انتقال 1 میلیون معامله درCosmos طی یک ماه

Cosmos sees 1 million transfers in a month across the ecosystem

پروتکل ارتباطی Blockchain Inter که از Cosmos پشتیبانی می‌کند در 6 ماه گذشته به طور پیوسته در حال رشد بوده است. شبکه زنجیره ای Cosmos همراه با پروژه‌هایی که در بالای آن اجرا می‌شود به طور پیوسته در حال رشد است و از نظر فعالیت به یک نقطه عطف رسیده است.

پروتکل ارتباطی Blockchain Inter (IBC) ، که ستون اکوسیستم Cosmos است ، طی یک ماه گذشته با افزایش بیش از یک میلیون انتقال ، شاهد افزایش فعالیت بوده است.

IBC ،Cosmos  را در ماه مارس راه‌اندازی کرد تا بتواند تأمین مالی غیر‌متمرکز متقابل و نقل و انتقالات توکن غیرقابل جابجایی را فعال کند. طی شش ماه گذشته ، این پروژه به طور قابل ملاحظه‌ای رشد کرده و پروژه‌های جدید و بلاک چین را وارد اکوسیستم کرده است.

دیگر پروژه‌های قابل توجهی که بر روی این پروتکل کار می‌کنند شامل Terra ، Band ، Kava و THORchain’s Chaosnet است. کاوشگر اکوسیستم Mapofzones Cosmos نشان می‌دهد که طی 30 روز گذشته 1.071.132 انتقال و در 24 ساعت گذشته 45.738 انتقال در IBC انجام شده است.

بازار ساز خودکار Osmosis مسئول 44 درصد از کل انتقال پروتکل IBC است ، در حالی که زنجیره‌های Cosmos 307،855  انتقال یا 29 درصد از کل IBC را در 30 روز گذشته ثبت کرده اند.

استاندارد IBC یک روش امن برای تبادل داده‌ها بین بلاک‌چین‌های مستقل در حین مقیاس‌بندی از طریق sharding  و sidechains برای برنامه‌های مختلف ارائه می‌دهد.  Cosmos تنها یک شبکه از تعداد زیادی است که بر روی پروتکل IBC کار می‌کنند.

پرداخت دارایی‌های دیجیتال و ارائه‌دهنده کیف پول نیز در شبکه Cosmos اجرا می‌شود. در اواخر ماه سپتامبر ، پلتفرم و بازار NFT خود را راه‌اندازی کرد که باعث افزایش شتاب بیشتر شد. در ماه ژوئن ، پلتفرم Kava DeFi  در Cosmos راه‌اندازی شد که به سپرده‌های Binance Coin امکان می‌دهد وام‌های وثیقه را در استیبل کوین USDX خود دریافت کنند.

Cosmos  همچنین بر روی فناوری مقیاس‌بندی رولاپ کار می‌کند تا به توسعه‌دهندگان اجازه دهد تا بلاک‌چین‌های مبتنی بر Cosmos را به صورت رولپ ایجاد کنند که می‌توانند به صورت خوشه در مناطق IBC مستقر شوند. در توییتی در 6 اکتبر ، توضیح داد که فناوری مقیاس‌بندی به نام Optimint جایگزینی برای فریمورک فعلی Tendermint است که بر اساس آن ساخته شده است.

طبق گفته CoinGecko ، Cosmos توکن بومی خود به نام ATOM دارد که در 24 ساعت گذشته 5.1 درصد کاهش یافته و به 35.39 دلار معامله شده است. این توکن طی ماه گذشته 37 درصد افزایش یافته است و تنها 19 درصد از بالاترین رکورد 20 سپتامبر 44.42 دلار کاهش یافته است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *