صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید و فروش وان اینچ با بهترین قیمت

روز
1INCH (1INCH)
USDT

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

1

ثبت نام در رابکس

به سادگی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید.

2

احراز هویت

به حساب کاربریتان بروید و در چند قدم کوتاه احراز هویتتان را انجام دهید.

3

خرید و فروش بیت کوین

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش رمز ارزها و حتی تبدیل مستقیم آن‌ها به یکدیگر بپردازيد.

1INCH

وان اینچ (1INCH) :

1INCH یک صرافی غیر متمرکز (Decentralized Exchange) یا DEX بر بستر اتریوماست. ایده این پروژه توسط سرجی کنز (Sergej Kunz) و آنتون بوکو (Anton Bukov) درسال 2019 شکل گرفت. این پروژه یک تفاوت عمده با دیگر صرافی‌های غیر متمرکز دارد. معمولا افراد برای خرید یک رمزارز یا فروش آن، صرافی‌های مختلف را برای پیدا کردن بهترین قیمت چک می‌کنند. این در حالی است که صرافی 1INCH در اقدامی خلاقانه خود به این نیاز پاسخ می‌دهد. این پروژه به چند صرافی غیر متمرکز دیگر متصل است و کاربران با استفاده از این پلتفرم به نوعی به چند پلتفرم دسترسی دارند و با قیمت بهتری می‌توانند به معامله بپردازند.
در آگوست 2020 (مرداد 1399) پروژه 1INCH با جمع‌آوری سرمایه 2.8 میلیون دلاری از چند شرکت مختلف راه‌اندازی شد. در دسامبر 2020 (دی 1399) نیز 12 میلیون دلار دیگر برای کمک به این پروژه توسط شرکت‌های حامی پروژه جمع‌آوری گردید.

وان اینچ در یک نگاه :

کیف پول ارز دیجیتال 1INCH

رمزارز 1INCH یک توکن با استاندارد ERC-20 است. در نتیجه همه والت‌‌هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کنند می‌توانند از ارز دیجیتال 1INCH نگه‌داری کنند.

کیف پول تحت وب: اگر تصمیم دارید از پلتفرم صرافی 1INCH برای معاملات خود استفاده کنید بهترین گزینه والت‌های تحت وب، از جمله متاماسک (Metamask) است.
کیف پول‌ نرم‌افزاری: اما اگر تصمیم به سرمایه ‌گذاری دارید کیف پول تراست والت گزینه‌ی مناسبی برای کیف پول نرم‌افزاری است.
کیف پول سخت افزاری: کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) گزینه ذخیره‌سازی رمز ارز 1INCH به صورت سرد می‌باشد.

1INCH چگونه کار می‌کند؟

تصور کنید می‌خواهید ارز دیجیتال ترون (TRX) را در یک صرافی غیر متمرکز خریداری کنید. به DEXهای مختلف رفته و متوجه اختلاف قیمت آن‌ها می‌شوید. حال تصور کنید که علاوه بر ترون قصد معامله چند خرید رمزارز دیگر را نیز دارید. مطمئنا بررسی قیمت آن‌ها در چند صرافی مختلف زمان زیادی خواهد برد. اینجاست که پروژه 1INCH به کمک معامله‌گران می‌آید. وان اینچ از الگوریتم‌های بهنیه‌سازی قیمت استفاده می‌کند و با جست و جو در صرافی‌های مختلف بهترین قیمت را ارائه می‌کند. این الگورتیم‌ها آنچنان هم ساده نیستند، برای مثال ممکن است برای تبدیل رمزارز تتر به ترون، وان اینچ ابتدا تتر را به ارزهای دیجیتال دیگر و سپس آن رمزارزها را به ترون تبدیل کند، چرا که ممکن است از این طریق قیمت بهتری حاصل شود. در ژوئن 2021 (خرداد 1399)، تیم 1INCH اعلام کرد کاربران با استفاده از این پروتکل به 50 منبع نقدینگی در شبکه اتریوم، 20 منبع نقدینگی در شبکه اسمارت چین بایننس (Binance smart Chain) و 8 منبع نقدینگی در شبکه پالی‌گان (Polygon) دسترسی خواهند داشت.

ویژگی‌های 1INCH

بهترین قیمت

وان اینچ با متصل بودن به چندین صرافی غیرمتمرکز دیگر، بهترین قیمت را برای معامله به کاربران خود ارائه می‌کند.

کسب سود بیشتر

تیم 1INCH اعلام کرده است که فرصت‌های بیشتری که منجر به کسب سود بهتری برای تامین کنندگان نقدینگی می‌شود فراهم کرده است.

ارز دیجیتال 1INCH

در دسامبر 2020 (دی 1399) این پروژه رمزارز خود را با نام 1INCH در بستر بلاک چین اتریوم ارائه داد. این توکن یک ارز دیجیتال حاکمیتی (Governance) است. به این معنی که دارندگان توکن 1INCH در رای‌گیری‌های این پلتفرم شرکت داده خواهند شد. در نتیجه این صرافی غیر متمرکز یک سازمان مستقل خودگردان (Decentralized Autonomous Organization) یا DAO محسوب می‌شود.

در نهایت 1.5 میلیارد توکن 1INCH در یک بازه 4 ساله ایجاد خواهد شد که برنامه عرضه آن به صورت زیر است:

  1. 30٪ برای امنیت شبکه و برقراری ثبات کارکرد آن
  2. 22.5٪ برای تیم 1INCH
  3. 21٪ جهت توسعه اکوسیستم
  4. 19.5٪ برای سرمایه گذاران که در طول 30 ماه تقسیم خواهد شد
  5. 5٪ برای مشاوران که طی چهار سال تقسیم می‌شود
  6. 2٪ بین تامین نقدینگی که در بازه 12 ماه اختصاص می‌یابد

    عرضه عمومی ارز دیجیتال 1INCH فقط از طریق ایردراپ انجام شد.

ایردراپ 1INCH

پروژه 1INCH تصمیم گرفت پس از راه‌اندازی توکن خود توزیع این رمزارز را به روش ایردراپ (Airdrop) انجام دهد. ایردراپ روشی برای توزیع رایگان توکن بین افراد است. پروژه‌ها با روش‌ها و قوانین مختلف، واجدین شرایط دریافت توکن در ایردراپ را مشخص و بین آن‌ها توکن خود را تقسیم می‌کنند.
تیم 1INCH اعلام کرد که تمامی کیف پول‌هایی که تا تاریخ 24 دسامبر 2020 (4 دی 1399) حداقل یکبار به این پلتفرم متصل شده و تا قبل 15 دسامبر تراکنشی با ارزش حداقل 20 دلار انجام داده باشند واجد دریافت توکن خواهند بود (حداکثر چهار تراکنش با مجموع بیش از 20 دلار نیز مورد پذیرش پلتفرم می‌باشد). این پروژه اعلام کرد برای تامین کنندگان نقدینگی نیز به صورت جداگانه در این ایردراپ ارز دیجیتال 1INCH در نظر گرفته شده است. در مجموع حدود 115 میلیون توکن توزیع شد.

توکن CHI

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی شبکه 1INCH توکن CHI است. توکن CHI یک توکن برای پرداخت کارمزد است. این توکن کاربران را قادر می سازد در هزینه های کارمزد شبکه اتریوم صرفه جویی کنند. قیمت توکن CHI به گس (GAS) اتریوم پگ (Peg) یا متصل شده است. گس در اتریوم مفهومی است که تعیین کننده هزینه تراکنش‌ها در شبکه می‌باشد. کاربران می‌توانند در زمان پایین بودن گس شبکه اتریوم اقدام به خرید توکن CHI کرده تا در زمان شلوغی شبکه و بالا رفتن گس از این توکن‌ها استفاده کنند.

صرافی Mooniswap

در تاریخ 10 آگوست 2020 (20 مرداد 1399) تیم 1INCH صرافی غیر متمرکز خود با نام مونی سواپ (Mooniswap) را راه‌اندازی کرد. این صرافی با استفاده از بازار ساز خودکار (Automated Market Maker) برای انجام معاملات شروع به کار کرد. بازار ساز خودکار الگوریتمی است که با حذف دفتر سفارشات در صرافی‌ها انجام معامله بین خریدار و فروشنده را ممکن می‌سازد. مونی سواپ با انگیزه افزایش سود کسانی که سرمایه خود را برای تامین نقدینگی در این صرافی سپرده‌گذاری می‌کنند، ایجاد شد. تیم 1INCH معتقد است برخی صرافی‌‌های غیر متمرکز مانند یونی سواپ، با الگوریتمی که برای بازار ساز خودکار خود در نظر گرفته‌اند امکان آربیتراژ دلالان را فراهم کرده‌اند. به طوری که آن‌ها از تامین کنندگان نقدینگی (Liquidity Providers)‌ سود بیشتر می‌توانند کسب کنند.

آربیتراژ به معنی استفاده از اختلاف قیمت یک کالای واحد در دو بازار مختلف جهت کسب سود است. به عنوان مثال شما متوجه می‌شوید که بیت کوین در دو صرافی با اختلاف قیمت قابل توجهی در حال داد و ستد است. در این زمان شما می‌توانید بیت کوین را از صرافی با قیمت پایین‌تر خریده و به صرافی دیگر بفروشید.

 

مونی سواپ الگوریتمی برای بازار ساز خودکار خود ارائه داده است که تامین کنندگان نقدینگی از فرصت‌های آربیتراژ نیز بتوانند استفاده کنند. برخی معتقدند این مسئله باعث می‌شود تامین کنندگان بتوانند سودی 50 الی 200٪ بیشتر از یونی سواپ کسب کنند.

در رابکس به راحتی می‌توانید اقدام به خرید 1INCH کنید. برای این کار ابتدا نیاز است یک کیف پول که از رمز ارز وان اینچ پشتبانی می‌کند داشته باشید. همان‌طور که در بالا گفته شد تمام کیف پول‌هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کنند، قابلیت ذخیره این توکن را دارند.

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار دارند. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا احراز شود. به همین خاطر همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارز دیجیتال، حتما کاربران خود را پیش از خرید احراز هویت می‌کنند.