رمزارزها تهدیدی برای ثبات مالی است

ezgif 7 877a609a9586

جان کانلیف، رئیس اداره ثبات مالی بانک مرکزی انگلستان، قانون‌گذاران این کشور را ترغیب کرد که به خوبی در مورد اختلالاتی که رمزارزها در نظام مالی سنتی ایجاد می‌کنند، فکر کنند.

سر جان کانلیف (Jon Cunliffe) اعتقاد دارد رمزارزها به زودی یک تهدید بزرگ برای نظام سنتی مالی خواهند بود. او در مصاحبه با یک شبکه تلویزیونی انگلیسی موضوع رشد سریع این صنعت را مطرح کرد و گفت:

“رمزارزها به سرعت رشد می‌کنند و هر روز بیشتر با نظام سنتی مالی ترکیب می‌شوند”

از نظر او ریسک سیستماتیک رمزارزها هر روز بیشتر شده و به قانون‌گذاران کشورش توصیه کرد به خوبی در مورد رمزارزها فکر کنند. او اعلام کرد که چندین درخواست برای ثبت در سیستم مالی آمده است که از طرف بانک‌ها نیست. بازیگران جدیدی که یا یک شرکت بزرگ تکنولوژی و یا یک شبکه اجتماعی هستند؛ اما با این حال پول مخصوص خود را دارند. هنوز این درخواست‌ها در مقیاس بزرگ ثبت نشده‌اند؛ اما آقای کانلیف اعتقاد دارد این اتفاق نزدیک است.

جان کانلیف یک ماه پیش نیز به کل جهان هشدار داده بود که قانون‌گذاری رمزارزها را در اولویت قرار داده و آن را یک عمل ضروری می‌دانست.

جان کانلیف اعتقاد دارد با وجود اینکه رشد رمزارزها فرصت‌های جدیدی را برای سیستم مالی فراهم می‌کند؛ اما نوسان بسیار زیاد قیمت، عدم وجود قوانین ضد پولشویی و عدم وجود قوانین حفاظت از مشتریان، آن‌‌ها را تبدیل به یک ریسک سیستماتیک می‌کند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *