یک صندوق ETF برای خرس‌های بیت کوین

ezgif 4 c178f13789a1

شرکت Direxion در آمریکا درخواست یک ETF جدید را داده است که در آن مشتریان می‌توانند قراردادهای فروش (SHORT) بیت کوین را خریداری کنند. درخواست ثبت این صندوق روز گذشته با نام Direxion Bitcoin Strategy Bear ETF( صندوق ای تی اف خرسی بیت کوین استراتژی) به سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا داده شد.

شرکت Direxion اعلام کرده است که به طور مستقیم بر روی این دارایی سرمایه‌گذاری نمی‌‌کند و از قرادادهای cme استفاده خواهد کرد. این شرکت هشدار داده است که ممکن است سرمایه افراد “صفر” شود! اریک بالچوناس، تحلیلگرارشد صندوق‌های etf بلومبرگ این etf را نوعی صندوق برعکس بیت کوین توصیف می‌کند.

این کمپانی یک صندوق فروش بیت کوین با اهرم 1 در کانادا با نام BITI نیز دارد که در حال حاضر به دلیل رشد بسیار خوب بیت کوین، اوضاع بدی دارد؛ اما زمانی که کار کند، به خوبی سود رسانی می‌کند؛ زیرا بیت کوین تمایل به ریزش‌های شدید دارد.

Direxion اولین بار درخواست صندوق را در سال 2018 داده بود؛ اما SEC  ( سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا) مانند دیگر درخواست‌ها، آن را هم در صف نگه داشته بود. تحلیلگران اعتقاد دارند تعداد زیادی از این گونه ETF های فیوچرز، قبل از ETF اسپات تایید خواهد شد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *