دو صندوق بیت‌کوین تحت نظارت MAS در سنگاپور راه‌اندازی شد

Two MAS-regulated Bitcoin funds launch in Singapore

صندوق‌های بیت‌کوین جدید با هدف ارائه دسترسی ساده و ایمن به بیت‌کوین برای سرمایه‌گذاران حرفه‌ای هستند. مدیر صندوق مستقر در سنگاپور، گروه Fintonia، دو صندوق با درجه سازمانی بیت کوین (BTC) را راه‌اندازی کرده است که توسط مرجع پولی سنگاپور (MAS) تایید شده است. فینتونیا در 25 نوامبر(4 آذر 1400) اعلام کرد که صندوق‌های جدید، صندوق فیزیکی بیت‌کوین فینتونیا و صندوق بازده تضمین شده فینتونیا با بیت‌کوین برای سرمایه‌گذاران حرفه ای در نظر گرفته شده اند.

صندوق فیزیکی فینتونیا بیت کوین، سرمایه‌گذاران نهادی را هدف قرار می‌دهد که به دنبال مستقیم بیت‌کوین هستند و به آنها امکان خرید، ذخیره و فروش مقادیر زیادی از ارز دیجیتال را می دهد. بنا بر گزارش ها، آدریان چنگ، بنیانگذار و رئیس Fintonia گفت: “صندوق بیت کوین فیزیکی را خریداری می کند، به این معنی که ما بیت کوین واقعی را به جای یک ابزار در بیت کوین خریداری خواهیم کرد.”

از سوی دیگر، صندوق بازده تضمین شده Fintonia دسترسی سرمایه‌گذاران را به وام‌های خصوصی تضمین شده توسط بیت کوین فراهم می کند. بیت کوین یک شکل عالی وثیقه برای وام است. 24/7 معامله می شود و نقدینگی بالایی دارد و تقریباً 30 تا 60 میلیارد دلار در روز دارد.

در صورت لزوم، می توان آن را در مقایسه با کالاها و دارایی های واقعی به سرعت نقد کرد. هر دو صندوق متکی به یک متولی دارای مجوز شخص ثالث هستند که ارزهای رمزنگاری شده مشتریان را در کیف پول های سرد ذخیره می کند. این شرکت گفت که سرمایه‌گذاری‌ها در برابر سرقت و هک نیز بیمه می‌شوند. هدف Fintonia کاهش اصطکاک کریپتو به فیات به‌عنوان مدیر صندوق تحت نظارت MAS است که با الزامات «مشتری خود را بشناسید» و الزامات مبارزه با پول شویی مطابقت دارد.

در این اطلاعیه آمده است: «این صندوق‌های باز به سرمایه‌گذاران حرفه‌ای ساختار قانونی و نظارتی شناخته‌شده‌ای شبیه به صندوق‌های مشترک معمولی ارائه می‌دهند. MAS و Fintonia بلافاصله به درخواست Cointelegraph برای اظهار نظر پاسخ ندادند. این خبر همچنین تعهد سنگاپور برای تبدیل شدن به یک مرکز مرکزی ارزهای دیجیتال جهانی را تأیید می کند زیرا تنظیم کننده های محلی مجوزهای متعددی را برای قانونی کردن تجارت کریپتو در این کشور صادر کرده اند.

منبع:کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *