بیان تجربیات یک معامله‌گر قدیمی در مورد بهترین زمان خروج از بازار ارزهای دیجیتال

خروج از بازار ارزهای دیجیتال

چارلی برتون (Charlie Burton) یکی از حرفه‌ای‌ترین معامله‌گران بازار ارز‌های دیجیتال، نکاتی را در مورد مدیریت احساسات و هیجانات در بازارهای صعودی و همچنین اهمیت پایبندی به بعضی از قوانین بازارهای مالی بیان می‌کند. به عنوان مثال، سال 2021 (1400) یکی از سال‌های مهم در تاریخ روند حرکتی ارز دیجیتال بیت‌کوین بود. این ارز با ثبت رکورد 64.863 دلار مخالفان خود را شوکه کرد و بسیار خبرساز شد. این روند نامشخص ارزهای دیجیتال نشانگر این است که حاکی از این است که هرگونه رفتار هیجانی می‌تواند منجر به تصمیم‌گیری‌های نادرست از سوی معامله‌گران این عرصه شود.

برتون می‌گوید، معامله‌گران این بازار باید بسیار محتاطانه عمل کنند و در زمان‌هایی که بازار روند صعودی خوبی از خود نشان می‌دهد مدیریت ریسک را فراموش نکنند، چون ماهیت بی‌ثبات بازار رمزارزها می‌تواند ثروت عظیم شما در عرض چند ساعت یا چند روز بطور کامل نابود کند. و این یک تجربه‌ای است که بازار ارزهای دیجیتال به ما انسان‌ها می‌آموزد تا حتی در اوج صعود هم بتوانیم آرامش خود ار حفظ کنیم و قدم‌های درست و مشخص شده‌ای برداریم.

این تریدر حرفه‌ای می‌گوید: همه‌ی ما انسان‌ها، خطاپذیر هستیم مخصوصا در مورد بازارهای مالی؛ پس بهتر است که در معاملات خودمان به مجموعه‌ای از قوانین درست پایبند باشیم. او می‌گوید که ما بطور طبیعی درگیر احساسات و هیجاناتی از قبیل حرص و طمع و یا ترس از دست دادن دارایی‌های خود هستیم اما با پیروی و وفادار بودن به بعضی از قوانین بازارهای مالی می‌توانیم براحتی تصمیم‌گیری‌های درستی داشته باشیم. این قوانین شامل: تعیین هدف و تارگت برای سود حاصل از هر معامله و در‌ نظر گرفتن حد ضرر در هر معامله و … می‌باشد. مدیریت ریسک تنها مربوط به تعیین حد ضرر نیست و اتفاقا بهتر است که هر فردی که قصد ترید در این بازار را دارد برای حد سود خود هم هدف مشخصی را تعیین کند و پس از اینکه سود مورد نظر خود را از بازار دریافت کرد معامله را ببندد و با آرامش از آن معامله خارج شود. همانطور که ورود به موقع به بازارهای مالی یکی از مهمترین مسائل ابتدایی در روند شروع معامله ‌گری حرفه‌ای است، نحوه و زمان خروج از آن نیز به همین اندازه اهمیت دارد. چارلی برتون معتقد است که یکی از بهترین روش‌های معامله‌گری، صحبت کردن با خودتان است!

یعنی از خودتان بپرسید اگر من این معامله را انجام دهم و نتیجه‌ و سودی نداشته باشد، آیا ناراحت خواهم شد؟ تا چه حد توان ریسک کردن دارم و تا چه حد سود را برای خودم کافی می‌دانم؟ این یک روند عالی برای دستیابی به یک استراتژی شخصی معاملاتی است و به شما کمک می‌کند تا ترید‌هایی را که مناسب شما نیست را تشخیص بدهید و بهترین معاملات خودتان را انجام بدهید.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *