دیگری نیز به رکوردهای جدیدی رسیدند.

به عبارت دیگر، رویداد هاوینگ در بیت‌کوین باعث ایجاد امیدواری و انتظار در بازار ارزهای دیجیتال شده است و در برخی موارد، بازار به نوسانات قیمت قابل توجهی دست یافته است. برای خرید لایت کوین و بیت کوین‌ می‌توانید به صرافی ارز دیجیتال رابکس مراجعه کنید.

منبع : cryptopotato

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز های دیجیتال

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

خرید اتریوم

خرید اتریوم

خرید تتر

خرید تتر

خرید بایننس کوین

خرید بایننس کوین

خرید دوج کوین

خرید دوج کوین

خرید ترون

خرید ترون

خرید شیبا اینو

خرید شیبا اینو

خرید لایت کوین

خرید لایت کوین

خرید بیت کوین کش

خرید بیت کوین کش

خرید ریپل

خرید ریپل

آکادمی رابکس

ارز دیجیتال چیست
ارز دیجیتال چیست
بلاک چین چیست
بلاک چین چیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
NFT چیست
NFT چیست
ترید چیست
ترید چیست
کسب درآمد از ارز دیجیتال
کسب درآمد از ارز دیجیتال
استخراج ارز دیجیتال چیست
استخراج ارز دیجیتال چیست
استیکینگ ارز دیجیتال چیست
استیکینگ ارز دیجیتال چیست

پربازدید ترین خبرها

بازی راکی ربیت | آموزش 0 تا 100 فعالیت در ربات Rocky Rabbit

قیمت Tapswap چند است؟ آیا تپ سواپ قابل خرید و فروش است؟

همستر کامبت | آموزش 0 تا 100 فعالیت در ربات Hamster Kombat

آموزش فعال کردن کارت های جدید همستر کامبت بدون دعوت دوستان

پروژه MemeFi تلگرام | بررسی و آموزش استخراج توکن میم فای

آن استیک به نات کوین اضافه شد | طریقه Unstake کردن نات کوین

ربات میجر | آموزش کامل درامدزایی از ربات میجر Major تلگرام