بیت‌کوین،یک ارز‌دیجیتال پرنوسان اما آینده‌دار

Bitcoin will be 'ultra-volatile,'

تحلیلگر بانک جهانی، آقای دویچه بانک (Deutsche Bank) پیش‌بینی می‌کند که بیت‌کوین در آینده نسبت به سایر ارزهای دیجیتال پر‌نوسان‌تر خواهد بود. ماریون لابور (Marion Laboure)، تحلیلگر بخش تحقیقاتی دویچه بانک ، گفت که می‌تواند تصور کند بیت‌کوین در آینده، نقش طلای دیجیتال را ایفا می‌کند.

لابور در به روز‌رسانی وبسایت دویچه بانک با عنوان “The Next” برای بزرگترین موسسه بانکی در آلمان، گفت که “به طور بالقوه می‌تواند ارز دیجیتال بیت‌کوین را به طلای دیجیتال قرن 21 تبدیل کند”، اما به سرمایه‌گذاران در مورد بی ثباتی ارزهای دیجیتال هشدار داد.

به گفته‌‌‌‌‌ی این تحلیلگر، بیشتر خریدهای بیت کوین (BTC) برای سرمایه‌گذاری و سفته‌بازی انجام می‌شود تا این که افرد بخواهند کوین‌ها را برای یک وسیله مبادله نگه دارند. لابور می گوید: ” فقط چند خرید بزرگ دیگر یا خروج از بازار می تواند بر تعادل عرضه و تقاضا تأثیر بسزایی بگذارد.

بیت کوین بسیار ناپایدار است ولی امروزه ذخیره ارزشی قابل اعتماد است” اگرچه تحلیلگر دویچه بانک در مورد عدم وجود مقررات در مورد ارزهای دیجیتال و همچنین تأثیر احتمالی آن‌ها بر محیط زیست ابراز نگرانی کرد، اما او اشاره کرد که بیت‌کوین به احتمال زیاد دارایی دیجیتال غالب در فضای ارزهای‌دیجیتال باقی خواهد ماند. اتریوم ممکن است موارد بیشتری در امور مالی غیر‌متمرکز و با افزایش توکن‌های غیرقابل تعویض داشته باشد، اما بیت‌کوین همچنان از “مزیت تاثیر اولین حرکت خود بر بازار ” برخوردار است.

اگر به بیت‌کوین “طلای دیجیتال” گفته می‌شود، اتریوم “نقره دیجیتال” خواهد بود. تحلیلگران دویچه بانک، پیش از این بیت‌کوین را به عنوان یک ارز رمزنگاری شده توصیف کرده بودند “این نشان می‌دهد که قیمت دارایی رمزنگاری شده با ورود مدیران دارایی و شرکت‌های دیگر به بازار احتمالاً افزایش می‌یابد. در سال 2019 ، این موسسه مالی پیش‌بینی کرد که ارزهای دیجیتال تا سال 2030 جایگزین فیات خواهند شد.

منبع : کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *