آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

تحلیل قیمت پنج ارزدیجیتال منتخب هفته: بیت‌کوین، لایت‌کوین، ICP، تتا و FTT

نویسنده : mohsen.z

68

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

18مرداد1400|36:19

بیت‌کوین به مقاومت قوی میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA 200) رسیده و اگر گاوها بتوانند این مانع را از سر راه بردارند احتمال می‌رود ارزهای دیجیتال LTC ICP، THETA و FTT پتانسیل رشد خوبی دارند. رسیدن بیت کوین به بالای 45 هزار باعث شد احساسات بازار در کوتاه مدت مثبت شده و تمایل به خرید در سرتاسر بازار دیده می‌شود. ارزش بازار رمزارزها با این خریدها اکنون به بیش از 1.8 تریلیون دلار رسیده است.

در مورد اتریوم، علاوه بر رشد بیت کوین، صعود مربوط به هاردفورک لندن در شکستن قیمت 3 هزار دلار در 7 آگوست (16 مرداد) تاثیر داشت و باعث شد عملکرد آن از بیت کوین بهتر باشد. رالی قیمتی بزرگترین آلت کوین بازار نشانه‌ای مثبت برای بقیه آلت کوین‌ها محسوب می‌‌شود؛ اما اطلاعات درون زنجیره‌ای (On-Chain) نشان می‌دهد در کوتاه مدت، امکان سیو سود از طرف معامله‌گران وجود دارد. لکس موسکوسکی (Lex Moskovski) مدیر ارشد سرمایه‌گذاری در شرکت موسکواسکی کپیتال (Moskovski Capital) در صفحه اتریوم گلس نود نوشته است: اندیکاتور درصد آدرس‌های در سود به بیش از 96.4 درصد رسیده است که منطقه خطر محسوب شده و در نزدیکی سطوح مقاومتی به این مقادیر می‌رسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

قیمت در کوتاه مدت می‌تواند نوسانی باقی بماند؛ اما با دید بلندمدت، بازار در فاز صعودی قرار دارد. گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت‌هالی سرمایه‌گذاری جسورانه (Venture Capital) در نیمه اول سال میلادی جاری، 17 میلیارد دلار در شرکت‌های بلاکچینی سرمایه‌گذاری کرده‌اند. نکته جالب توجه اینجاست که این مقدار از مجموع تمام سرمایه‌گذاری این شرکت‌ها در سال‌های گذشته بیشتر است. همین گزارشات نشان از بولیش بودن بازار در بلندمدت دارند.

حالا در نقطه‌ای هستیم که گاوها تلاش خواهند کرد برتری خودشان را حفظ کرده و با تکیه به این برتری، به سمت اهداف بالاتر پیشروی کنند. تحلیل‌ها نشان می‌دهد که در صورت ادامه روند صعودی بازار، پنج رمز ارز عملکرد بهتری نسبت به بقیه بازار خواهند داشت که آن‌ها را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تحلیل قیمت بیت کوین

طبق تعاریف تکنیکال سقف رنج قیمتی ساخته شده در بیت کوین، 42451 دلار بود که در روز 6 آگوست (15 مرداد) این سقف قیمتی شکسته شد. این شکست نشان می‌دهد که گاوها در تلاش هستند که روند صعودی جدیدی را آغاز کنند؛ اما با مقاومت میانگین متحرک ساده 200 روزه (SMA 200) در 44879 دلار روبرو شدند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

با رسیدن به میانگین متحرک ساده 200 روزه می‌توانیم چند سناریو را در ذهن داشته باشیم. اگر قیمت از این ناحیه به عقب برگردانده شده و سپس از سقف رنج قبلی ( 42451) به بالا بازگردد، می‌توانیم نتیجه بگیریم تفکر حاکم بر بازار از “فروش در رالی‌های قیمتی” به “خرید در اصلاحات قیمت” تغییر کرده است. این اتفاق برای روند صعودی بسیار خوب بوده و امکان شکست SMA 200 روزانه را بالا می‌برد.

اگر SMA 200 شکسته شود، احتمال یک رالی قیمتی تا مقاومت بعدی؛ یعنی ناحیه 50000 الی 51483 بالا می‌رود. این سطح مقاومتی دوباره ممکن است به عنوان یک مقاومت سخت عمل کرده و خریداران را دچار مشکل کند. اگر از ناحیه 50000 الی 51483 پولبکی به SMA 200 روزانه داشته باشیم و گاوها از آنجا قیمت را بالا ببرند، بیت کوین می‌تواند به روند صعودی خودش ادامه دهد.

تحلیل را در همین تایم فریم ادامه می‌دهیم. میانگین متحرک 20 روزه (EMA 20) در حال بالا آمدن است و اکنون در حوالی 40 هزار دلار قرار دارد. اندیکاتور RSI نیز در منطقه اشباع خرید بوده و نشان می‌دهد فعلا گاو‌ها کنترل بازار را در اختیار دارند. این دید صعودی در صورتی که خرس‌ها قیمت را به زیر EMA 20 روزانه بکشانند، از بین رفته و احتمال اصلاح قیمتی تا 36670 وجود خواهد داشت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

امروز صبح در چارت 4 ساعته فروشندگان به وضوح در تلاش برای برگرداندن قیمت به زیر سقف رنج قبلی بودند که بعد از بازگشت قیمت از حوالی 42800، در این کار شکست خوردند. حرکت رو به بالای EMA 20 در تایم فریم 4 ساعته و قرار گرفتن RSI در ناحیه مثبت، باز هم قدرت گاوها در این تایم فریم را نشان می‌دهد. شکست سطح 42451 می‌تواند اولین نشانه از ضعیف شدن خریداران باشد که می‌تواند راه را تا 40 هزار دلار برای خرس‌ها باز کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال لایت کوین

لایت کوین مقاومت 146.54 را پیش رو داشت که در روز 6 آگوست (15 مرداد) این قیمت را شکست و با موفقیت الگوی کف دو قلو تشکیل داد. اگر گاوها بتوانند این مقاومت شکسته شده را به عنوان حمایت حفظ کنند، روند صعودی جدیدی برای این ارز دیجیتال شروع خواهد شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

اندیکاتور RSI در منطقه مثبت است و EMA 20 روزانه هم در حال بالا آمدن است و اکنون حوالی 140 دلار قرار دارد. اگر لایت کوین تا EMA 20 اصلاح کرده و از آنجا برگردد، این توانایی را دارد که تارگت الگوی کف دو قلویش؛ یعنی 189.25 دلار حرکت کند. در آنجا با مقاومت SMA 200 روزانه مواجه خواهد شد و خریداران درگیری جدیدی خواهند داشت.

سناریوی بعدی این است که خرس‌ها قیمت را تا زیر EMA 20 روزانه (140 دلار) به پایین بکشند که در آن صورت، این حرکت صعودی تله گاوی برای گیر انداختن خریداران بوده و قیمت می‌تواند تا 120 دلار و حتی حمایت حیاتی 103.83 دلار پایین بیاید.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

چیزی که در تایم فریم 4 ساعته می‌بینیم، تلاش موفق گاوها در شکست مقاومت 150 دلار است؛ اما باز هم برای تثبیت آن دچار مشکل هستند. خرس‌ها هم قصد دارند قیمت را دوباره به زیر مقاومت شکسته شده برگردانند. سناریوی نزولی این است که در صورت موفقیت فروشندگان در انجام این کار، لایت کوین می‌تواند تا 135 دلار اصلاح کند؛ اما در صورت عدم موفقیتشان، روند صعودی LTC می‌تواند ادامه داشته و تا 165 و بعد 180 دلار رشد کند.

تحلیل قیمت رمزارز ICP

پروژه  Internet Computer Protocol با کوین ICP در حال تشکیل یک الگوی بازگشتی است. این ارزدیجیتال مقاومت 59.42 را داشت که در روز 7 آگوست (16 مرداد) آن را شکست و الگوی کف دو قلو در چارت مشاهده شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

خرس‌ها بعد از این شکست، قیمت را دوباره به زیر این سطح برگرداندند؛ اما روند صعودی ادامه پیدا کرد و امکان رسیدن به هدف الگو؛ یعنی 90 دلار وجود دارد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

در تایم فریم 4 ساعته نیز EMA 20 حرکت رو به بالا داشته و RSI در منطقه مثبت صعودی قرار گرفته است. خرس‌ها احتمالا در حوالی سطح مقاومتی 66 الی 72 برای خریداران مشکل ایجاد کنند؛ اما با شکستن این سطح، مومنتوم صعودی بسیار قوی شده و انتظار رشد سریع قیمت وجود خواهد داشت. اولین نشانه‌های ضعف روند صعودی، شکسته شدن EMA 20 در همین تایم فریم است که می‌تواند قیمت را تا 50 دلار نیز پایین بیاورد.

تحلیل قیمت ارزدیجیتال تتا

رمزارز تتا در تاریخ 4 آگوست (13 مرداد) خط روند نزولی خودش را شکست و کمی فشار فروش در این ارز دیجیتال کاهش یافت. بعد از این شکست، قیمت خودش را به SMA 200 روزانه در 7.24 دلار رساند که در آنجا خرس‌ها منتظر بودند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

تتا در 7 آگوست (16 مرداد) یک الگوی کندلی دوجی تشکیل داد که تردید در بین خریداران و فروشندگان را مشخص می‌کرد. همین تردید، باعث اصلاح قیمتی گردید و هدف EMA 20 روزانه در 6.07 نیز در دسترس است.

اگر تتا از 6.07 دوباره رو به بالا حرکت کند، گاوها بار دیگر برای شکست SMA 200 روزانه تلاش خواهند کرد و در صورت موفقیت در شکست و تثبیت، امکان رسیدن به قیمت 10 دلار نیز برای تتا وجود خواهد داشت.

اگر خریداران EMA 20 روزانه را حفظ نکنند، قیمت احتمالا بازگشتی تا 5.28 دلار خواهد داشت و شکست این حمایت، تقلبی بودن حرکت صعودی فعلی را تایید می‌کند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

خرس‌ها در تایم فریم 4 ساعته مدتی قیمت را در حوالی مقاومت 7.5 دلاری نگه داشتند و بعد تلاش کردند که حمایت 6.30 دلار را از بین ببرند؛ اما در تثبیت این شکست موفق نشدند.  دوباره دو سناریو در نظر خواهیم داشت. در صورت شکست حمایت 6.30، امکان رسیدن قیمت به SMA 200 در تایم فریم 4 ساعته وجود داشته و در صورت شکست مقاومت 7.5 دلاری، تتا می‌تواند به 9 دلار نیز برسد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال FTT

توکن صرافی FTX با نام FTT بعد از شکست SMA 200 روزانه در 34.60، یک ریکاوری بسیار خوب داشت. خرس‌ها یک بار تلاش کردند که قیمت را به زیر این قیمت بازگردانند که موفق نشدند و احساسات بازار مثبت و صعودی باقی ماند.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

حرکت شارپ صعودی FTT در چند روز گذشته RSI را به سرعت به منطقه اشباع خرید رساند و همین موضوع می‌تواند باعث درجا زدن جزئی این رمز ارز بشود. این احساسات مثبت در مورد FTT باعث می‌شود خریداران به راحتی پولبک این رمزارز به EMA 20 روزانه در حوالی 35.81 را بخرند.

اگر قیمت از EMA 20 روزانه برگردد، گاوها بار دیگر تلاش خواهند کرد مقاومت روانی 50 دلار را شکسته و تثبیت کنند. در صورت شکسته شدن SMA 200 روزانه به پایین، این تحلیل نامعتبر خواهد شد.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال 18 مرداد 1400 : بیت کوین ، تحلیل قیمت ارزهای دیجیتال 18مرداد

در تایم فریم 4 ساعته شاهد بالا رفتن مومنتوم صعودی بعد از شکست 37 دلار هستیم. FTT بعد از پولبک به EMA 20 در تایم فریم 4 ساعته به خوبی حمایت شد که خبر از حاکم شدن تفکر “خرید در اصلاحات قیمتی” می‌دهد.  قیمت اکنون در حال حرکت به سمت مقاومت 50 و سپس 52 است. اگر خرس‌ها بخواهند به قیمت 37 دلار برگردند، باید EMA 20 در تایم فریم 4 ساعته را رو به پایین بشکند.

منبع: کوین تلگراف

به این مقاله امتیاز دهید :

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم