کنار زدن تسلا و فیسبوک توسط بیت کوین و احتمالا انتخاب بعدی آن، آمازون

ezgif 7 6ac26fe9a942

بعد از رسیدن قیمت بیت کوین به بالای 66 هزار دلار و مارکت کپ 1.2 تریلیون دلاری، اکنون این رمزارز از نظر ارزش بازار، شرکت‌های بزرگ تسلا و فیسبوک را پشت سر گذاشته است. طبق داده‌های AssetDash، اکنون بیت‌کوین در جدول رتبه‌بندی ارزش بازار پشت سر شش شرکت بزرگ قرار دارد؛ مایکروسافت، اپل، آلفابت (شرکت مادر گوگل)، آرامکو و آمازون. این رشد اخیر بیت کوین، ارزش بازار او را در 600 میلیارد دلاری آمازون قرار داده است و ایستگاه بعدی شرکت خرده‌فروشی و پخش کالای آمازون است.

ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت خودروسازی تسلا در پستی توییتری اعلام کرد احتمال دارد 10 درصد از سهام تسلای خود را برای پرداخت مالیات به فروش برساند. این خبر باعث افت قیمتی تسلا شد و یک روز بعد نیز قیمت بیت‌کوین از 61 هزار دلار به 68 هزار دلار رسید. این دو اتفاق در کنار هم باعث کنار زدن تسلا از نظر ارزش بازار شد.

این فقط ارزش بازار کمپانی‌های مطرح است؛ اما بیت‌کوین پیش از این از مارکت‌کپ برخی ارزهای‌دیجیتال کشورها نیز پیشی گرفته بود. در ماه فوریه سال میلادی جاری (بهمن 1399) بیت‌کوین بالاتر از روبل روسیه قرار گرفت. در ماه گذشته نیز این رمزارز برای مدتی فرانک سوییس را پشت سر گذاشت.

در بین دارایی‌های مختلف نیز بیت‌کوین بعد از طلا و نقره در جایگاه سوم قرار داشته و کمتر از 100 میلیارد دیگر نقره را نیز کنار خواهد زد.

بعد از بیت‌کوین، اتر و بایننس کوین نیز به ترتیب به 565 و 165 میلیارد دلار از نظر مارکت کپ رسیدند و ارزش بازار این ارزهای‌دیجیتال بزرگ، به بازار کریپتو کمک کرد 3 تریلیون دلاری شود.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *