افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت

افزایش استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت

مطالعه جدیدی که توسط یک شرکت فناوری اطلاعات انجام شده نشان می‌دهد که روش پرداخت رمزارزها در دو سال آینده در حال افزایش است. این مطالعه عنوان می‌کند تقریباً 45 درصد از کاربران در سراسر جهان تا سال 2023 از ارزهای دیجیتال برای پرداخت استفاده خواهند کرد.

موسسه تحقیقاتی کاپجمینی (Capgemini) با بررسی مشتریان و فعالان صنعت ارزهای‌دیجیتال در سراسر دنیا، تجزیه و تحلیل وضعیت پرداخت‌هایی که در سراسر دنیا انجام می‌شود را ارائه داد. این موسسه همچنین آمارهای بانک تسویه حساب بین المللی، بانک مرکزی اروپا، بانک جهانی و دیگر بانک‌های مرکزی را بررسی کرد.

موسسه تحقیقاتی کاپجیمنی خاطر نشان کرد که کمتر از ده درصد از کاربران در سراسر جهان از ارزهای دیجیتال برای پرداخت‌های خود استفاده می‌کنند. اما این موسسه پیش بینی طی یک تا دو سال آینده شاهد رشد چشمگیری در پرداخت‌‌ها با استفاده ارزهای دیجیتال خواهیم بود. کاپمجیمنی پیش بینی می‌کند حدود 45 درصد از کاربران از این روش استفاده خواهند کرد و علت اصلی این رشد را هزینه‌‌های بالای پرداخت‌های بین المللی به روش‌های دیگر می‌داند.

این موسسه همچنین معتقد است در این رشد، کارت‌های اعتباری ارزهای دیجیتال پیشتاز خواهند بود. این کارت‌ها می‌تواند توسط شرکت‌های مختلف ارائه شود. کاپجمینی نوسانات بسیار زیاد در بازار ارزهای دیجیتال را نشانه عدم بلوغ این بازار می‌داند. 

با این حال، این مطالعه هنوز معتقد است که چشم انداز ارزهای دیجیتال و استیبل کوین “مبهم” است و دلیل آن واکنش‌های متفاوت دولت‌های سراسر جهان به دارایی‌های رمزنگاری شده است. موسسه Capgemini می‌گوید روسیه، هند و امارات متحده عربی در پذیرش و تنظیم دارایی‌های رمزنگاری شده و استیبل کوین‌‌ها پتانسیل می‌بینند. در همین حال، این مطالعه اشاره می‌کند که کشورهای دیگر مانند چین و مصر به دلیل افزایش خطر معاملات غیرقانونی اقدام به ممنوعیت رمزارزها کرده‌اند.

منبع:‌ دیلی هودل

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *