مهاجرت عظیم ماینرها به آمریکا

ezgif 6 2e22f38f6496

درچند ماه گذشته چین به طور گسترده فعالیت‌های مربوط به استخراج بیت کوین را در کشورش سرکوب کرده است و همین موضوع باعث مهاجرت ماینرهای چینی به کشورهای مختلف شد.

تا قبل از آن، چین به عنوان مرکز هش ریت (Hash rate) شناخته می‌شد و اکثر هش ریت بیت کوین مربوط به این کشور و بعد از آن مختص به ایالات متحده آمریکا بود. اکنون آمریکا مقام اول را به خود اختصاص داده است. با توجه به شاخص مصرف برق بیت کوین دانشگاه کمبریج (CBECI) 35.4 درصد توزیع هش ریت بیت کوین اکنون در آمریکاست.

طبق این داده کشورهای قزاقستان با 18 و روسیه با 11 درصد سهم در هش ریت در رتبه‌های بعدی قرار دارند. این سه کشور بعد از سیاست‌های سرکوب‌گرانه چین، جذابیت زیادی برای ماینرهای مهاجر داشته‌اند. این آمار، صفر درصد توزیع هش ریت در چین را نشان می‌دهد که مقداری غیرمنطقی است؛ زیرا هرچقدر هم ممنوعیت باشد، باز هم برخی ماینرهای مخفی که غیرقانونی مشغول به کار هستند، در چین وجود دارد.

علاوه بر مهاجران چینی، تاسیسات استخراج بیت کوین آمریکای شمالی مشغول توسعه تجهیزات خود هستند. آن‌ها ظرفیت‌های خود را بالا می‌برند و همین مورد در بالا رفتن سهم آمریکا از هش ریت بالا رفته است.

ماینرهای بزرگ آمریکایی؛ همچون آرگو بلاک چین (Argo Blockchain)، ماراتون و ریتو بلاک چین (Riot Blockchain) سفارش‌های سنگینی برای ریگ‌های استخراج ثبت کرده‌اند. ایالات تگزاس (Texas) و اوهایو (Ohio) از مستعدترین ایالت‌ها برای میزبانی از ماینرهای جدید هستند؛ زیرا سیاست‌های آن‌ها در این راستا است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *