صرافی ارز دیجیتال رابکس

راهنما >   راهنمای حساب کاربری >   نحوه احراز هویت

نحوه احراز هویت

مراحل انجام احراز هویت در رابکس

 

مرجله صفر – ورود به مراحل احراز هویت

برای ورود به فرایند احراز هویت، به حساب کاربری (پروفایل) بروید و بر روی دکمه تکمیل احراز هویت بزنید.

.

مرحله اول – تکمیل مشخصات فردی

در اولین قسمت از فرایند احراز هویت شما باید کد ملی، شماره شناسنامه، تاریخ تولد، ایمیل، کد پستی و آدرس محل سکونتتان را با دقت تکمیل کنید. توجه کنید که در صورت مغایرت این موارد با اطلاعات هویتی شما، احراز هویت شما تایید نخواهد شد. 

.

مرحله دوم- ارسال تصویر سلفی

در بخش دوم باید یک تصویر سلفی در حالی که یک کارت شناسایی معتبر و متن تعهدنامه رابکس را در دست دارید ارسال کنید. برای ارسال عکس روی «برای انتخاب کلیک کنید» بزنید. با زدن روی «مشاهده نمونه عکس سلفی» تعداد تصاویر قابل قبول و غیر قابل قبول به شما نمایش داده میشود.

لیست کارت‌های شناسایی معتبر و قابل قبول: کارت ملی جدید، شناسنامه جدید، گذرنامه جدید، گواهی‌نامه

متن تعهدنامه رابکس: این متن باید به صورت دست نویس و خوانا بر روی یک کاغذ نوشته شده و امضا شود.

متن تعهدنامه به شرح زیر می‌باشد :
اینجانب (نام و نام خانوادگی) به کد ملی (کدملی) و به شماره شناسنامه (شماره شناسنامه) ضمن مطالعه و تأیید و اجرای قوانین استفاده از خدمات سایت رابکس، متعهد می گردم حساب کاربری و حساب بانکی ارائه شده به سایت رابکس را عمدا یا سهوا در اختیار اشخاص غیر قرار ندهم و همچنین رمزارزهای خریداری شده را صرفا برای اهداف قانونی و مشروع مورد استفاده قرار دهم و در غیر این صورت، مسئولیت کیفری و حقوقی هرگونه جرم یا تخلف وقوع یافته و جبران خسارات وارده به هر شخص حقیقی و حقوقی دیگر، بر عهده اینجانب است. جهت احراز هویت و ارائه تعهد به سایت رابکس – تاریخ روز و امضا

نکته: تصویر سلفی باید واضح باشد به طوری که اطلاعات کارت شناسایی و نوشته های متن تعهدنامه برای کارشناسان به راحتی قابل خواندن باشد. به هیچ عنوان تصویر خود را ویرایش یا فتوشاپ نکنید.

نکته: ارسال عکس تنها با یکی از پسوند های JPEG یا PNG امکان پذیر است.

.

مرحله سوم-  اضافه کردن کارت بانکی

در این قسمت حداقل یکی از کارت‌های بانکی که به نام خودتان هست را اضافه کنید و بر روی دکمه «مرحله بعدی – ثبت تلفن ثابت» بزنید.

.

مرحله چهارم- تایید تلفن ثابت

در آخرین بخش از مراحل احراز هویت، تلفن ثابت خود را وارد کنید. پس از وارد کردن شماره تلفن ثابت خود (به همراه پیش شماره) و زدن روی دکمه «برقراری تماس»، با شما تماس گرفته شده و کدی برای شما خوانده می‌شود. کد خوانده شده برایتان را وارد کنید و دکمه «تایید و ارسال به کارشناس» را بزنید.

.

رد شدن احراز هویت و تکمیل آن

در صورتی که احراز هویت شما تایید نشود، از طریق پیامک به شما اطلاع رسانی می‌شود. بعد از رد شدن احراز هویتتان می‌توانید از طریق حساب کاربری > اصلاح احراز هویت برای اصلاح احراز هویتتان اقدام کنید.

با زدن بر روی دکمه فلان، همانطوری که در تصویر زیر مشاهده میکنید، علت رد شدن احراز هویتتان را می‌توانید مشاهده و احراز هویتتان را مجددا اصلاح کنید.

پرسش‌های متدوال درباره احراز هویت

تیم کارشناسان احراز هویت رابکس بزرگ است. از این رو سرعت بررسی احراز هویت افراد بسیار بالا است و در صورت صحیح بودن مدارک ارسالی، این فرایند در کمتر از ۳۰ دقیقه انجام خواهد شد.

در ابتدا توجه کنید که احراز هویت تنها برای افراد بالای ۱۸+ سال امکان پذیر است. مراحل احراز هویت رابکس:

۱. تکمیل مشخصات فردی (همچون کد ملی)
۲. ارسال عکس سلفی (در حالی که یک کارت شناسایی معتبر و متن تعهدنامه رابکس را در دست دارید)
۳. تایید شماره تلفن ثابت

تمامی این مراحل در داخل پنل رابکس انجام می‌شود. کافی است به حساب کاربری بروید و روی دکمه تکمیل احراز هویت بزنید.

تصویر سلفی گرفته شده جهت احراز هویت می‌بایست از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد که کارشناسان رابکس بتوانند از روی عکس٬ متن نوشته شده تعهد نامه به همراه صورت شما و مدرک معتبر را به خوبی مطالعه کرده و تایید نمایند.

در صورتیکه بخشی از احراز هویت توسط کارشناسان رابکس تایید نشود، به شما هشدار داده می شود تا همان بخش را مجددا اصلاح کنید. این موضوع از طریق پیامک و حساب کاربری اطلاع رسانی خواهد شد.

از آنجایی که خدمات رابکس در زمینه سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) می‌باشد به منظور جلوگیری از سوء استفاده های احتمالی همچون پول شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، اطلاعات هویت کاربران رابکس باید برای وب سایت کاملا مشخص باشد.

احراز هویت به این دلیل انجام می شود که سارقین و خلاف کاران نتوانند از کارت های سرقت شده، خرید از سایت انجام دهند و از طرف دیگر پول شویی از این طریق صورت گیرد. اطلاعات شما نزد رابکس کاملاً به امانت می ماند و در هیچ منبعی این اطلاعات منتشر نخواهد شد. 

خیر به هیچ وجه. هر کاربر باید با کارت ملی خودش ثبت نام کند و یک حساب کاربری داشته باشد و صاحب حساب کاربری باید شخص استفاده کننده از آن باشد. تمامی مراحل احراز هویت برای آن است که فرد با کارت‌های بانکی متعلق به خودش خرید کند و حساب کاربریش را در اختیار دیگران قرار ندهد.

خیر به هیچ وجه، قوانین و مقررات استفاده از حساب کاربری تنها محدود به شخص صاحب حساب کاربری می باشد. در صورتیکه حساب کاربری در اختیار شخص ثالث قرار گیرد، رابکس حساب شما را قفل می‌کند.