دادگاه عالی فدرال نیجریه عرضه‌ی CBDC eNaira را تأیید کرد

Capture۱۱

eNaira به گردش خود در کنار همتای فیات خود ادامه می‌دهد. با این حال ، وعده گزینه سریع‌تر ، ارزان‌تر و مطمئن‌تر برای معاملات پولی را می‌دهد. دادگاه عالی فدرال نیجریه به لیست فزاینده تنظیم‌کنندگان در سراسر جهان ملحق می‌شود تا عرضه‌ی ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) را به عنوان یک وجه قانونی تصویب کند. ارز‌دیجیتالی که eNaira نامیده می‌شود‌، توسط بانک مرکزی منتشر می‌شود و توسط یک کیف پول eNaira داخلی تولید می‌شود.

بر اساس گزارش صدای نیجریه ، تأییدیه CBDC نیجریه در جلسه دادگاه فدرال که در 2 اکتبر به رهبری قاضی تایوو ابایومی تایو برگزار شد. وب سایت رسمی eNaira می‌گوید نسخه دیجیتالی نایرا نیجریه به صورت جهانی در دسترس قرار می گیرد و بیان می کند “هر کسی می تواند آن را نگه دارد”.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود ، راه اندازی CBDC نیجریه به مناسبت 61 مین روز استقلال این کشور اختصاص داشت. در حالی که eNaira به گردش خود در کنار همتای فیات خود ادامه می‌دهد ، به عنوان یک گزینه سریع‌تر ، ارزان‌تر و مطمئن‌تر برای معاملات پولی به بازار عرضه می‌شود.

توجه به این نکته ضروری است که حرکت برای معرفی نایرا دیجیتال همزمان با کاهش ارزش پول فیات کشور است که در حال حاضر در پایین ترین سطح خود از سال 2003 قرار دارد.

گزارش اخیر Cointelegraph نشان می‌دهد که کنیا ، آفریقای جنوبی ، نیجریه و تانزانیا بیشترین میزان رمزنگاری را در بین کشورهای آفریقایی داشته اند، که منجر به رشد 1200 درصدی بازار بین جولای 2020 و ژوئن 2021 شده است.

پشتیبانی از داده های Chainalysis نشان می دهد که سیستم عامل های P2P ، محدودیت‌های بانکی و ترس از تورم به رشد بازار در آفریقا کمک کرده است. در نتیجه ، این منطقه همچنان به جذب سرمایه‌گذاری ادامه می‌دهد، آخرین مورد منجر به تأمین بودجه 15 میلیون دلاری سری A برای مبادله رمزنگاری کارت زرد می شود.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *