خرید 100 بیت‌کوین در بلک فرایدی توسط السالوادور با ۲۰ درصد تخفیف

السالوادور جمعه سیاه را جشن می گیرد، 100 بیت کوین را با 20 درصد تخفیف خریداری می کند

با اضافه شدن 100 کوین امروز، السالوادور دارای 1220 بیت‌کوین به ارزش تقریبی 66.3 میلیون دلار پس از کاهش دارایی کریپتو به 54000 دلار است. نایب بوکله (Nayib Bukele)، رئیس جمهور سالوادور، دوباره این افت را خرید و بیش از 5 میلیون دلار در بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرد زیرا قیمت آن به زیر 54000 دلار در روز جمعه کاهش یافت.

رئیس جمهور السالوادور روز جمعه در توییتی گفت که در پی فروش جهانی در بازار جهانی در پاسخ به نوع جدیدی از کووید-19 کشف شده در آفریقای جنوبی، 100 بیت‌کوین (BTC) خریداری کرده است. طبق داده‌های Cointelegraph Markets Pro، از زمانی که بیت‌کوین در 19 آبان (۱۰ نوامبر) به قیمت ۶۹۰۰۰ دلاری رسیده است، بیش از ۲۰ درصد کاهش یافته و به ۵۴۳۴۳ دلار در زمان انتشار رسیده است که در کمتر از ۲۴ ساعت ۸ درصد کاهش داشته است.

السالوادور به تازگی دیپ را خریده است.Bukele برای اولین بار اعلام کرد که السالوادور در آستانه اجرایی شدن قانون بیت‌کوین کشور در 16 شهریور (7 سپتامبر)، با خرید 200 بیت‌کوین زمانی که قیمت آن تقریباً 52000 دلار بود، یک خرید عمده BTC انجام خواهد داد. او هر بار توییت کرده است که دولت، کوین‌ها را در طول کاهش قیمت خریداری کرده است و این کشور قبل از آخرین خرید، 1120 بیت‌کوین در اختیار دارد. با اضافه شدن 100 کوین در ۵ آذر (26 نوامبر)، السالوادور دارای بیت‌کوین به ارزش تقریبی 66.3 میلیون دلار در زمان انتشار است. از زمان اولین اعلام قانونی با هدف تبدیل بیت کوین به عنوان مناقصه قانونی در السالوادور در ماه تیر (ژوئن)، Bukele چندین ابتکار در این کشور در مورد پذیرش و استخراج پیشنهاد داده است. دولت ساخت زیرساخت‌ها را برای حمایت از کیف‌پول بیت‌کوین Chivo آغاز کرده است و اخیراً از برنامه‌های خود برای راه‌اندازی شهر بیت‌کوین خود در پایه یک آتشفشان پرده‌برداری کرده است که در ابتدا از طریق یک میلیارد دلار اوراق قرضه بیت‌کوین تأمین مالی می‌شود.

بسیاری از مردم سالوادور از ابتکارات ارزهای‌دیجیتال، به ویژه اعتراض به Bukele و بیت‌کوین، عقب‌نشینی کرده‌اند. در ماه مهر (سپتامبر)، ساکنانی که در پایتخت راهپیمایی می‌کردند، یکی از کیوسک‌های چیوو را تخریب کردند و بقایای آن را با علائم ضد BTC تخریب کردند. بلوک مقاومت و شورش مردمی کشور و همچنین گروهی متشکل از جانبازان، بازنشستگان از کارافتادگی و سایر کارگران تظاهراتی علیه قانون بیت‌کوین برگزار کرده اند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *