رئیس PBoC عنوان کرد: بیش از 140 میلیون نفر دارای حساب یوآن دیجیتال هستند

رئیس PBoC می گوید بیش از 140 میلیون نفر دارای حساب یوآن دیجیتال هستند

به گفته رئیس ارز دیجیتال CBDC ،PBoC چین در کل تراکنش‌های پردازش شده به 62 میلیارد یوان رسید. به گفته مو چانگچون (Mu Changchun)، رئیس موسسه ارز دیجیتال بانک خلق چین (PBoC)، یوان دیجیتال (e-CNY) که برای جایگزینی پول نقد در تراکنش‌های روزانه تصمیم گرفته است، در بین افراد و شرکت‌ها به طور یکسان مورد توجه قرار گرفته است.

مو در سخنانی در کنفرانس روز چهارشنبه گفت که تعداد حساب‌های یوآن دیجیتال به 140 میلیون رسید، در حالی که شرکت‌ها 10 میلیون حساب دیگر ایجاد کردند.در حالی که تاریخ راه اندازی رسمی برای e-CNY هنوز مشخص نیست، چین به گسترش عرضه آزمایشی به بیش از ده منطقه ادامه داده است. رویترز گزارش می‌دهد:

مردم تا اکتبر 2021 (مهر1400)، 62 میلیارد یوان (9.7 میلیارد دلار) را با استفاده از کیف پول‌های الکترونیکی CNY خرج کردند.

مدیر PBoC همچنین انواع کیف پول‌های الکترونیکی CNY را توضیح داد. کیف پول پایه با سقف تراکنش سالانه 50000 یوان (7800 دلار) فقط به شماره تلفن نیاز دارد تا فعال شود. اگر کاربران می‌خواهند یک کیف پول الکترونیکی CNY را برای تراکنش‌های نامحدود باز کنند، باید با شناسه شخصی به باجه بانک مراجعه کنند. چین به دنبال جایگزینی کامل پرداخت‌های نقدی با یوان دیجیتال است و این کشور از آوریل 2020 ( فروردین 1400) آزمایش‌های گسترده خود را در شهرهای بزرگ ادامه داده است.  CBDC  چین توسط دولت چین کنترل، ردیابی و در برنامه‌های گوشی‌های هوشمند ثبت می‌شود.

یک سال پیش، در خلال همان کنفرانس، یی گانگ ( Yi Gang ) فرماندار PBoC گفت که آزمایشی یوان دیجیتال 2 میلیارد یوان (299 میلیون دلار) توسط مردم در 4 میلیون تراکنش در چهار شهر خرج شده است. اعداد سال گذشته به این معنی است که e-CNY به لطف آزمایشات جغرافیایی گسترده و محبوبیت فزاینده CBDC ها، طی 12 ماه شاهد افزایش 3000 درصدی حجم تراکنش بود.

منبع:کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *