جو بایدن: فعالیت‌ غیرقانونی رمزارزها باید متوقف شود!

biden1

جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرده است که آمریکا، 30 کشور دنیا را گرد هم می‌‌آورد تا جلوی استفاده غیرقانونی از رمزارزها را بگیرند. جو بایدن در این مورد گفت: “ایالات متحده با کشورهای مختلفی در دنیا همکاری نزدیکی دارد تا به تهدیدهای سایبری پاسخ دهد.”

ماه اکتبر به عنوان ماه آگاهی در مورد امنیت سایبری شناخته می‌شود و کاخ سفید نیز بخشی از اولین اعلامیه خود را به موضوع سواستفاده‌ از کریپتوکارنسی‌ها اختصاص داده است. در بخش دیگری از این متن آمده است:

” ایالات متحده آمریکا 30 کشور جهان را کنار هم خواهد آورد تا فرآیند مبارزه با جرائم سایبری، بهبود همکاری‌های قانونی، مبارزه با سو استفاده از رمزارزها و مقابله دیپلماتیک با این مسائل را سرعت ببخشد.”

جو بایدن گفته است که موظف است امنیت سایبری کشورش را بیشتر کرده تا از زیرساخت‌های حیاتی در برابر حملات سایبری محافظت کند.

دولت جو بایدن از زمان شروع کار خودش به طور جدی سعی کرده است با مسئله باج‌گیری در فضای کریپتو مقابله کند. آن‌ها تمرکز خود را بر روی صرافی‌های رمزارزی‌ گذاشته‌اند که مسئول پوشاندن فعالیت‌های مجرمانه و پولشویی منابع حاصل از باج‌گیری هستند.

بانک تسویه حساب‌های بین‌المللی (BIS) نیز چند ماه پیش هشدار داده بود که کاربرد عمده کریپتوکارنسی‌ها در پولشویی، حملات باج‌گیری و دیگر فعالیت‌های مجرمانه است.

منبع: news.bitcoin.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *