آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

هزینه‌های انتقال میلیون دلاری اتریوم و باجگیران

نویسنده : Mohsen

30

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

25خرداد1399|17:12

هزینه انتقال میلیون دلاری اتریوم | محققان به این نتیجه رسیده‌اند که نقل و انتقالات اخیر اتر که یکی از آن‌ها با هزینه انتقال بیش از 5 میلیون دلار انجام شد، کار هکرهایی است که سعی دارند از یک صرافی اخاذی کنند.

در هفته گذشته دنیای ارزهای دیجیتال شاهد انتقالات عجیبی بود. انتقالاتی که با هزینه‌های انتقال نجومی انجام شد.

انتقال اول: مقدار 0.55 اتریوم با هزینه انتقال حدود 2.6 میلیون دلار (بیش از 10000 اتر)
انتقال دوم: مقدار 350 اتریوم با هزینه انتقال حدود 2.6 میلیون دلار (بیش از 10000 اتر)
انتقال سوم: مقدار 3221 اتریوم با هزینه انتقال 2310 اتر

گزارش‌های جدید حاکی از آن است که این هزینه‌های انتقال بالا احتمالا عمدی باشد. در واقع حدس می‌شود که این انتقالات توسط هکرهایی انجام می‌شود که به اطلاعات یک صرافی دسترسی پیدا کرده‌اند اما نمی‌توانند اترها را از این صرافی به کیف پول‌هایی خارج از آن صرافی انتقال دهند. در واقع آن‌ها تنها می‌توانند اترها را در کیف پول‌های داخلی همان صرافی جا به جا کنند. بنابراین هکرها تصمیم گرفته‌اند تا با انتقال اتر در کیف پول‌های داخلی همان صرافی، اما با هزینه‌های انتقال میلیونی، این صرافی را تهدید به انجام تراکنش‌های بیشتر و از بین بردن دارایی‌های آن در هزینه‌های انتقال کنند. و در نهایت از این راه از آن‌ها اخاذی کنند.

هزینه انتقال میلیون دلاری اتریوم

اخاذی با استفاده از هزینه‌های انتقال هفت رقمی

در تاریخ 12 ژوئن، رسانه چینی چین نیوز (Chainnews) در گزارشی نتیجه گرفت که هزینه‌های انتقال هفت رقمی اتریوم (Eth)، اقدامی است که توسط هکرها برای تهدید و اخازی از یک صرافی انجام گرفته است.

در این گزارش گمانه زنی شده است که در طی یک حمله فیشینگ (Phishing) به یک صرافی، هکرها اجازه دسترسی و کنترل بسیاری از بخش‌ها و عملیات‌های این پلتفرم، از جمله سرورها را به دست آورده‌اند.

این صرافی با استفاده از اعمال محدودیت های چند سیگنالی (multi-sig restrictions)، مانع از انتقال دارایی‌های خود به کیف پول‌های دیگر شده است. اما با این حال، امکان انتقال دارایی‌ها به کیف پول‌ها و آدرس های که در لیست سفید (مجاز) قرار داشته وجود داشته است.

به همین ترتیب، محققان معتقدند که هکرها تهدید کرده‌اند در صورت عدم پرداخت رشوه، دارایی‌های کیف پول این صرافی را با اعمال هزینه‌های انتقال بالا در انتقال دارایی‌ها بین آدرس‌های مجاز، خالی کنند.

هزینه انتقال میلیون دلاری اتریوم

پرداخت 5 میلیون دلار برای جابجایی 355.5 اتریوم توسط کی کیف پول در 24 ساعت

اولین هزینه انتقال بالای چند میلیون دلاری در تاریخ 10 ژوئن اتفاق افتاد. جایی که برای انتقال تنها 0.55 اتر، چیزی حدود 2.6 میلیون دلار (بیش از ۱۰ هزار اتر) برای هزینه انتقال آن پرداخت شد. طی 24 ساعت، انتقال دوم نیز با مقدار 350 اتر از همان کیف پول انجام شد، که مجددا 2.6 میلیون دلار برای هزینه انتقال آن هزینه شد.

یک روز بعد، شبکه اتریوم شاهد یک انتقال عجیب دیگر اما از یک کیف پول دیگر بود. این بار مقدار 3221 اتر با هزینه انتقال 2310 اتر جا به جا شد. انتقالی که در آن هزینه انتقال از مقدار منتقل شده کمتر بود.

انتقالات مبهم این چند روزه، بحث‌های زیادی را در جامعه ارزهای دیجیتال ره راه انداخته است. و تئوری‌های مختلفی توسط افراد برای توضیح هزینه‌های انتقال ۷ رقمی مطرح می‌شود. تئوری‌هایی مانند نسبت دادن این معاملات به اقدامات انتقام جویانه یک کارمند سابق صرافی، خطای انسانی یا مشکلی در یک ربات پولشویی.

هزینه انتقال میلیون دلاری اتریوم

منبع: کوین‌تلگراف

به این مقاله امتیاز دهید :

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

سقوط قیمت بیت کوین به زیر 7 هزار دلار رسید!

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم