صرافی ارز دیجیتال رابکس

راهنما >   راهنمای کیف پول >   نحوه واریز ارز دیجیتال به کیف پول

نحوه واریز ارز دیجیتال به کیف پول رابکس

۱. ورود به کیف پول و فرایند واریز ارز دیجیتال

ابتدا به کیف پول خود بروید. از دو طریق می‌توانید به فرایند واریز ارز دیجیتال وارد شوید:

۱. در کیف پول، روی سه نقطه نقطه‌ای که در ردیف دارایی های دیجیتال است (مانند بیت کوین) بزنید و گزینه واریز را انتخاب کنید.

۲. از قسمت بالای کیف پول روی دکمه واریز بزنید و از لیست نشان داده شده ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب کنید.

.

۲. ثبت جزئیات واریز

همانطور که در شکل زیر می‌بینید، سه مورد باید در این بخش تعیین شود. پس از ان روی دکمه ادامه فرایند بزنید.

الف) انتخاب ارز دیجیتال: رمزارزی که می‌خواهید به کیف پول رابکس بفرستید (در مرحله قبل انتخاب کردید و در اینجا نیز مجدد می‌توانید تغییرش دهید)

ب) شبکه‌ی انتقال: دقت کنید شبکه‌ای که می‌خواهید روی آن ارز دیجیتالتان را منتقل کنید، به دقت انتخاب شود. در صورت انتقال رمزارز روی شبکه‌ای حز شبکه‌ی انتخابی، دارایی شما از بین خواهد رفت.

ج) مقدار: مقدار ارز دیجیتالی که می‌خواهید انتقال دهید را وارد کنید.

.

۳. انتقال رمزارز و وارد کردن کد تراکنش

در این قسمت آدرس کیف پول رابکس به شما نشان داده می‌شود. طی ۲۰ دقیقه رمزارزتان را باید به این آدرس (و کد تگ در صورت وجود) منتقل کنید و کد تراکنش آن را وارد کنید.

عکس سمت راست حالتی است که کیف پول علاوه بر آدرس کد تگ هم دارد.

پس از انجام تراکنش و انتقال ارز دیجیتال به کیف پول رابکس، کیف پول شما (یا اگر از پلتفرمی استفاده می‌کنید، در تاریخچه شما در آن پلتفرم) کدی تحت عنوان کد تراکنش صادر می‌شود. برای کامل شدن انتقال باید این کد تراکنش را در محل آبی رنگ پایین صفحه وارد کنید.

۴. شارژ کیف پول

پس از انجام تراکنش و انتقال ارز دیجیتال به کیف پول، حداکثر تا دو ساعت کاری کیف پول شما شارژ خواهد شد و از قسمت تراکنش‌ها می‌توانید جزئیات انتقالتان را ببینید.

پرسش‌های متداول درباره کیف پول​

حداقل مقدار واریز تومان به رابکس ۱۰۰  هزار تومان و حداقل برداشت ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد.

خیر. شما می‌توانید تمامی دارایی‌های خود را به کیف پول‌های شخصیتان انتقال دهید. به هنگام انتقال به هزینه انتقال شبکه مورد نظر توجه کنید، گاهی این هزینه انتقال بسیار بالا است. (راهنمای کار با کیف پول رابکس)

کیف پول‌ها ابزاری برای نگه‌داری و کنترل دارایی‌های رمزارزی شما هستند. شما هم می‌توانید دارایی‌هایتان را در کیف پول‌های شخصیتان نگه‌داری کنید و هم می‌توانید از کیف پول رابکس استفاده کنید. توجه کنید که برای انتقال رمزارزها به کیف پول‌های شخصیتان باید هزینه انتقالی را به شبکه بپردازید که در برخی مواقع این هزینه عدد بالایی است.

تسویه‌های تومانی با ستفاده از سیکل‌های پایا انجام می‌شود. سیکل‌های پایا در روزهای تعطیل کار نمی‌کنند. زمان‌بندی این سیکل‌ها به این شرح است:

الف) ۰۴:۰۰ صیح
ب) ۱۱:۰۰ ظهر
ج) ۱۴:۰۰ ظهر
د) ۱۹:۰۰ بعد از ظهر

پول به همان کارت بانکی که استفاده شده است برگشت زده می‌شود. تمامی مراحل احراز هویت برای آن است که افراد با کارت‌های بانکی خودشان خرید کنند.

فرایند انجام تراکنش و ارسال رمزارزها به کیف پول شما به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. این فرایند به طور میانگین کمتر از ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

رمزارز شما از دست خواهد رفت. به هنگام شارژ کیف پولتان یا برداشت یک رمز ارز به کیف پول شخصیتان:

۱. یه هیچ وجه آدرس را دستی وارد نکنید و همیشه از کپی استفاده کنید.

۲. به شبکه انتقال حتما دقت کنید، در صورت انتقال روی شبکه‌ای دیگر رمز ارز شما از دست می‌رود.

۳. اگر آدرس مقصد کد تگ دارد، حتما باید آن را وارد کنید. و در صورتی که آدرس مقصد کد تگ ندارد، به هیچ عنوان کد تگی وارد نکنید. در هر دو صورت رمزارزتان از بین می‌رود.

رمزارز شما از دست خواهد رفت. به هنگام انتقال رمزارز باید حتما به آدرس مقصد، شبکه انتقال و کد تگ در صورت وجود دقت کنید.

در این لینک شما می توانید لیست بانک های ایران را مشاهده کنید. با استفاده از اطلاعات داده شده در این قسمت شما می توانید شبا شماره حساب خود را پیدا کنید و در سیستم درج کنید.