رشد بیش از 1200٪ بازار ارزهای دیجیتال در آفریقا از سال 2020

رشد بیش از 1200٪ بازار ارزهای دیجیتال در آفریقا

شرکت تحلیل و بررسی ارز دیجیتال Chainalysis گزارش داد که بازار ارزهای رمزنگاری شده در آفریقا از سال گذشته رشد قابل توجهی داشته است و علاوه بر این سهم بیشتری از حجم معاملات منطقه در مقایسه با میانگین جهانی را به خود اختصاص داده است. در گزارش روز سه شنبه Chainalysis گفت که بازار ارزهای دیجیتال شده آفریقا بین ژوئیه 2020 تا ژوئن 2021 (تیر۱۳۹۹ تا خرداد ۱۴۰۰) بیش از 1200٪ درصد افزایش یافته است و این بازار با استقبال بسیار زیاد در کنیا ، آفریقای جنوبی ، نیجریه و تانزانیا مواجه شده است. این شرکت افزود که محبوبیت سیستم عامل های P2P می تواند یکی از عوامل محرک برای پذیرش بیشتر رمزنگاری در منطقه باشد ، زیرا برخی کشورها، ارسال پول و مبادلات را از طریق بانک‌های محلی به ساکنان خود را محدود یا ممنوع کرده اند.

طبق Chainalysis ، این قاره حدود 105/6 میلیارد دلار ارز دیجیتال را در تاریخ جولای 2020 تا ژوئن 2021 (تیر ۱۳۹۹ تا خرداد ۱۴۰۰) دریافت کرده است. آرتور شابک، یکی از بنیانگذاران Paxful، می گوید: “در بسیاری از این بازارهای مرزی، مردم نمی توانند از حساب‌های بانکی خود پول به صرافی متمرکز ارسال کنند، بنابراین به معاملات P2P  اعتماد می‌کنند و در نتیجه، انجام معاملات و تراکنش‌ها برایشان سریع‌تر ، ارزان‌تر و راحت‌تر است.

دیگر محرک‌های پذیرش رمزنگاری در منطقه ممکن است شامل حواله‌های نقدی بعنوان وسیله‌ای برای دور زدن دولت‌ها برای محدود کردن تعداد وجوهی باشد که افراد می‌توانند به خارج از کشور ارسال کنند. بسیاری از کاربران آفریقایی همچنین ممکن است از رمزنگاری به عنوان روشی سریعتر و ارزان‌تر برای پرداخت معاملات تجاری بین المللی استفاده کنند و پس‌انداز خود را برای جلوگیری از هرگونه نوسان احتمالی در ارزش پول فیات خود استفاده کنند.

نیجریه قصد دارد ارز دیجیتالی بانک مرکزی خود را، eNaira را از اول اکتبر آغاز کند. آفریقای جنوبی نیز بخشی از ابتکار مشترک با استرالیا ، سنگاپور و مالزی برای راه‌اندازی یک ارز دیجیتالی با فیات است ، اما هنوز ارز احتمالی آن را منتشر نکرده است. تاریخ شروع آزمایش ( Central Bank Digital Currency) CBDC هنوز بصورت قطعی مشخص نشده است.

منبع: cointelegraph.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *