بسته مالی یک تریلیون دلاری به همراه مالیات کریپتو در دستان بایدن

ezgif 3 c8385a005a53

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه میان حزبی‌ را تصویب کرده و برای تبدیل شدن آن به قانون به دستان جو بایدن (Joe Biden)، رئیس جمهور آمریکا رسانده‌اند. این لایحه یک بسته زیرساختی 1.2 تریلیون دلاری است که در صورت اجرا، تمام شهروندان باید مالیات کریپتویی خود را پرداخت کنند.

این طرح اولین بار توسط دولت بایدن مطرح شد تا از آن برای بهبود جاده‌ها و پوشش اینترنتی ایالات متحده استفاده شود. این طرح یک بند مهم برای دنیای ارزهای دیجیتال داشت. تمام کسانی که تراکنشی بالای 10 هزار دلار در دارایی‌های دیجیتال ثبت می‌کنند، باید گزارش آن را به سازمان امور مالیاتی آمریکا (IRS) بدهد.

این لایحه اولین بار توسط سنا تصویب شد و سپس 6 سناتور درخواست اصلاحیه‌ای را در آن داشتند؛ زیرا به اعتقاد آن‌ها این لایحه نقایص بدی دارد و در برخی موارد نیز کاربردی نیست. اجبار به مالیات بر روی رمزارزها، می‌تواند خلاقیت‌های تکنولوژی در آینده را از بین ببرد.

با وجود عدم شفافیتی که در بندهای این لایحه وجود دارد؛ اما در کل قرار است با توسعه‌‌دهندگان فضای کریپتو، اعتبارسنج‌های تراکنش‌ها و نودهای شبکه‌ها مانند بروکرهای سیستم مالی سنتی رفتار شود.

این طرح در مجلس نمایندگان با 228 رای موافق در برابر 206 رای مخالف، تصویب و به دفتر رئیس جمهور ایالات متحده ارسال شد. جامعه کاربری رمزارزها اعتراضات زیادی به واژه “بروکر” در این طرح دارند و از نظر آن‌ها، وجود این واژه باعث می‌شود، مالیات‌های نادرست گرفته شود.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *