تحت فشار قرار دادن فیسبوک برای غیرفعال کردن کیف پولهایش

WhatsApp Image 2021 10 20 at 23.15.51


کیف پول ارزهای دیجیتال فیس بوک تنها چند ساعت پس از راه اندازی کمیته بانکی سرنگون شد. پنج سناتور خواستار بسته شدن فوری کیف پول رمزنگاری شده فیس بوک تنها چند ساعت پس از راه اندازی آن با همکاری Coinbase شدند.

الیزابت وارن ، سناتور شکاک Crypto یکی از پنج تن بود که از مدیرعامل فیس بوک مارک زاکربرگ خواسته بود “پروژه را فورا متوقف کند”. پنج سناتور دموکرات در نامه ای به زاکربرگ در 19 اکتبر نوشتند:
“با توجه به گستردگی رسوایی های مربوط به شرکت شما ، ما نامه می نویسیم تا قوی ترین مخالفت خود را با تلاش احیا شده فیس بوک برای راه اندازی ارزهای دیجیتال و کیف پول دیجیتالی ، که اکنون به ترتیب” Diem “و” Novi “نامیده می شوند ، بیان کنیم.”
Diem پروژه بلندپروازانه فیس بوک استیبل کوین است که قبلاً با نام Libra شناخته می شد ، که سالهاست مورد بررسی شدید و موانع نظارتی قرار گرفته و منجر به خروج تعدادی از شرکای اصلی از این پروژه شده است.
Novi در 19 اکتبر با همکاری Coinbase در ایالات متحده و گواتمالا راه اندازی کرد که خدمات نگهداری از رمزارزها را ارائه می دهد. مجموعه ای کا به کاربران امکان می دهد تا از طریق حساب Novi خود دلارهای Paxos (USDP) را بدست آورند ، ارسال و دریافت کنند.

این عکس توسط دفتر سناتور برایان شاتز و توسط تینا اسمیت ، ریچارد بلومنتال ، رئیس کمیته بانکی شرود براون و الیزابت وارن امضا شد.

آنها اظهار داشتند که فیس بوک بارها و بارها تصمیمات تجاری آگاهانه ای گرفته است تا “اقداماتی را که به کاربران و جامعه گسترده آسیب رسانده است” ادامه دهد ، و افزود: فیس بوک نمی تواند به مدیریت یک سیستم پرداخت یا ارز دیجیتالی اعتماد کند ، در صورتی که توانایی موجود در مدیریت خطرات و حفظ امنیت مصرف کنندگان کاملاً ناکافی باشد. “مارکوس در نامه ای از شرکت اعلام خلبان ، اظهار داشت: “ما قصد داریم پس از تأیید مقررات ، Novi را به شبکه پرداخت Diem منتقل کنیم.”

این شرکت بلندپروازهای بسیار بلندتری نسبت به یک کیف پول ارزهای دیجیتال و استیبل کوین در فضای دیجیتال دارد. در 17 اکتبر ، فیس بوک برنامه های خود را برای ایجاد 10000 شغل با مهارت بالا در اتحادیه اروپا طی پنج سال آینده برای ساخت متاوس خود اعلام کرد.

منبع:کویت تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *