صرافی ارز دیجیتال رابکس

راهنما >   راهنمای تنظیمات امنیتی

موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

تنظیمات امنیتی

حساب کاربری و تنظیمات امنیتی

  1. به راحتی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید. در وارد کردن نام و نام خانوادگی (مطابق با کارت ملی) دقت کنید، چرا که در صورت مغایرت آن‌ها با اطلاعات هویتی شما، در آینده احراز هویت شما دارای نقص خواهد شد.
  2. از کلمه عبوری استفاده کنید که به راحتی قابل حدس زدن نیست. این کلمه عبور را به هیچ وچه در اختیار دیگران قرار ندهید، چرا که به کیف پول و دارایی‌های شما دسترسی پیدا خواهند کرد.

کلمه عبور دو مرحله‌ای یا شناسایی دوعاملی، به شما این امکان را می‌دهد که سودجویان و کلاهبرداران نتوانند با داشتن رمز عبور و نام کاربری شما به کیف پول و پنل خرید و فروش شما دسترسی داشته باشند. این عامل می تواند در افزایش امنیت حساب کاربری شما نقش بسزایی داشته باشد. رمز عبور دو مرحله‌ای می‌تواند از طریق پیامک٬ ایمیل و همچنین Google Authentication صورت پذیرد. این امکان را می‌توانید از بخش حساب کاربری > امنیت فعال کنید یا تغییر دهید.

  1. در صورت فراموشی کلمه عبور، به هنگام ورود بر روی «کلمه عبور خود را فراموش کردید؟» بزنید.
  2. شماره همراهتان را وارد کنید
  3. کد ارسال شده به شماره همراه و کلمه عبور جدیدتان را وارد کنید.

به حساب کاربری > تنظیمات امنیتی بروید و از قسمت پایین روی دکمه «ویرایش» کلمه عبور بزنید. شناسایی دو عاملیتان را وارد کرده و در نهایت کلمه عبور جدیدتان را وارد کنید.

در صورتی که به شناسایی دوعاملیتان دسترسی ندارید، با متخصصان رابکس از طریق چت آنلاین در ارتباط باشید. 

از طریق حساب کاربری > تنظیمات امنیتی ، یکی از شناسایی دو عاملی های ممکن را فعال کنید. به صورت پیش فرض شناسایی دو عاملی شماره همراه فعال است. برای فعال کردن یک شناسایی دو عاملی جدید، ابتدا باید شناسایی دو عاملی قبلیتان را تایید کنید. (مشاهده راهنمای فعالسازی شناسایی دو عاملی)

کارت‌های بانکی تنها در صورتی تایید می‌شود که به نام خود فرد و نام و نام خانوادگی کامل حساب کاربری او باشد. به همین خاطر است که به هنگام ثبت نام باید در وارد کردن نام و نام خانوادگیتان (مطابق با کارت ملی) دقت کنید. 

توجه کنید که خرید با کارت‌های بانکی که یا به نام خودتان نیست، یا در سیستم ثبت نشده و یا در سیستم ثبت شده ولی تایید نشده امکان پذیر نیست.

برای حفظ امنیت حساب کاربری شما، آی‌پی (IP) های ورود و دستگاه‌هایی که با آن به حساب کاربریتان وارد شدید ثبت می‌شود. شما می‌توانید این اطلاعات را در قسمت حساب کاربری > تاریخچه ورود مشاهده کنید. از طرفی اگر خواستید حساب کاربریتان را از یک دستگاه بیرون بیاندازید، می‌توانید از همین صفحه و تب مدیریت دستگاه‌ها اقدام کنید.