اخبار ارز دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

پیشی گرفتن BASE از سولانا | TVL بیس به 400 میلیون دلار رسید

نویسنده : مهرآ‌ذین افشاری

170

زمان مطالعه :

2 دقیقه
ایران

01مهر1402|43:10

با پیشی گرفتن BASE از سولانا ارزش کل قفل شده آن به حدود 400 میلیون دلار رسید. طبق داده‌های DeFi Llama، ارزش کل قفل شده سولانا در ماه گذشته 9.64 درصد کاهش یافته و به 358.96 میلیون دلار رسیده است. این در حالی است که TVL پروژه BASE به 397.32 میلیون دلار رسیده و باعث پیشی گرفتن BASE از سولانا شده است.

  • برای خرید سولانا و بیش از 1000 ارز دیجیتال دیگر به صرافی ارز دیجیتال رابکس مراجعه کنید.

 

پیشی گرفتن BASE از سولانا

مجموع ارزش قفل شده (TVL) روی شبکه لایه دوم BASE که توسط کوین بیس راه‌اندازی شده است، از زمان راه اندازی در ماه آگوست تقریباً در یک ماه و نیم به 397.32 میلیون دلار رسیده است. این رقم، اکنون Base را از نظر TVL از شبکه Solana که در زمان نگارش این مقاله TVL آن 358.96 میلیون دلار بود، جلوتر قرار می‌دهد.

 

30 روز گذشته برای پروژه Base قابل توجه بوده است، به طوری که داده‌های DeFi Llama نشان می‌دهد که TVL این شبکه در طول ماه گذشته 97.21 درصد افزایش یافته است. در مقایسه، TVL شبکه سولانا در همان بازه زمانی 9.64 درصد کاهش یافته است و همین تغییرات منجر به پیشی گرفتن BASE از سولانا شده است.

 

 

Base از سولانا عبور کرد

 

دو پروژه بومی BASE بیشترین سهم TVL را در شبکه به خود اختصاص داده‌اند. صرافی غیرمتمرکز Aerodrome Finance با ارزش کل قفل شده 97.83 میلیون دلار رتبه اول را به خود اختصاص داده است، و شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Friend.tech با ارزش کل قفل شده 36.53 میلیون دلار در رتبه دوم قرار دارد.

 

Aerodrome در 28 آگوست راه اندازی شد. این صرافی بعلاوه چندین ویژگی دیگری که دارد، کاربران را قادر می‌سازد تا برای کسب توکن‌های AERO، نقدینگی واریز کنند. این پروژه در چند روز اول نتوانست مقدار قابل توجهی از سپرده‌ها را جذب کند، با این حال  TVL آن در 31 آگوست، و تنها در یک روز 150 میلیون دلار افزایش یافت.

 

مقدار  TVL این پروژه در 2 سپتامبر به 200 میلیون دلار رسید، با این حال به نظر می‌رسد تبلیغات اولیه از آن زمان به بعد کاهش یافته است و TVL تقریباً 51 درصد از اوج خود کاهش یافته است. تصویر زیر نمودار تغییرات TVL این پروژه را نشان می‌دهد.

 

‌Base از سولانا پیشی گرفت

 

پروژه Friend.tech در 11 آگوست راه اندازی شد. این پلتفرم به کاربران امکان می‌دهد تا شبکه‌های اجتماعی خود را از طریق خرید و فروش «کلیدها» تبدیل به توکن کنند. علیرغم اینکه این پروژه در اواخر آگوست به دلیل میزان فعالیت‌ها و هزینه‌های تراکنش کاربران «مرده» اعلام شد، در سپتامبر به طرز چشمگیری مورد استقبال قرار گرفت.

 

طبق اطلاعات منتشر شده در وبسایت DeFi Llama، ارزش کل قفل شده Friend.tech در طول ماه گذشته 540 درصد افزایش یافته است، که بیشتر آن پس از شروع پامپ پروژه در 9 سپتامبر و افزایش مجدد حجم معاملات روزانه رخ داد. این پروژه اصلیترین عامل پیشی گرفتن BASE از سولانا بوده است.

 

پیشی گرفتن BASE از سولانا

 

با نگاهی به فهرست پروژه‌های BASE و TVL هر یک از آت‌ها مشخص می‌شود که TVL این پروژه به طور کلی مربوط به پلتفرم‌های چند زنجیره‌ای حوزه دیفای مانند Compound، Curve و Uniswap است. وجود صرافی کوین بیش در پست این پروژه نیز در افزایش این TVL بی تاثیر نبوده است و از دلایل مهم پیشی گرفتن BASE از سولانا است.

 

رکورد BASE در تعداد تراکنش‌ها

کوین تلگراف در اوایل این ماه گزارش داد که طبق داده های بیس اسکن، Base از نظر تراکنش‌های روزانه به اوج جدیدی رسیده است و در 14 سپتامبر به 1.88 میلیون تراکنش روزانه رسیده است.

 

این رقم تراکنش، BASE را بسیار جلوتر از زنجیره های رقیب مانند آبتیمیسم و آربیتروم در تراکنش روزانه قرار داد که در مجموع تقریباً 880,000 تراکنش روزانه داشتند. این بالاترین رکورد، برای Base دست نخورده باقی ماند و تراکنش های روزانه آن تا 22 سپتامبر به 908000 کاهش یافت.

 

منبع : cointelegraph

به این مقاله امتیاز دهید :

اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دسته بندی ها

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

خرید و فروش ارز های دیجیتال

خرید بیت کوین

خرید بیت کوین

خرید اتریوم

خرید اتریوم

خرید تتر

خرید تتر

خرید بایننس کوین

خرید بایننس کوین

خرید دوج کوین

خرید دوج کوین

خرید ترون

خرید ترون

خرید شیبا اینو

خرید شیبا اینو

خرید لایت کوین

خرید لایت کوین

خرید بیت کوین کش

خرید بیت کوین کش

خرید ریپل

خرید ریپل

آکادمی رابکس

ارز دیجیتال چیست
ارز دیجیتال چیست
بلاک چین چیست
بلاک چین چیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
کیف پول ارز دیجیتال چیست
NFT چیست
NFT چیست
ترید چیست
ترید چیست
کسب درآمد از ارز دیجیتال
کسب درآمد از ارز دیجیتال
استخراج ارز دیجیتال چیست
استخراج ارز دیجیتال چیست
استیکینگ ارز دیجیتال چیست
استیکینگ ارز دیجیتال چیست

پربازدید ترین خبرها

قیمت Tapswap چند است؟ آیا تپ سواپ قابل خرید و فروش است؟

پروژه Tapswap جایگزین نات کوین | آموزش استخراج TAP تپ سواپ

نات کوین ۱ اردیبهشت در صرافی‌ ها لیست خواهد شد

فروش نات کوین تلگرام | تخمین قیمت نات کوین تلگرام NOTCOIN

لیست شدن نات کوین در صرافی‌ | هر یک میلیون نات کوین 10 دلار؟

آموزش فروش نات کوین | 0 تا 100 فروش Notcoin به صورت تصویری

لانچ نات کوین | نحوه‌ی تبدیل ارز بازی به ارز واقعی Notcoin