بازخواست یک میلیارد چینی به دلیل عرضه بیش از 500 میلیون دلار اوراق بهادار ثبت نشده،توسط SEC

بازخواست یک میلیارد چینی

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه فعالیت‌های مربوط به سه شرکت متعلق به میلیاردر چینی گوئو ونگویی (Guo Wengui) اقدام کرده است. این شرکت‌ها متهم به ادغام درآمد حاصل از عرضه‌ی اوراق بهادار ثبت نشده ICO و ICP به قیمت 487 میلیون دلار، شدند.

 سازمان SEC در 13 سپتامبر (22 شهریور) دستور توقف فعالیت‌های این شرکت‌ها را داد. شرکت های Guo موافقت کرده‌اند که جرائم را ظرف 14 روز پرداخت کنند. سازمان SEC در جلسه با GTV ،Saraca و Voice of Guo Media در مورد جزییات اطلاعات اوراق بهادار ثبت نشده‌ی این شرکت، که در تاریخ 1 آوریل (13 فروردین1399) تا ژوئن 2020 (خرداد1399) عرضه شده بودند صحبت کرد.

آقای ونگویی، معروف به مایلز کووک (Miles Kwok ) یا مایلز گو (Miles Guo)، یک تاجر تبعیدی چینی است که در حال حاضر در نیویورک اقامت دارد. ونگویی به خاطر موضع گیری های جنجالی سیاسی و روابطش با استیو بنن (Steve Bannon و روابط محرمانه با دونالد ترامپ (Donald Trump)، به شهرت رسیده است.

در اولین ICO حدود 34 میلیون دلار سرمایه توسط سرمایه‌گذاران شرکت‌های مختلف جمع‌آوری شد. ادعای این ارز دیجیتال مبنی بر توانایی مبادله با طلا یا ارزهای فیات برای خرید کالا در بستر آنلاین G Entities  یکی از روش‌های تبلیغ برای فروش عرضه‌ی اولیه آن بود. سازمان SEC دریافت که G Entities اطلاعاتی در مورد نحوه توسعه دارایی و پلتفرم دیجیتالی ادعایی خود در اختیار سرمایه گذاران قرار نداده است و افزود:

“نهادهای G هنوز دارایی های دیجیتالی فروخته شده در Coin Offering یا پلتفرمی را که به کاربران امکان معامله یا فروش دارایی های دیجیتالی را بدهد ، توسعه یا توزیع نکرده اند.”

این شرکت‌ها با پرداخت 486.6 میلیون دلار جریمه، سود پیش بینی 17.6 میلیون دلار و مجموع جریمه مدنی 35 میلیون دلار موافقت کرده اند.

منبع:CoinTelegraph

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *