ایلان ماسک: نابودی ارزهای دیجیتال غیر ممکن است.

نابودی ارزهای دیجیتال غیر ممکن است.

ایلان ماسک (Elon Musk) مدیر عامل شرکت تسلا (Tesla Company) و اسپیس ایکس (Space X) در واکنشی به اقدامات قهری دولت چین نسبت ارزهای دیجیتال عنوان کرد از بین رفتن ارزهای دیجیتال غیرممکن است.  

ماسک در یک سخنرانی در کنفرانس کد که در بورلی هیلز ایالت کالیفرنیا برگزار می‌شد به حضار گفت: قانون‌گذاران باید از اقدامات خود جهت جلوگیری از رشد ارزهای دیجیتال دست بکشند.

کارا سوئیشر (Kara Swisher) نویسنده نیویورک تایمز از ایلان ماسک پرسید: به نظر شما دولت آمریکا باید در تنظیم فضای ارزهای دیجیتال همکاری کند؟ مدیر عامل تسلا گفت: دولت‌ها نمی‌توانند ارزهای دیجیتال را از بین ببرند اما در عین حال می‌توانند در جلوگیری از نوآوری‌های این حوزه تاثیر داشته باشند. ماسک در ادامه افزود: من فکر می‌کنم نمی‌توان ارزهای دیجیتال را از بین برد اما ممکن است دولت‌‌ها پیشرفت آن را کند کنند. او به دولت آمریکا توصیه کرد هیچ کاری انجام ندهد.

ماسک در پی خرید یک و نیم میلیارد دلاری ارزهای دیجیتال توسط کمپانی تسلا در اوایل سال جاری میلادی به یکی از حمایت‌ کننده‌های اصلی ارزهای دیجیتال تبدیل شد. او قبلا در اعلام نظری عنوان کرده بود من نمی‌گویم یک متخصص در حوزه رمزارزها هستم اما ارزدیجیتال دارای ارزش است ولی بی عیب نیست.

ماسک همچنین در مورد سرکوب ارزهای دیجیتال توسط دولت چین اظهار داشت که این تصمیم به احتمال زیاد مربوط به مسائل کمبود برق بوده که بخصوص در جنوب کشور چین، دولت با آن روبرو است. وی خاطرنشان کرد که یکی از اهداف اصلی پدید آمدن ارزهای دیجیتال کاهش قدرت دولت‌‌های متمرکز بوده این چالشی برای همه دولت‌ها می‌باشد.

ایلان ماسک در گذشته نیز در مقاطع مختلف از این بازار حمایت و علاقه خود را به فناوری‌های این حوزه نشان داده بود. البته با توجه به اینکه او یکی از موفق‌ترین کارآفرین‌های دنیا محسوب شده و دومین ثروتمند دنیا نیز هست، نظرات او تاثیر قابل توجهی بر روی بازار ارزهای دیجیتال داشته است. به عنوان مثال حمایت او از دوج کوین در مدت کوتاهی قیمت آن را چند برابر کرد و از طرفی حذف پذیرش بیت کوین از طرف خودروسازی تسلا بازار را یکپارچه قرمز کرد.

منبع: کریپتو گلوب

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *