اخبار ارز دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

ایردراپ آربیتروم | چگونه بفهمیم مشمول ایردراپ هستیم یا نه؟

نویسنده : مهدی رضائیان

2101

زمان مطالعه :

1 دقیقه
ایران

25اسفند1401|33:13

ایردراپ آربیتروم

بالاخره پس از مدت‌ها انتظار پروژه آربیتروم از توکن پروژه لایه دوم خود به نام «ARB» رونمایی کرد و از ایردراپ بخشی از این توکن‌ها به کاربران فعال شبکه خبر داد. این خبر که در 16 مارچ منتشر شد اما زمان توزیع توکن‌ها میان کاربران مشمول ایردراپ آربیتروم 23 مارچ عنوان شده است. برای خرید اربیتروم می‌توانید به صرافی ارز دیجیتال رابکس مراجعه کنید.

 

ایردراپ آربیتروم

آربیتروم یک پروژه لایه دوم مبتنی بر رول آپ خوش بینانه برای شبکه اتریوم است که بیشترین دارایی قفل شده در میان پروژه‌های مشابه را به خود اختصاص داده است. از مدت‌ها پیش خبرهایی مبنی بر ارائه توکن مخصوص این شبکه منتشر شده بود و برنامه هشت مرحله‌ای اودیسه خود آربیتروم نیز نشان از جدی بودن آن داشت. بالاخره امروز بنیاد آربیتروم از توکن ARB پروژه خود رونمایی کرد و از ایردراپ آن میان کاربران قدیمی شبکه خبر داد.

توکن ARB قرار نیست به عنوان توکن پرداخت در شبکه مورد استفاده قرار بگیرد و همانند گذشته هزینه‌های مربوط به فی تراکنش به وسیله اتریوم پرداخت خواهد شد. توکن ARB نقش توکن حاکمیتی را برای دائو یا سازمان خودگردان آربیتروم ایفا خواهد کرد. به گفته بنیاد آربیتروم هدف اصلی از ایجاد این توکن غیرمتمرکز کردن پروژه با اختصاص دادن مدیریت آن به کاربران شبکه است.

تعداد کل توکن‌های ARB برابر با 10 میلیارد توکن است که از این میان 11.62 درصد آن برای ایردراپ بین کاربران در نظر گرفته شده است و از هفت روز بعد قابل برداشت خواهد بود. 17.53 درصد از توکن‌ها به سرمایه‌گذاران پروژه، 42.78 درصد آن برای خزانه دائو، 26.94 درصد برای تیم و مشاوران و 1.13 درصد آن برای دائوهای اکوسیستم آربیتروم در نظر گرفته شده است.

 

چگونه بفهمیم مشمول ایردراپ آربیتروم هستیم؟

پروژه آربیتروم برای ایردراپ توکن‌های خود از معیارهای متفاوتی استفاده کرده است. انتقال دارایی از طریق پل به آربیتروم وان و آربیتروم نوا، انجام تراکنش در فاصله زمانی 2 و 6 و 9 ماه در شبکه، تعداد تراکنش‌ها و ارتباط با قراردادهای هوشمند مختلف که تا 100 قراراد را نیز شامل می‌شود، ارزش بالای تراکنش‌های انجام شده، تامین نقدینگی با مبالغ بالای 10 هزار دلار و فعالیت در آربیتروم نوا معیارهای ایردراپ توکن ARB برای کاربران است و کاربران براساس امتیازی که از هرکدام از این موارد به دست می‌آورند تعداد توکن‌های متفاوتی را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند.

برای اینکه بفهمیم مشمول ایردراپ آربیتروم هستیم یا نه به وبسایت بنیاد آربیتروم (https://arbitrum.foundation/) مراجعه و از گزینه «Connect Wallet» کیف پول خود را به آن معرفی می‌کنیم. پس از وصل کردن کیف پول گزینه «Check Eligibility» را انتخاب می‌کنیم. با انجام این کار صفحه مربوط به معیارهای دریافت ایردراپ آربیتروم و تعداد توکن‌های تخصیص داده به شما نشان داده می‌شود.

 

دریافت ایردراپ آربیتروم

همانطور که در تصویر بالا می‌بینید کیف پول متصل شده در سه مورد از معیارهای دریافت ایردراپ پذیرفته شده و تعداد 2750 توکن ARB را به عنوان ایردراپ دریافت کرده است. توجه داشته باشید که در حال حاضر امکان دریافت این توکن‌ها وجود ندارد و کاربران هفت روز بعد و در تاریخ 23 مارچ می‌توانند با مراجعه به همین وبسایت و اتصال کیف پول توکن‌های خود را برداشت کنند.

 

مشکل Claim کردن ایردراپ آربیتروم

در حال حاضر کاربران می‌توانند با مراجعه به وبسایت بنیاد آربیتروم توکن‌های خود را Claim کرده و به کیف پول خود اضافه کنند. برای انجام این کار باید کیف پول خود را در شبکه آربیتروم به وبسایت معرفی کنید و روی گزینه Claim کنید. با این کار از شما خواسته می‌شود که برای شرکت در رای دهی‌ها یک کاربر را به عنوان نماینده انتخاب کنید. گزینه «Delegate myself» را انتخاب کنید تا حق رای دست خودتان باشد و گزینه Claim را انتخاب کنید.

برای نهایی کردن دریافت توکن نیاز است که دو تراکنش در کیف پول خود تایید کنید. با انجام این کار توکن‌ها به کیف پول شما اضافه خواهند شد و می‌توانید با گزینه «Add token to metamask» توکن ARB را به کیف پول خود در شبکه آربیتروم اضافه کنید تا بتوانید موجودی توکن‌ها را مشاهده کنید. در مرحله آخر تایید تراکنش‌ها برخی از کاربران با مشکل روبه‌رو می‌شوند و تراکنش دوم نهایی نمی‌شود.

این مشکل به دلیل قدیمی بودن شبکه آربیتروم اضافه شده به کیف پول پیش می‌آید. برای حل این مشکل نیاز است که شبکه آربیتروم را از اول به کیف پول خود اضافه کنید. برای انجام این کار عبارت «add arbitrum network to metamask» را در اینترنت جستجو کنید (بایننس می‌تواند گزینه مناسبی باشد) و اطلاعات شبکه آربیتروم را از قسمت Add network  در کیف پول متامسک به صورت دستی به کیف پول اضافه کنید. با این کار مشکل شما در Claim کردن توکن‌ها حل خواهد شد. برای خرید اربیتروم به صرافی ارز دیجیتال رابکس مراجعه کنید.

منبع : arbitrum.foundation

به این مقاله امتیاز دهید :

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

  • مهیار صیادی 25 اسفند 1401

    ایوللل بالاخره ایردراپ اربیتروم اومد پسسس

دسته بندی ها

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز های دیجیتال

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

خرید اتریوم

خرید اتریوم

خرید تتر

خرید تتر

خرید بایننس کوین

خرید بایننس کوین

خرید دوج کوین

خرید دوج کوین

خرید ترون

خرید ترون

خرید شیبا اینو

خرید شیبا اینو

خرید لایت کوین

خرید لایت کوین

خرید بیت کوین کش

خرید بیت کوین کش

خرید ریپل

خرید ریپل

آکادمی رابکس

ارز دیجیتال چیست
ارز دیجیتال چیست
بلاک چین چیست
بلاک چین چیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
NFT چیست
NFT چیست
ترید چیست
ترید چیست
کسب درآمد از ارز دیجیتال
کسب درآمد از ارز دیجیتال
استخراج ارز دیجیتال چیست
استخراج ارز دیجیتال چیست
استیکینگ ارز دیجیتال چیست
استیکینگ ارز دیجیتال چیست

پربازدید ترین خبرها

قیمت Tapswap چند است؟ آیا تپ سواپ قابل خرید و فروش است؟

پروژه Tapswap جایگزین نات کوین | آموزش استخراج TAP تپ سواپ

معرفی پروژه یس کوین تلگرام | آموزش استخراج Yescoin در تلگرام

فروش نات کوین تلگرام | تخمین قیمت نات کوین تلگرام NOTCOIN

تایم کوین چیست؟ 0 تا 100 آموزش استخراج ارز دیجیتال TimeCoin

آموزش فروش نات کوین | 0 تا 100 فروش Notcoin به صورت تصویری

آن استیک به نات کوین اضافه شد | طریقه Unstake کردن نات کوین