استخراج صنعتی بیت‌کوین جان تازه‌ای به شهر کوچک تگزاس می‌دهد

استخراج صنعتی بیت کوین جان تازه ای به شهر کوچک تگزاس می دهد

ماینرهای بزرگ بیت‌کوین در یک کارخانه سابق ذوب آلومینیوم در شهر کوچک راکدیل (Rockdale) تگزاس محیطی را برای استخراج راه‌اندازی کرده اند و به دنبال برق ارزان‌قیمت هستند. یکی از شرکت‌های استخراج بیت‌کوین و پیشرو در تجارت عمومی در ایالات متحده بنام Bitdeer، مراکز داده‌ای را اداره می‌کنند که در یک کارخانه سابق ذوب آلومینیوم در شهر Rockdale تگزاس میزبانی می‌شوند.

کارخانه ذوب آلومینیوم این شهر قبلاً بزرگترین کارخانه در جهان بود، تا زمانی که شرکتی که آن را اداره می‌کرد، اَلکولا (Alcoa)، در سال 2008 شروع به کار کرد.

علیرغم اینکه راکدیل یک شهر کوچک روستایی با تنها 5600 نفر جمعیت است، اما تمام مزایایی را که ماینرها در مقیاس صنعتی به دنبال آن هستند را دارد از جمله؛

  • سیاستمداران و دوستدار بازار ارزهای دیجیتال
  • زمین‌های بزرگی که با زیرساخت‌های صنعتی متروکه میزبان برای تغییر کاربری هستند
  • برق ارزان قیمت

جان کینگ، شهردار راکدیل، رابطه بین اپراتور شبکه محلی، شورای قابلیت اطمینان الکتریکی تگزاس (ERCOT) و ماینرها را به عنوان دو طرف سودمند توصیف می‌کند. او اضافه کرد:

ماینرها متعهد به خرید مقدار مشخصی از نیرو هستند و کاری که انجام می‌دهند این است که آن را به [ارزش] بازار می‌فروشند و سود می‌برند. آنها یک قرارداد دو سنت یا سه سنت دارند و می‌توانند آن را به قیمت 9 دلار در هر کیلووات ساعت بفروشند. همانطور که Cointelegraph در 7 اکتبر (۱۵ مهر) گزارش داد، Riot تولید بیت‌کوین خود را در سال جاری بیش از سه برابر کرده است.

این شرکت اکنون تخمین می‌زند که این مرکز بیش از 500 بیت‌کوین در ماه از تأسیسات خود در Rockdale تولید می‌کند. در قیمت‌های فعلی، کوین‌های استخراج شده معادل 30 میلیون دلار در ماه است. قانون‌گذاران تگزاس برای گسترش بیشتر در آغوش استخراج بیت‌کوین در این ایالت فشار می‌آورند، سناتور تد کروز استخراج را به عنوان وسیله‌ای برای جذب گاز طبیعی توصیف می‌کند که در حال حاضر این ایالت شعله‌ور می‌شود.

کروز در جریان اجلاس بلاک چین در تگزاس در 10 اکتبر(۱۵ مهر) گفت:

که گاز طبیعی در حال حاضر در غرب تگزاس شعله ور می‌شود زیرا هیچ تجهیزات انتقالی برای دریافت آن گاز طبیعی وجود ندارد که بتوان از آن به روشی که معمولاً گاز طبیعی استفاده می‌شود استفاده کرد.

او افزود: از این قدرت برای استخراج بیت کوین استفاده کنید. بخشی از زیبایی آن این است که در لحظه انجام آن به محیط زیست کمک زیادی می کنید زیرا به جای شعله ور کردن گاز طبیعی از آن استفاده مولد می کنید.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *