صرافی ارز دیجیتال رابکس

راهنما >   راهنمای کیف پول >   نحوه برداشت ارز دیجیتال از کیف پول

نحوه برداشت ارز دیجیتال از کیف پول رابکس

۱. ورود به کیف پول و فرایند برداشت ارز دیجیتال

ابتدا به کیف پول خود بروید. از دو طریق می‌توانید به فرایند برداشت ارز دیجیتال وارد شوید:

۱. در کیف پول، روی سه نقطه نقطه‌ای که در ردیف دارایی های دیجیتال است (مانند بیت کوین) بزنید و گزینه برداشت را انتخاب کنید.

۲. از قسمت بالای کیف پول روی دکمه برداشت بزنید و از لیست نشان داده شده ارز دیجیتال مورد نظرتان را انتخاب کنید.

.

۲. انتخاب جزییات برداشت

همانطور که در شکل زیر می‌بینید، چهار مورد باید در این بخش تعیین شود. پس از ان روی دکمه ادامه فرایند بزنید.

الف) انتخاب ارز دیجیتال: رمزارزی که می‌خواهید برداشت کنید (در مرحله قبل انتخاب کردید و در اینجا نیز مجدد می‌توانید تغییرش دهید)

ب) انتخاب شبکه‌ی انتقال: دقت کنید شبکه‌ای که می‌خواهید روی آن ارز دیجیتالتان را منتقل کنید، به دقت انتخاب شود. در صورت انتقال رمزارز روی شبکه‌ای اشتباه، دارایی شما از بین خواهد رفت.

ج) آدرس مقصد کیف پول: توجه کنید که اگر آدرستان کد تگ هم دارد،‌ آن هم وارد کنید. در غیر این صورت رمزارزتان از بین خواهد رفت.

د) مقدار انتقال: مقدار ارز دیجیتالی که قصد انتقالش را دارید، وارد کنید.

عکس سمت راست حالتی است که کیف پول شما علاوه بر آدرس کد تگ هم دارد.

۳. تایید برداشت و تصدیق امنیتی

الف) در این قسمت ابتدا جزئیات برداشت (مقدار، شبکه انتقال، آدرس مقصد،‌کد تگ و هزینه انتقال) را چک کنید و در صورت درست بودن تایید کنید.

ب) سپس برای امنیت، فرایند تصدیق امنیتی را انجام دهید. تصدیق امنیتی شما به طور پیش فرض بر روی شماره همراه شما قرار دارد. در هر بار برداشت تومانی، کدی به شماره همراه شما پیامک می‌شود که نیاز است در این مرحله وارد کنید. شما می‌توانید تصدیق امنیتی خود را تغییر داده و بجای شماره همراه از ایمیل یا Google Authenticator استفاده کنید. 

.

۴. انتقال رمزارز به کیف پول شما

انتقال رمزارز از رابکس به کیف پول شما طی دو ساعت کاری انجام خواهد شد. در مواقع ممکن است در شبکه خطایی رخ دهد و انتقالات با مشکل مواجه شود. در این صورت انتقال رمزارز با زمان بیشتری رو به رو خواهد شد.

پرسش‌های متداول درباره کیف پول

حداقل مقدار واریز تومان به رابکس ۱۰۰  هزار تومان و حداقل برداشت ۱۰۰ هزار تومان می‌باشد.

خیر. شما می‌توانید تمامی دارایی‌های خود را به کیف پول‌های شخصیتان انتقال دهید. به هنگام انتقال به هزینه انتقال شبکه مورد نظر توجه کنید، گاهی این هزینه انتقال بسیار بالا است. (راهنمای کار با کیف پول رابکس)

کیف پول‌ها ابزاری برای نگه‌داری و کنترل دارایی‌های رمزارزی شما هستند. شما هم می‌توانید دارایی‌هایتان را در کیف پول‌های شخصیتان نگه‌داری کنید و هم می‌توانید از کیف پول رابکس استفاده کنید. توجه کنید که برای انتقال رمزارزها به کیف پول‌های شخصیتان باید هزینه انتقالی را به شبکه بپردازید که در برخی مواقع این هزینه عدد بالایی است.

تسویه‌های تومانی با ستفاده از سیکل‌های پایا انجام می‌شود. سیکل‌های پایا در روزهای تعطیل کار نمی‌کنند. زمان‌بندی این سیکل‌ها به این شرح است:

الف) ۰۴:۰۰ صیح
ب) ۱۱:۰۰ ظهر
ج) ۱۴:۰۰ ظهر
د) ۱۹:۰۰ بعد از ظهر

پول به همان کارت بانکی که استفاده شده است برگشت زده می‌شود. تمامی مراحل احراز هویت برای آن است که افراد با کارت‌های بانکی خودشان خرید کنند.

فرایند انجام تراکنش و ارسال رمزارزها به کیف پول شما به صورت اتوماتیک انجام می‌شود. این فرایند به طور میانگین کمتر از ۳۰ دقیقه زمان می‌برد.

رمزارز شما از دست خواهد رفت. به هنگام شارژ کیف پولتان یا برداشت یک رمز ارز به کیف پول شخصیتان:

۱. یه هیچ وجه آدرس را دستی وارد نکنید و همیشه از کپی استفاده کنید.

۲. به شبکه انتقال حتما دقت کنید، در صورت انتقال روی شبکه‌ای دیگر رمز ارز شما از دست می‌رود.

۳. اگر آدرس مقصد کد تگ دارد، حتما باید آن را وارد کنید. و در صورتی که آدرس مقصد کد تگ ندارد، به هیچ عنوان کد تگی وارد نکنید. در هر دو صورت رمزارزتان از بین می‌رود.

رمزارز شما از دست خواهد رفت. به هنگام انتقال رمزارز باید حتما به آدرس مقصد، شبکه انتقال و کد تگ در صورت وجود دقت کنید.

در این لینک شما می توانید لیست بانک های ایران را مشاهده کنید. با استفاده از اطلاعات داده شده در این قسمت شما می توانید شبا شماره حساب خود را پیدا کنید و در سیستم درج کنید.