گوین اندرسن درباره ساتوشی ناکاموتو بودن کریگ رایت شک‌های زیادی دارد.

گوین اندرسن و کریگ رایت

گوین اندرسون و کریگ رایت | اطلاعات منتشر شده اخیر درباره استشهادنامه‌های گوین اندرسون، حاکی از آن است که او اکنون شک دارد که کریگ رایت، خالق بیت کوین (BTC)، یعنی ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakamoto) باشد.

استشهادنامه‌های گوین در پرونده کریگ رایت علیه شریک تجاری او یعنی دیوید کلیمان، نشان می‌دهد که از اندرسن سؤال شده بوده که آیا او هنوز هم معتقد است رایت ساتوشی ناکاموتو است. اندرسون هم اینگونه پاسخ داده که: در ابتدا اعتقاد داشتم کریگ رایت خالق بیت کوین است، یا حداقل یکی از سه اعضای گروهی است که نام خود را Satoshi Nakamoto گذاشته‌اند. اما بعدا احساس کردم که من گول خورده‌ام.

گوین اندرسون و کریگ رایت

در جلسه‌های اثبات جاهایی وجود داشته است که احتمال دارد من در آن جاها گول فریب خورده باشم. برای مثال ممکن است شخصی در آن میان از نرم‌افزاری استفاده کرده باشد، یا شاید لپ تاپی که از آن استفاده شد، لپ تاپ نویی نبوده و دستکاری شده باشد. و البته باید بگویم که چیزی که در ذهن من بود، این نبود که به جهان اثبات کنم کریگ رایت، ساتوشی ناکاموتو است. من تنها به دنبال دلیلی فرای فرای دلایل منطقی بودم تا به خودم اثبات شود که کریگ رایت خالق بیت کوین است. و تردیدهای من درباره این موضوع بیشتر شده است. چرا که اثباتی که به من ارائه شده بود با آنچه به به جهانیان ارائه شد بسیار متفاوت بود.

اندرسن

آندرسن در ادامه استشهادنامه خود بیان می کند که: «من فکر می‌کنم که پس از ایمیل‌هایی که در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ با ساتوشی داشتم، دیگر هرگز نتواستم دوباره با خالق بیت کوین ارتباطی داشته باشم».

گوین اندرسون و کریگ رایت

پرونده کلیمن رایت (Kleiman-Wright) بخاطر تاثیر احتمالی این شرکت در آینده بیت کوین، توجه فعالان این صنعت را به خود جلب کرده است. به تازگی در ماه می، وکلای Kleiman شواهد اضافی دیگری را علیه رایت افشا کردند.

مارک کاربلز (Mark Karples)، مدیر عامل سابق Mt. Gox، اخیرا ادعا کرد که رایت «یا دزد است یا کلاهبرداری ». رایت همچنین تلاش کرد از بنیانگذار بنیاد بیت کوین، راجر ور، به دلیل اظهارات مشابه علیه وی در سال 2019 شکایت کند.

منبع: کوین‌تلگراف