اخبار ارز دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

فدرال رزرو امریکا ۲۵ درصد نرخ بهره را افزایش داد

نویسنده : عارفه مدنی

382

زمان مطالعه :

۲ دقیقه
ارزهای دیجیتال

13اردیبهشت1402|28:20

به گزارش دبلاک (the block) امروز ۱۳ اردبیهشت ۱۴۰۲ فدرال رزرو امریکا ۲۵ درصد نرخ بهره را افزایش داد. پیش از اعلام ، این تصمیم توسط بیش از ۸۵ درصد از معامله‌گران و سرمایه‌گذاران مورد پیش‌بینی قرار گرفته بود. افزایش نرخ بهره به دلیل رشد اقتصادی نرخ تورم گرفته شده است.

در واقع، با افزایش نرخ سود، فدرال رزرو می‌خواهد به افزایش نرخ تورم که در چندین ماه گذشته به وجود آمده است پاسخ دهد. فدرال رزرو در بیانیه خود اعلام کرده است که توقع برای افزایش بیشتر نرخ سود در آینده را ندارد و تمرکز خود را بر روی نظارت و کنترل تورم و اقتصاد بهتر کشور خواهد گذاشت. در ادامه خبر به دلیل افزایش نرخ بهره و تاثیر آن بر روی قیمت بیت کوین می‌پردازیم. برای خرید بیت کوین می‌توانید به صراقی رابکس مراجعه کنید.

 

فدرال رزرو نرخ بهره را 25 درصد افزایش داد

نرخ سود فدرال رزرو یا (نرخ فدرال فاند فدرال رزرو) به نرخی اطلاق می‌شود که این بانک برای قرض دادن به بانک‌های تجاری در بازار پول تعیین می‌کند. این نرخ، یکی از ابزارهایی است که بانک مرکزی آمریکا برای تنظیم میزان فعالیت اقتصادی و کنترل تورم در این کشور استفاده می‌کند.

نرخ سود فعلی فدرال رزرو آمریکا، که در تصمیمات اخیر بانک مرکزی اعلام شده، بین 5.5 تا 5.75 درصد قرار دارد. با افزایش این نرخ، فدرال رزرو به بانک‌های تجاری کمتر قرض می‌دهد و به این صورت کنترل تورم را در بازار پول بهبود می‌بخشد. این تصمیم بر روی بازار‌ کرپتوکارنسی هم بی‌تاثیر نخواهد بود.

بانک مرکزی آمریکا تاکید کرد که تأثیرات بحران بانک سیلیکون ولی را نیز در نظر خواهد گرفت، که بانک‌ها را وادار به تشدید استانداردهای وام دهی کرده و احتمالاً بر فعالیت اقتصادی، استخدام و تورم تأثیر می‌گذارد. میزان این تأثیرات نامشخص است.

 

 فدرال رزرو امریکا ۲۵ درصد نرخ بهره را افزایش داد

 

 

برای تعیین این که تا چه حدی افزایش سیاست پولی مناسب است تا تورم به سطح 2 درصد بازگردد، کمیته سیاست پولی فدرال رزرو به چندین مسئله توجه می‌کند. مواردی مانند اثرات بلند مدت یا (lags) که نرخ سود پایه بر روی فعالیت اقتصادی و تورم دارد، تأثیرات رویدادهای اقتصادی و مالی بر روی نرخ سود پایه و تأثیر کلی سیاست‌های پولی پیشین بر نرخ سود پایه است.

بانک مرکزی ایالات متحده با سیاست پولی خود سعی می‌کند تورم را کنترل کند و اقتصاد کشور را در مسیر رشد قرار دهد. در بیانیه‌های قبلی خود sec اعتقاد داشت سیاست پولی خود سعی می‌کند تورم را کنترل کند و اقتصاد کشور را در مسیر رشد قرار دهد. اما در بیانیه جدید اعلام کرده است که تمرکز خود را بر روی نظارت و کنترل تورم و اقتصاد بهتر کشور خواهد گذاشت.

تاثیر افزایش نرخ بهره بر روی قیمت بیت کوین

به گزارش دبلاک (the block) قیمت بیت کوین پس از اعلام تصمیمات فدرال رزرو ثابت مانده و در حدود ۲۸،۵۰۰ دلار معامله شده است. قبل از این تصمیم، قیمت بیت کوین به حدود ۲۸،۲۰۰ دلار کاهش یافته بود. در چهار ماه گذشته، بیت کوین به تحرکات قیمتی شدیدی تحت تأثیر کاهش ظرفیت بازار برای خرید و فروش بیت کوین اتفاق افتاده است.

در نهایت، شرکت تجارت دارایی‌های دیجیتالی (QCP Capital) به این نتیجه رسیده است که با وجود این که انتظار می‌رفت بازار تحت تاثیر تصمیمات فدارال رزرو دستخوش تغییر شود اما به نظر می‌رسد بزرگ‌ترین مانع برای رشد بازار کرسپتوکارنسی همچنان دلار آمریکا است. این شرکت معتقد است که تحرکات نرخ ارز دلار آمریکا در آینده می‌تواند بر قیمت بیت کوین تأثیر گذار باشد. برای خرید بیت کوین می‌توانید به صرافی ارز دیجیتال رابکس مراجعه کنید.

منبع : the block

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز های دیجیتال

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

خرید اتریوم

خرید اتریوم

خرید تتر

خرید تتر

خرید بایننس کوین

خرید بایننس کوین

خرید دوج کوین

خرید دوج کوین

خرید ترون

خرید ترون

خرید شیبا اینو

خرید شیبا اینو

خرید لایت کوین

خرید لایت کوین

خرید بیت کوین کش

خرید بیت کوین کش

خرید ریپل

خرید ریپل

آکادمی رابکس

ارز دیجیتال چیست
ارز دیجیتال چیست
بلاک چین چیست
بلاک چین چیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
NFT چیست
NFT چیست
ترید چیست
ترید چیست
کسب درآمد از ارز دیجیتال
کسب درآمد از ارز دیجیتال
استخراج ارز دیجیتال چیست
استخراج ارز دیجیتال چیست
استیکینگ ارز دیجیتال چیست
استیکینگ ارز دیجیتال چیست

پربازدید ترین خبرها

پروژه Tapswap جایگزین نات کوین | آموزش استخراج TAP تپ سواپ

فروش نات کوین تلگرام | تخمین قیمت نات کوین تلگرام NOTCOIN

آموزش فروش نات کوین | 0 تا 100 فروش Notcoin به صورت تصویری

لیست شدن نات کوین در صرافی‌ | هر یک میلیون نات کوین 10 دلار؟

پیش فروش نات کوین شروع شد | آموزش فروش notcoin در پیش فروش

نات کوین ۱ اردیبهشت در صرافی‌ ها لیست خواهد شد

انتقال نات کوین به پاول دورف | انتقال NotCoin امکان پذیر است؟