صرافی ارز دیجیتال رابکس

راهنما >   راهنمای حساب کاربری

موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید.

حساب کاربری

پرسش‌های متداول درباره حساب کاربری

  1. به راحتی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید. در وارد کردن نام و نام خانوادگی (مطابق با کارت ملی) دقت کنید، چرا که در صورت مغایرت آن‌ها با اطلاعات هویتی شما، در آینده احراز هویت شما دارای نقص خواهد شد.
  2. از کلمه عبوری استفاده کنید که به راحتی قابل حدس زدن نیست. این کلمه عبور را به هیچ وچه در اختیار دیگران قرار ندهید، چرا که به کیف پول و دارایی‌های شما دسترسی پیدا خواهند کرد.

کلمه عبور دو مرحله‌ای یا شناسایی دوعاملی، به شما این امکان را می‌دهد که سودجویان و کلاهبرداران نتوانند با داشتن رمز عبور و نام کاربری شما به کیف پول و پنل خرید و فروش شما دسترسی داشته باشند. این عامل می تواند در افزایش امنیت حساب کاربری شما نقش بسزایی داشته باشد. رمز عبور دو مرحله‌ای می‌تواند از طریق پیامک٬ ایمیل و همچنین Google Authentication صورت پذیرد. این امکان را می‌توانید از بخش حساب کاربری > امنیت فعال کنید یا تغییر دهید.

  1. در صورت فراموشی کلمه عبور، به هنگام ورود بر روی «کلمه عبور خود را فراموش کردید؟» بزنید.
  2. شماره همراهتان را وارد کنید
  3. کد ارسال شده به شماره همراه و کلمه عبور جدیدتان را وارد کنید.

به حساب کاربری > تنظیمات امنیتی بروید و از قسمت پایین روی دکمه «ویرایش» کلمه عبور بزنید. شناسایی دو عاملیتان را وارد کرده و در نهایت کلمه عبور جدیدتان را وارد کنید.

در صورتی که به شناسایی دوعاملیتان دسترسی ندارید، با متخصصان رابکس از طریق چت آنلاین در ارتباط باشید. 

از طریق حساب کاربری > تنظیمات امنیتی ، یکی از شناسایی دو عاملی های ممکن را فعال کنید. به صورت پیش فرض شناسایی دو عاملی شماره همراه فعال است. برای فعال کردن یک شناسایی دو عاملی جدید، ابتدا باید شناسایی دو عاملی قبلیتان را تایید کنید. (مشاهده راهنمای فعالسازی شناسایی دو عاملی)

کارت‌های بانکی تنها در صورتی تایید می‌شود که به نام خود فرد و نام و نام خانوادگی کامل حساب کاربری او باشد. به همین خاطر است که به هنگام ثبت نام باید در وارد کردن نام و نام خانوادگیتان (مطابق با کارت ملی) دقت کنید. 

توجه کنید که خرید با کارت‌های بانکی که یا به نام خودتان نیست، یا در سیستم ثبت نشده و یا در سیستم ثبت شده ولی تایید نشده امکان پذیر نیست.

برای حفظ امنیت حساب کاربری شما، آی‌پی (IP) های ورود و دستگاه‌هایی که با آن به حساب کاربریتان وارد شدید ثبت می‌شود. شما می‌توانید این اطلاعات را در قسمت حساب کاربری > تاریخچه ورود مشاهده کنید. از طرفی اگر خواستید حساب کاربریتان را از یک دستگاه بیرون بیاندازید، می‌توانید از همین صفحه و تب مدیریت دستگاه‌ها اقدام کنید.

پرسش‌های متدوال درباره احراز هویت

تیم کارشناسان احراز هویت رابکس بزرگ است. از این رو سرعت بررسی احراز هویت افراد بسیار بالا است و در صورت صحیح بودن مدارک ارسالی، این فرایند در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام خواهد شد.

در ابتدا توجه کنید که احراز هویت تنها برای افراد بالای ۱۸+ سال امکان پذیر است. مراحل احراز هویت رابکس:

۱. تکمیل مشخصات فردی (همچون کد ملی)
۲. ارسال عکس سلفی (در حالی که یک کارت شناسایی معتبر و متن تعهدنامه رابکس را در دست دارید)
۳. تایید شماره تلفن ثابت

تمامی این مراحل در داخل پنل رابکس انجام می‌شود. کافی است به حساب کاربری بروید و روی دکمه تکمیل احراز هویت بزنید.

تصویر سلفی گرفته شده جهت احراز هویت می‌بایست از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد که کارشناسان رابکس بتوانند از روی عکس٬ متن نوشته شده تعهد نامه به همراه صورت شما و مدرک معتبر را به خوبی مطالعه کرده و تایید نمایند.

در صورتیکه بخشی از احراز هویت توسط کارشناسان رابکس تایید نشود، به شما هشدار داده می شود تا همان بخش را مجددا اصلاح کنید. این موضوع از طریق پیامک و حساب کاربری اطلاع رسانی خواهد شد.

از آنجایی که خدمات رابکس در زمینه سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) می‌باشد به منظور جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی همچون پول شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، اطلاعات هویت کاربران رابکس باید برای وب سایت کاملا مشخص باشد.

احراز هویت به این دلیل انجام می شود که سارقین و خلاف کاران نتوانند از کارت های سرقت شده، خرید از سایت انجام دهند و از طرف دیگر پول شویی از این طریق صورت گیرد. اطلاعات شما نزد رابکس کاملاً به امانت می ماند و در هیچ منبعی این اطلاعات منتشر نخواهد شد. 

خیر به هیچ وجه. هر کاربر باید با کارت ملی خودش ثبت نام کند و یک حساب کاربری داشته باشد و صاحب حساب کاربری باید شخص استفاده کننده از آن باشد. تمامی مراحل احراز هویت برای آن است که فرد با کارت‌های بانکی متعلق به خودش خرید کند و حساب کاربریش را در اختیار دیگران قرار ندهد.

خیر به هیچ وجه، قوانین و مقررات استفاده از حساب کاربری تنها محدود به شخص صاحب حساب کاربری می باشد. در صورتیکه حساب کاربری در اختیار شخص ثالث قرار گیرد، رابکس حساب شما را قفل می‌کند.