کمک تکنولوژی بلاک چین به روزنامه نگاران در کره جنوبی

کمک تکنولوژی بلاک چین به روزنامه نگاران در کره جنوبی

یک شرکت فعال در حوزه فناوری کره جنوبی با بزرگترین سازمان روزنامه‌نگاران حرفه‌ای در این کشور تفاهم‌نامه همکاری امضا کردند تا ابزارها و تکنیک‌های دیجیتالی را برای مقابله با مشکلات صنعت روزنامه‌نگاری توسعه دهند.

رسانه توسعه‌دهنده فناوری اخیراً از امضای یک تفاهم نامه (MOU) با انجمن روزنامه‌نگاران کره (JAK) خبر داد که بیش از 11000 روزنامه نگار فعال در این کشور را به عنوان اعضای خود نمایندگی می‌کند. هدف این همکاری که با شرکت پابلیش (Publish) قرار است انجام شود، ایجاد یک اکوسیستم بهتر با نام برای روزنامه‌نگاری و رسانه‌های خبری از طریق فناوری بلاک چین است.

بر اساس این توافق، رئیس انجمن کیم دونگ هون (Kim Dong-hun) گفت این مشارکت تاثیر مهمی بر صنعت رسانه‌های خبری کره به جا می‌گذارد، شرکت PUBLISH می تواند راه حل های واقع بینانه ای برای مشکلاتی که امروز صنعت با آن روبرو است ارائه دهد. او همچنین گفت پلتفرم PUBLISH که هدف آن ارائه راه حل‌هایی برای برخی از مسائل مهم روزنامه نگاری امروزی مانند از بین رفتن اصول روزنامه نگاری، اطلاعات کلیکی و اطلاعات غلط و رقابت از طریق رسانه‌های اجتماعی و وب سایت‌های پرتال است.

سونی کوون (Sonny Kwon)، مدیرعامل PUBLISH می‌گوید: “یکی از اولین کارهایی که ما قصد داریم انجام دهیم این است که با استفاده از فناوری شناسایی غیر متمرکز، به روزنامه نگاران اعطا اعتبارنامه مطبوعاتی مبتنی بر بلاک چین بدهیم.” “ما همچنین به دنبال معرفی فناوری NFT (توکن‌‌هایی بی مانند) به عنوان راهی برای کمک به روزنامه نگاران برای کسب درآمد از محتوای خبری هستیم.” دو گروه در زمینه تحقیق و توسعه ابزارها و تکنیک‌های بهبود کیفیت روزنامه‌نگاری در اکوسیستم اخبار دیجیتال همکاری بیشتری خواهند داشت.

یکی دیگر از اهداف پابلیش این است که به ناشران رسانه‌ها ابزارهای لازم را برای تضمین استقلال مالی و سرمقاله بدهد. در ماه آگوست، PUBLISH پابلیش چین (PublishChain)، یک شبکه بلاک چین مستقل را برای ارائه برنامه‌های کاربردی رسانه‌های داده محور، با خدماتی مانند ثبت قانونی محتویات خبری راه اندازی کرد.

منبع: فورکست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *