هیدرا (Hydra) راهِ حلِ مقیاس‌پذیری بلند پروازانه‌ی کاردانو

هیدرا (Hydra) راه حل مقیاس پذیری کاردانو

هیدرا در کنار شبکه کاردانو ایجاد شد. این پروتکل برای رفع هر گونه مشکل احتمالی که امکان دارد در اثر شلوغی شبکه رخ دهد، توسعه یافته است. 

مقیاس‌پذیری یکی از بزرگترین مشکلاتی بوده که صنعت ارزهای‌دیجیتال امروز با آن روبرو است. رشد بی سابقه‌ای که این صنعت شاهد آن بوده، استفاده از دیفای (DeFi) را به تجربه‌ای کند، گران و پرمخاطره تبدیل کرده که کاربران را به سمت پلتفرم‌های متمرکزتر سوق داده است. در حالیکه شبکه‌های لایه دوم به عنوان یک راه حل کامل برای این مشکل ظاهر شدند، اما اکثر آن‌ها به عنوان یک روش برای کنترل چالش‌ها طراحی شد‌ه‌اند نه به عنوان یک شبکه در کنار بلاک چین. راه حل لایه دوم شبکه کاردانو قبل از بروز هرگونه چالش ایجاد شد. شرکت (IOHK) که توسعه شبکه کاردانو را بر عهده دارد رویکرد متفاوتی برای افزایش ظرفیت بلاک چین در نظر گرفت.

راه حل مقیاس پذیری بومی کاردانو، هیدرا (Hydra) نامیده می‌شود. این پروتکل برای حل بزرگترین مشکلاتی که شبکه‌های بلاک چین هنگام مواجهه با توان بالا با آن روبرو هستند، طراحی شده است. هیدرا با ارائه ابزار کارآمدتر برای پردازش معاملات به شبکه، همه نگرانی‌های مربوط به شلوغی شبکه را برطرف می‌کند. این پروتکل بیشتر تراکنش‌ها را خارج از زنجیره امکان پذیر کرده و از دفتر کل زنجیره اصلی به عنوان لایه تسویه امن استفاده می‌کند. هر یک از زنجیره‌های هیدرا که هد (Head) نامیده شده به راحتی ایجاد می‌شوند و دارایی‌های بومی، NFT ها و اسکریپت نویسی پلوتوس را ارائه می‌دهند.

بر اساس پست اخیر وبلاگ IOHK، پروتکل Hydra Head در حال آزمایش گسترده است و به زودی به پایه‌ای محکم و پایدار برای توسعه‌دهندگان برای ساخت برنامه‌های کاربردی در دنیای واقعی تبدیل می‌شود. در 6 تا 12 ماه آینده، IOHK بر روی راه‌هایی برای اتصال چندین هد هیدرا به منظور افزایش دسترسی کار خواهد کرد.

منبع:‌ cryptoslate.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *