چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) ملقب به CZ، مدیرعامل صرافی بایننس، نقشه راه انطباق این صرافی با قوانین و احراز هویت کاربران  را تاکنون روشن کرده است.

بر اساس مصاحبه جدید چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل Binance پس از سال‌ها بازی موش و گربه با قانون گذاران در سراسر جهان، رویکردی سازگار با قوانین خود را در پیش گرفت و از نظر حفظ کاربر به طرز شگفت انگیزی خوب عمل کرد.

ژائو در گفتگو با بلومبرگ، خاطرنشان کرد که بایننس فرآیندهای احراز هویت (KYC) را برای تمامی کاربران اجباری کرده است تا بتواند کاربران جدید را به عنوان یک کسب‌وکار مطابق با مقررات جذب کند. او فاش کرد که بایننس پس از اجباری کردن KYC حدود 3 درصد از کاربران خود را از دست داد.

احراز هویت یک روش رایج است که توسط پلتفرم‌های خرید و فروش ارز دیجیتال و موسسات مالی سنتی استفاده می‌شود. این به شرکت‌ها امکان می‌دهد با درخواست نوعی شناسایی در دنیای واقعی، اصالت کاربر را تأیید کنند. بایننس همه کاربران فعلی و جدید خود در 29 مرداد 1400 (20 آگوست) موظف کرد احراز هویت را جهت دسترسی به محصولات و خدمات خود مانند سپرده گذاری، معاملات و برداشت ارزهای دیجیتال انجام دهند.

ژائو گفت: ما احساس می‌کنیم که سازگاری با قوانین به کاربران بیشتری اجازه می‌دهد از ما استفاده کنند. بایننس سال‌ها ساختار غیرمتمرکز و بدون دفتر مرکزی خود را تبلیغ کرد تا اینکه ژائو در ماه جولای اعلام کرد که  آماده همکاری با قانون گذاران محلی است و افزود: «ما می‌خواهیم در همه جا مجوز بگیریم. از این به بعد، ما یک موسسه مالی خواهیم بود.»

ژائو در مصاحبه خود گفت: در حالی که قانونگذاران ابتدا در مورد Binance تردید داشتند، با ادامه ارتباطات، نگرش آن‌ها تغییر کرده است. او افزود: “وقتی مردم من را شخصا می بینند، می گویند، چه جالب، CZ بسیار منطقی و آرام است، یک مرد دیوانه نیست.”

بایننس اخیراً سه شرکت تابعه در ایرلند به عنوان بخشی از چشم انداز ژائو برای راه اندازی دفتر مرکزی رسمی در مناطق مختلف در سراسر جهان تأسیس کرده است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *