اولین صندوق ارزدیجیتال در سوئیس تصویب شد

اولین صندوق ارزدیجیتال در سوئیس

این صندوق عملکرد ده رمزارز برتر بازار را در صرافی سیکس سوئیس اکسچنج (SIX Swiss Exchange) ردیابی می‌کند. پذیرش ارزهای‌دیجیتال در سوئیس همچنان در حال افزایش است؛ زیرا مقامات سوئیسی تاییدیه‌های نظارتی بیشتری برای ابزارهای سرمایه گذاری رمزنگاری تعیین می‌کنند.

اداره نظارت بر بازارهای مالی سوئیس (FINMA) صندوق شاخص بازارهای ارزدیجیتال را به عنوان “اولین صندوق رمز‌ارزی بر اساس قوانین سوئیس” تصویب کرد.

این صندوق توسط شرکت مدیریت دارایی سوئیسی کریپتو فایننس (Crypto Finance) راه‌اندازی و توسط شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری PvB Pernet von Ballmoos AG اداره می‌شود. این صندوق همچنین تحت نظارت سرپرست SEBA Bank AG قرار دارد.

اداره نظارت بر بازارهای مالی سوئیس اعلام کرد که صندوق جدید محدود به سرمایه‌گذاران واجد شرایط است که عمدتا روی رمز‌ارزها یا دارایی‌های دیجیتالی که “بر اساس فناوری بلاک‌چین یا دفتر کل توزیع شده” سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مدیریت سرمایه‌گذاری این صندوق اعلام کرده که صندوق شاخص بازارهای ارزهای‌دیجیتال تنها ممکن است در ارزهای‌دیجیتال با “حجم معاملات به اندازه کافی بالا” سرمایه‌گذاری کند. به گفته Crypto Finance، این صندوق عملکرد شاخص بازار 10 ارز دیجیتال را محصولی که توسط SIX Swiss Exchange اداره می‌شود، پیگیری می‌کند.

کریپتو فایننس خاطرنشان کرد: “هدف از این صندوق اندازه گیری قابلیت اعتماد به عملکرد بزرگترین دارایی‌ها و توکن‌ها و ارائه معیار سرمایه‌گذاری برای این کلاس دارایی است.”

اداره نظارت بر بازارهای مالی سوئیس افزود که سرمایه‌گذاران را ملزم به سرمایه‌گذاری تنها از طریق شرکت‌های تأسیس شده مستقر در کشورهای عضو گروه اقدام مالی (FATF) و مشمول مقررات مربوط به مبارزه با پولشویی می‌کند.

FINMA همچنین با اعطای مجوز CISA به شرکت SEBA Bank AG به عنوان خدمات نظارتی درجه یک موسسه، تأیید کرد؛ پیش از این، مقامات رسمی به SIX Swiss Exchange اجازه داده بودند تا بازار دیجیتال و سپرده‌گذاری اوراق بهادار مرکزی را که بر اساس فناوری دفتر کل توزیع شده در اوایل ماه سپتامبر اجرا شده بود، راه اندازی کند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *