راه‌اندازی 200 قرارداد هوشمند بر روی شبکه‌ی کاردانو

قراردادهای هوشمند بر روی کاردانو

یک فرد محقق پی برده است که تعداد قراردادهای هوشمند قفل شده‌ بر روی شبکه‌ی کاردانو، بیش از 200 قرارداد است. پس از ارتقاء Alonzo در روز دوشنبه، بیش از 200 قرارداد هوشمند در شبکه‌ی بلاک چین Cardano ثبت شده است؛ اما یک نکته‌ی مهم وجود دارد. در حال حاضر، 200 قرارداد هوشمند ذکر شده در حالت زمان‌بندی خاصی قرار دارند و تا زمان انتشار آن‌ها، نمی‌توان از آن‌ها استفاده کرد. برنامه Vercel در حال حاضر تعداد قراردادهای هوشمند آماده‌ی راه‌اندازی را بیش از 2200 قرارداد اعلام کرده است.  چارلز هاسکینسون‌(Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار کاردانو و شرکت IOHK، روز جمعه گفت: “در حال حاضر که کاردانو از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند امور مالی غیر متمرکز (DeFi) نیز بر روی آن اجرا خواهد شد.

چارلز هوسکینسون اضافه کرد، برندگان موج دوم DeFi، دارای نقدینگی و قابلیت همکاری، قابلیت حرکت چند زنجیره‌ای و هزینه قابل پیش بینی خواهد بود. وی گفت: “ما نیاز به حکمرانی داریم‌، ما نیاز به صدور گواهینامه داریم‌، ما نیاز به بیمه داریم‌، ما به مقررات مشخص نیاز داریم و… در عین حال‌، شما باید تمرکز‌زدایی کنید.”

چندین پروژه قابل توجه وجود دارد که دارای قراردادهای هوشمند در زمان مقرر هستند یا امید می‌رود به زودی راه‌اندازی شوند، مانند GREED، یک توکن جایزه که رمز ارز ADA را به دارندگان آن اهدا می‌کند. Liqwid، یک پروتکل نقدینگی متن باز و غیرحفظی برای منحنی های نرخ بهره‌؛ SingularityNET، بستری است که به هر کسی امکان می‌دهد خدمات هوش مصنوعی را در مقیاس وسیع ایجاد، به اشتراک‌گذاری و کسب درآمد کند. و کارداکس، اولین صرافی غیر متمرکز در کاردانو محسوب می‌شود.

کاردانو با اتریوم سازگار خواهد بود و امیدوار است توسعه‌دهندگان DeFi را که مایل به صرفه‌جویی در هزینه تراکنش‌ها هستند‌ را جذب کند. در حال حاضر عمده پروژه‌های دیفای بر روی بستر اتریوم فعالیت می‌کنند.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *