راه‌اندازی آمبرلا نتورک بر روی اتریوم

راه‌اندازی آمبرلا نتورک بر روی اتریوم

آمبرلا نتورک (Umbrella Network) بر روی شبکه اتریوم به عنوان پلی متصل به بلاک چین بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) راه‌اندازی شد. قرار دادهای هوشمند (Smart Contract) به ویژه در امور مالی غیر متمرکز (دیفای) در حال تبدیل شدن به یک صنعت با داده‌‌های زیاد است.  اوراکل‌ها به عنوان پلی بین داده‌های خارج شبکه به توسعه هر چه بیشتر این نوع قرارداد‌ها کمک می‌کند.

سرویس غیر متمرکز اوراکل آمبرلا نتورک جمعه برابر با 9 مهر 1400 به طور رسمی در بلاک اتریوم راه‌اندازی شد و زمینه را برای تراکنش‌‌ها میان بلاک چین‌های اتریوم و بایننس اسمارت چین فراهم می‌کند.

در توسعه آمبرلا نتورک بر روی انتقال توکن‌ها و سایر دارایی‌‌های رمزنگاری شده بین دو شبکه تمرکز شده است. پلتفرم‌‌های متصل کننده بلاک چین‌‌ها این امکان را برای کاربران فراهم می‌کنند که دارایی‌‌های خود را بین دو بلاک چین ذخیره کنند. توسعه دهندگان آمبرلا نتورک اعلام کرده‌اند این پلتفرم در آینده نزدیک برنامه‌هایی برای اتصال دیگر بلاک چین‌های کاردانو (Cardano)، سولانا (Solana)، پلی گان (polygon)، اولانچ (Avalanche) دارند اما برنامه زمانی مشخصی برای آن اعلام نکرده‌اند.

تاکنون پلتفرم‌های مختلفی به عنوان پل‌های ارتباطی میان بلاک چین‌ها ارائه شده اما آمبرلا نتورک ادعا کرده است که این پروتکل در مقایسه با رقبای برجسته خود سریع‌تر بوده و در عین حال کارمزد کمتری دریافت می‌کند. در ابتدای راه‌اندازی این پروتکل بر روی شبکه اتریوم، آمبرلا نتورک دارای بیش از 1200 جفت رمز ارز است که به کاربران امکان می‌دهد رمزارزها، مشتقات ارزهای دیجیتال و بازارهای مالی سنتی را ادغام کند.

اوراکل‌ها جز ضروری قراردادهای هوشمند در نظر گرفته می‌شوند، زیرا داده‌های قابل اعتماد را از منابع خارجی ارائه داده و در نتیجه دامنه کاربرد قراردادهای هوشمند را گسترش می‌دهند. به نظر می‌رسد نیاز به داده‌های قابل اطمینان در حال افزایش است، زیرا فناوری قرارداد هوشمند هر روزه بیشتر در دنیای ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند.

پروتکل‌های مرتبط با امور مالی غیر متمرکز یا DeFi، علاقمند به ادغام اوراکل‌ها هستند. چین لینک (Chainlink)، به عنوان پلتفرمی که بر روی این حوزه به صورت اختصاصی کار کرده تاکنون حضور قدرتمندی در بازار ارزهای دیجیتال داشته است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *