تگزاس و نیوجرسی به دنبال قانون‌گذاری شرکت سلسیوس نتورک

قانون‌گذاری سلسیوس نتورک

هیئت مدیره امور اوراق بهادار ایالت تگزاس درخواست دادرسی جهت متوقف کردن فعالیت شرکت وام‌دهی کریپتویی، سلسیوس نتورک را داده است. اتهام این پلتفرم، نداشتن مجوزهای ایالتی و یا فدرال جهت ارائه اوراق بهادار و عدم فعالیت سلسیوس نتورک بر اساس قانون کارگزاری‌ها در ایالت تگزاس است.در پی این اتهام، اداره امور اوراق بهادار، دستور توقف فروش و عرضه محصولات رمز ارزی سلسیوس نتورک را داده است.با توجه به گزارش دادرسی در تاریخ 17 سپتامبر، یک جلسه دادگاه جهت شنیدن ادعاهای سلسیوس نتورک برگزار خواهد شد.

با رای دادگاه در خصوص صحت این اتهام، آینده‌ی فعالیت پلتفرم سلسیوس نتورک رقم خواهد خورد و فعالیت یا عدم فعالیت این مجموعه در گرو تشخیص و رای نهایی دادگاه است. در همین زمان، اداره اوراق بهادار نیوجرسی نیز درخواست توقف فعالیت سلسیوس را داشته است. از نظر آن‌ها این شبکه حدود ۱۴ میلیارد سرمایه ، از طریق فروش اوراق بهادار ثبت نشده، در این شبکه بدست آورده است.

اندرو براک، دادستان وقت ایالت نیوجرسی نیز اعلام کرد که ” تمام شرکت‌های مالی که با کریپتوکارنسی‌ها کار می‌کنند، تحت نظر هستند” وی در این مورد ادامه داد:

“اگر شما قصد فروش ارزی را در نیوجرسی دارید، باید معامله را تحت قانون حمایت از سرمایه‌گذاران این ایالت انجام دهید. شرکت‌هایی که با ارز دیجیتال کار می‌کنند، همه تحت نظر خواهند بود.”

با توجه به گزارش ایالت تگزاس، سلسیوس بیش از 24 میلیارد دلار دارایی دیجیتال در اختیار دارد و این عدد، سلسیوس نتورک را به یکی از بزرگ‌ترین هولدینگ‌های غیرمتمرکز تبدیل می‌کند. جلسه دادرسی در روز 14 فوریه به صورت حضوری و یا آنلاین برگزار خواهد شد و در صورت پیروز شدن سازمان اوراق بهادار تگزاس، احتمالا سلسیوس نتورک دیگر نتواند محصولات رمزارزی خودش را در این ایالت ارائه دهد.

دارایی‌های سلسیوس نتورک از ماه ژوئن 2020 تا کنون حدود 2300 درصد رشد داشته است. واحد اجرایی سازمان اوراق بهادار تگزاس در 14 ماه می سال جاری به سلسیوس نتورک اطلاع داده بود که احتمالا فعالیت‌هایش با قوانین اوراق بهادار ایالت، همخوانی ندارد.

این اتهامات بر علیه سلسیوس نتورک، دقیقا شبیه اتهاماتی است که همین دو ایالت بعلاوه آلاباما بر علیه شرکت وام‌دهی BlockFi در جولای داشتند. این پلتفرم نیز در روز 13 اکتبر باید به صورت آنلاین در یک جلسه دادرسی مجازی تگزاس حضور پیدا کرده و در مورد جذب سرمایه غیرقانونی خود توضیح دهد؛ سپس در مورد توقف فعالیت آن نیز تصمیم گرفته خواهد شد. در نیوجرسی BlockFi دیگر اجازه جذب مشتری جدید را ندارد. کاربران سلسیوس نتورک در مورد این اعمال قانون‌گذاران ابراز نا امیدی کرده‌اند؛ اما برخی اعتقاد دارند این جنبش‌ها برای شفاف‌تر کردن فعالیت شرکت‌هایی که می‌خواهند وارد این حوزه شوند، مفید است.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *