صرافی ارز دیجیتال رابکس

راهنما >   راهنمای حساب کاربری >   نحوه احراز هویت

سطوح احراز هویت در رابکس

سطح پایه

سریع و ساده

امکانات این سطح

مدارک مورد نیاز

سطح متوسط

کوتاه‌ترین زمان

امکانات این سطح

مدارک مورد نیاز

سطح پیشرفته

قابلیت‌های ویژه

امکانات این سطح

مدارک مورد نیاز

تنها با ثبت نام در رابکس می‌توانید به واریز رمزارز و معامله آن بپردازید …

و تنها با ثبت یک کارت شناسایی معتبر امکان واریز و برداشت تومان نیز دارید.

مراحل انجام احراز هویت در رابکس

گام اول- ورود به مراحل احراز هویت

برای ورود به فرایند احراز هویت، به حساب کاربری (پروفایل) بروید و بر روی دکمه تکمیل احراز هویت بزنید. علاوه بر این از طریق صفحه معامله نیز می‌توانید به مراحل احراز هویت هدایت شوید.

با زدن دکمه تکمیل احراز هویت به صفحه اولیه آن هدایت خواهید شد که به شکل زیر است.

مجدد روی دکمه تکمیل در سطح متوسط احراز هویت بزنید. دقت کنید که با تکمیل سطح متوسط و پس از آن می‌توانید بلافاصله احراز هویت سطح پیشرفته خود را نیز تکمیل کنید.

.

سطح پایه – ارسال کارت شناسایی معتبر

+ امکانات اضافه شده در این سطح: واریز تومان، برداشت تومان 

# مدارک مورد نیاز این سطح: یک کارت شناسایی معتبر

لیست کارت‌های شناسایی معتبر و قابل قبول: کارت ملی جدید، شناسنامه جدید، گذرنامه جدید، گواهی‌نامه

در این قسمت یکی از کارت‌های شناسایی خود را با زدن روی «افزودن تصویر» آپلود کنید (تصویر سمت راست). پس از آپلود شدن عکس و در صورت درست بودن آن، دکمه ثبت و ارسال را بزنید. در غیر این صورت با انتخاب «ارسال مجدد» یک عکس دیگر آپلود کنید.

نکته:

  1. تصویر مدرک شناسایی باید واضح باشد به طوری که اطلاعات برای کارشناسان به راحتی قابل خواندن باشد. به هیچ عنوان تصویر را ویرایش یا فتوشاپ نکنید.
  2. نکته: ارسال عکس تنها با یکی از پسوند های JPEG یا PNG امکان پذیر است.

.

سطح پیشرفته – ثبت آدرس و ارسال تصویر سلفی

برای ورود به مراحل تکمیل سطح پیشرفته احراز هویت به پروفایل خود بروید و بر روی دکمه تکمیل بزنید و سپس سطح پیشرفته را انتخاب کنید. سطح پیشرفته احراز هویت دو قسمت دارد:

  1. ثبت آدرس محل سکونت و کد پستی (تصویر سمت راست)
  2. ارسال تصویر سلفی (تصویر سمت چپ)

سطح پیشرفته – ثبت آدرس

در مرحله اول استان و شهر محل سکونت خودتان را انتخاب کرده و آدرس و کد پستی خود را ثبت کنید. سپس بر روی دکمه «ثبت و ادامه» بزنید. (در صورتی که صحت این اطلاعات تایید نشود، احراز هویت فرد تایید نمی‌شود.)

سطح پیشرفته – ثبت آدرس

در بخش دوم باید یک تصویر سلفی در حالی که یک کارت شناسایی معتبر و متن تعهدنامه رابکس را در دست دارید ارسال کنید. برای ارسال عکس روی «افزودن تصویر» بزنید. سپس یا عکس بگیرید یا از یکی از عکس‌هایی که قبلا در گالری شما وجود دارد استفاده کنید.

با انتخاب عکس مورد نظر، برای اطمینان از درست انتخاب شدن عکس، از شما خواسته می‌شود دوباره آن را تایید کنید. تیک «تصویر سلفی را طبق راهنما و با در دست داشتن کارت شناسایی و متن تعهدنامه بارگذاری کردم.» را بزنید و دکمه ثبت و ارسال را بزنید.

لیست کارت‌های شناسایی معتبر و قابل قبول: کارت ملی جدید، شناسنامه جدید، گذرنامه جدید، گواهی‌نامه

متن تعهدنامه رابکس: این متن باید به صورت دست نویس و خوانا بر روی یک کاغذ نوشته شده و امضا شود.

متن تعهدنامه به شرح زیر می‌باشد :
اینجانب (نام و نام خانوادگی) به کد ملی (کدملی) و به شماره شناسنامه (شماره شناسنامه) ضمن مطالعه و تأیید و اجرای قوانین استفاده از خدمات سایت رابکس، متعهد می گردم حساب کاربری و حساب بانکی ارائه شده به سایت رابکس را عمدا یا سهوا در اختیار اشخاص غیر قرار ندهم و همچنین رمزارزهای خریداری شده را صرفا برای اهداف قانونی و مشروع مورد استفاده قرار دهم و در غیر این صورت، مسئولیت کیفری و حقوقی هرگونه جرم یا تخلف وقوع یافته و جبران خسارات وارده به هر شخص حقیقی و حقوقی دیگر، بر عهده اینجانب است. جهت احراز هویت و ارائه تعهد به سایت رابکس – تاریخ روز و امضا

نکته: تصویر سلفی باید واضح باشد به طوری که اطلاعات کارت شناسایی و نوشته های متن تعهدنامه برای کارشناسان به راحتی قابل خواندن باشد. به هیچ عنوان تصویر خود را ویرایش یا فتوشاپ نکنید.

نکته: ارسال عکس تنها با یکی از پسوند های JPEG یا PNG امکان پذیر است.

.

رد شدن احراز هویت و تکمیل آن

در صورتی که احراز هویت شما تایید نشود، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود. بعد از رد شدن احراز هویتتان می‌توانید از طریق حساب کاربری > اصلاح احراز هویت برای اصلاح احراز هویتتان اقدام کنید.

با زدن بر روی دکمه «تکمیل مجدد»، همانطوری که در تصویر زیر مشاهده میکنید، به صفحه اولیه احراز هویت می‌روید. هر کدام از سطح‌های احراز هویت شما که رد شده باشد مشخص خواهد بود. سطحی که احراز هویت آن رد شده است را اتنتخاب کرده و دکمه «تکمیل» را بزنید.

با زدن روی این دکمه دوباره می‌توانید مدرک ارسال خود را اصلاح کنید. همانند شکل زیر، علت رد شدن آن مدرک نیز به شما نشان داده می‌شود. برای مثال در تصویر زیر برای اصلاح مدرک تصویر سلفی، مجددا روی دکمه افزودن تصویر بزنید و مراحل را جلو بروید.

پرسش‌های متدوال درباره احراز هویت

تیم کارشناسان احراز هویت رابکس بزرگ است. از این رو سرعت بررسی احراز هویت افراد بسیار بالا است و در صورت صحیح بودن مدارک ارسالی، این فرایند در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام خواهد شد.

در ابتدا توجه کنید که احراز هویت تنها برای افراد بالای ۱۸+ سال امکان پذیر است. مراحل احراز هویت رابکس:

۱. تکمیل مشخصات فردی (همچون کد ملی)
۲. ارسال عکس سلفی (در حالی که یک کارت شناسایی معتبر و متن تعهدنامه رابکس را در دست دارید)
۳. تایید شماره تلفن ثابت

تمامی این مراحل در داخل پنل رابکس انجام می‌شود. کافی است به حساب کاربری بروید و روی دکمه تکمیل احراز هویت بزنید.

تصویر سلفی گرفته شده جهت احراز هویت می‌بایست از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد که کارشناسان رابکس بتوانند از روی عکس٬ متن نوشته شده تعهد نامه به همراه صورت شما و مدرک معتبر را به خوبی مطالعه کرده و تایید نمایند.

در صورتیکه بخشی از احراز هویت توسط کارشناسان رابکس تایید نشود، به شما هشدار داده می شود تا همان بخش را مجددا اصلاح کنید. این موضوع از طریق پیامک و حساب کاربری اطلاع رسانی خواهد شد.

از آنجایی که خدمات رابکس در زمینه سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) می‌باشد به منظور جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی همچون پول شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، اطلاعات هویت کاربران رابکس باید برای وب سایت کاملا مشخص باشد.

احراز هویت به این دلیل انجام می شود که سارقین و خلاف کاران نتوانند از کارت های سرقت شده، خرید از سایت انجام دهند و از طرف دیگر پول شویی از این طریق صورت گیرد. اطلاعات شما نزد رابکس کاملاً به امانت می ماند و در هیچ منبعی این اطلاعات منتشر نخواهد شد. 

خیر به هیچ وجه. هر کاربر باید با کارت ملی خودش ثبت نام کند و یک حساب کاربری داشته باشد و صاحب حساب کاربری باید شخص استفاده کننده از آن باشد. تمامی مراحل احراز هویت برای آن است که فرد با کارت‌های بانکی متعلق به خودش خرید کند و حساب کاربریش را در اختیار دیگران قرار ندهد.

خیر به هیچ وجه، قوانین و مقررات استفاده از حساب کاربری تنها محدود به شخص صاحب حساب کاربری می باشد. در صورتیکه حساب کاربری در اختیار شخص ثالث قرار گیرد، رابکس حساب شما را قفل می‌کند.