راه‌اندازی صندوق نیم‌میلیارد دلاری برای Algorand

سرمایه بدون مرز نیم میلیارد دلار برای پروژه های الگوراند راه اندازی می کند

Borderless Capital به دنبال استفاده از سرمایه 500 میلیون دلاری خود برای حمایت از پروژه‌هایی است که «نسل بعدی» پروژه‌های غیرمتمرکز در بلاک چین Algorand را تامین می‌کند. شرکت سرمایه‌گذاری Borderless Capital صندوقی به ارزش 500 میلیون دلار برای حمایت از پروژه‌های ساخت بلاک‌چین راه‌اندازی کرده است.

طبق اعلامیه 9 آذر (30 نوامبر) این شرکت مستقر در میامی، Borderless ALGO Fund II با هدف پشتیبانی از دارایی‌های دیجیتالی که “نسل بعدی” برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) در الگوراند(Algorand) را تامین می‌کند، خواهد بود. این شرکت به ویژه پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) و تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) را مورد توجه قرار داد و خاطر نشان کرد که به دنبال فرصت‌هایی برای “برهم زدن اقتصاد سازندگان” با NFT و در عین حال سرعت بخشیدن به رشد بودجه در اکوسیستم DeFi Algorand است. حرکت از Borderless در همان هفته‌ای انجام شد که مت ژانگ(Matt Zhang) ، مدیر سابق سیتی، Hivemind Capital Partners را در 29 نوامبر(۸ آذر) معرفی کرد، یک صندوق 1.5 میلیارد دلاری چند استراتژی که بر روی بازی‌های رمزنگاری امیدوارکننده مانند پروژه‌های زیرساختی، دنیای مجازی و پول قابل برنامه‌ریزی متمرکز بود. به عنوان بخشی از این اعلامیه، همچنین مشخص شد که اولین شریک فناوری Hivemind، Algorand  است.

Algorand یک بلاک چین غیرمتمرکز متن باز است که در اواسط سال 1398(2019) توسط دانشمند کامپیوتر سیلویو مایکالی(ٰSilvio Micali) راه‌اندازی شد. بلاک‌چین برای سرعت، امنیت و ثبات طراحی شده است و در میان رشد فزاینده ALGO در سال 1400(2021) به عنوان یک رقیب اتریوم معرفی شده است. آرول موروگان (Arul Murugan)، شریک مدیریتی موسس در Borderless Capital می‌گوید: «الگوراند کارآمدترین نرم‌افزار بلاک‌چین نسل بعدی در بازار در حال حاضر است و مرز بعدی برای فرصت‌های سرمایه‌گذاری و است.

طبق داده‌های DeFi Llama، Algorand در حال حاضر به عنوان سی و ششمین بلاک‌چین بزرگ از نظر ارزش کل قفل شده (TVL) در DeFi با 97.4 میلیون دلار رتبه‌بندی شده است. پروژه برتر در شبکه Yieldly (YLDY) است که مجموعه‌ای از برنامه‌های DeFi را ارائه می‌دهد و مجموع TVL آن 68.4 میلیون دلار است.

Coingecko نشان می‌دهد که قیمت ALGO در 12 ماه گذشته 470٪ افزایش یافته است و در زمان نوشتن به 1.86 دلار رسیده است. بالاترین رکورد ALGO بیش از دو سال پیش بود و در 8تیر1398(ژوئن 2019) برای مدت کوتاهی به 3.50 دلار رسید و به شدت به زیر مرز 1 دلار سقوط کرد.

منبع:کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *