صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید وان اینچ (1Inch) ، فروش وان اینچ - بهترین قیمت 1INCH

روز
1INCH (1INCH)
USDT

فروش و خرید وان اینچ با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید وان اینچ

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید وان اینچ بپردازید.

1INCH
وان اینچ (1INCH) :

خرید وان اینچ 1Inch و فروش وان اینچ با بهترین قیمت 1INCH در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید وان اینچ: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید وان اینچ با ریال یا تتر.

 

وان اینچ در یک نگاه :

مقدمه

1INCH یک صرافی غیر متمرکز (Decentralized Exchange) یا DEX بر بستر اتریوماست. ایده این پروژه توسط سرجی کنز (Sergej Kunz) و آنتون بوکو (Anton Bukov) درسال 2019 شکل گرفت. این پروژه یک تفاوت عمده با دیگر صرافی‌های غیر متمرکز دارد. معمولا افراد برای خرید یک رمزارز یا فروش آن، صرافی‌های مختلف را برای پیدا کردن بهترین قیمت چک می‌کنند. این در حالی است که صرافی 1INCH در اقدامی خلاقانه خود به این نیاز پاسخ می‌دهد. این پروژه به چند صرافی غیر متمرکز دیگر متصل است و کاربران با استفاده از این پلتفرم به نوعی به چند پلتفرم دسترسی دارند و با قیمت بهتری می‌توانند به معامله بپردازند.
در آگوست 2020 (مرداد 1399) پروژه 1INCH با جمع‌آوری سرمایه 2.8 میلیون دلاری از چند شرکت مختلف راه‌اندازی شد. در دسامبر 2020 (دی 1399) نیز 12 میلیون دلار دیگر برای کمک به این پروژه توسط شرکت‌های حامی پروژه جمع‌آوری گردید.

1INCH چگونه کار می‌کند؟

تصور کنید می‌خواهید ارز دیجیتال ترون (TRX) را در یک صرافی غیر متمرکز خریداری کنید. به DEXهای مختلف رفته و متوجه اختلاف قیمت آن‌ها می‌شوید. حال تصور کنید که علاوه بر ترون قصد معامله چند خرید رمزارز دیگر را نیز دارید. مطمئنا بررسی قیمت آن‌ها در چند صرافی مختلف زمان زیادی خواهد برد. اینجاست که پروژه 1INCH به کمک معامله‌گران می‌آید. وان اینچ از الگوریتم‌های بهنیه‌سازی قیمت استفاده می‌کند و با جست و جو در صرافی‌های مختلف بهترین قیمت را ارائه می‌کند. این الگورتیم‌ها آنچنان هم ساده نیستند، برای مثال ممکن است برای تبدیل رمزارز تتر به ترون، وان اینچ ابتدا تتر را به ارزهای دیجیتال دیگر و سپس آن رمزارزها را به ترون تبدیل کند، چرا که ممکن است از این طریق قیمت بهتری حاصل شود. در ژوئن 2021 (خرداد 1399)، تیم 1INCH اعلام کرد کاربران با استفاده از این پروتکل به 50 منبع نقدینگی در شبکه اتریوم، 20 منبع نقدینگی در شبکه اسمارت چین بایننس (Binance smart Chain) و 8 منبع نقدینگی در شبکه پالی‌گان (Polygon) دسترسی خواهند داشت.

خرید وان اینچ

خرید وان اینچ از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید وان اینچ به صورت آنلاین است. برای خرید وان اینچ به کیف پول وان اینچ نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی وان اینچ به شما اختصاص داده می‌شود و وان اینچ خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید وان اینچ

.

...

خرید وان اینچ در ایران با ریال

مشتاقان خرید وان اینچ در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید وان اینچ اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید وان اینچ است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید وان اینچ با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید وان اینچ با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری وان اینچ خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال وان اینچ به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش وان اینچ

فروش وان اینچ و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، وان اینچ خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش وان اینچ و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید وان اینچ بدون احراز هویت

خرید و فروش وان اینچ همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید وان اینچ از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید وان اینچ را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید وان اینچ در ایران

بهترین سایت خرید وان اینچ در ایران کجاست؟ خرید وان اینچ در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش وان اینچ معرفی نشده‌اند. قیمت خرید وان اینچ در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید وان اینچ با ریال، نگهداری وان اینچ و فروش وان اینچ را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت وان اینچ

قیمت وان اینچ را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت وان اینچ و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید وان اینچ

قیمت خرید وان اینچ در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید وان اینچ، قیمت جهانی وان اینچ و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی وان اینچ و قیمت خرید وان اینچ را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید وان اینچ از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بایننس کوین

خرید نئو

خرید ارز بند پروتکل

خرید آیوتا

خرید دیجی بایت

ارز دیجیتال 1INCH

در دسامبر 2020 (دی 1399) این پروژه رمزارز خود را با نام 1INCH در بستر بلاک چین اتریوم ارائه داد. این توکن یک ارز دیجیتال حاکمیتی (Governance) است. به این معنی که دارندگان توکن 1INCH در رای‌گیری‌های این پلتفرم شرکت داده خواهند شد. در نتیجه این صرافی غیر متمرکز یک سازمان مستقل خودگردان (Decentralized Autonomous Organization) یا DAO محسوب می‌شود.

 

در نهایت 1.5 میلیارد توکن 1INCH در یک بازه 4 ساله ایجاد خواهد شد که برنامه عرضه آن به صورت زیر است:

  1. 30٪ برای امنیت شبکه و برقراری ثبات کارکرد آن
  2. 22.5٪ برای تیم 1INCH
  3. 21٪ جهت توسعه اکوسیستم
  4. 19.5٪ برای سرمایه گذاران که در طول 30 ماه تقسیم خواهد شد
  5. 5٪ برای مشاوران که طی چهار سال تقسیم می‌شود
  6. 2٪ بین تامین نقدینگی که در بازه 12 ماه اختصاص می‌یابد

 

عرضه عمومی ارز دیجیتال 1INCH فقط از طریق ایردراپ انجام شد.

ایردراپ 1INCH

پروژه 1INCH تصمیم گرفت پس از راه‌اندازی توکن خود توزیع این رمزارز را به روش ایردراپ (Airdrop) انجام دهد. ایردراپ روشی برای توزیع رایگان توکن بین افراد است. پروژه‌ها با روش‌ها و قوانین مختلف، واجدین شرایط دریافت توکن در ایردراپ را مشخص و بین آن‌ها توکن خود را تقسیم می‌کنند.


تیم 1INCH اعلام کرد که تمامی کیف پول‌هایی که تا تاریخ 24 دسامبر 2020 (4 دی 1399) حداقل یکبار به این پلتفرم متصل شده و تا قبل 15 دسامبر تراکنشی با ارزش حداقل 20 دلار انجام داده باشند واجد دریافت توکن خواهند بود (حداکثر چهار تراکنش با مجموع بیش از 20 دلار نیز مورد پذیرش پلتفرم می‌باشد). این پروژه اعلام کرد برای تامین کنندگان نقدینگی نیز به صورت جداگانه در این ایردراپ ارز دیجیتال 1INCH در نظر گرفته شده است. در مجموع حدود 115 میلیون توکن توزیع شد.

توکن CHI

یکی دیگر از ویژگی‌های کلیدی شبکه 1INCH توکن CHI است. توکن CHI یک توکن برای پرداخت کارمزد است. این توکن کاربران را قادر می سازد در هزینه های کارمزد شبکه اتریوم صرفه جویی کنند. قیمت توکن CHI به گس (GAS) اتریوم پگ (Peg) یا متصل شده است. گس در اتریوم مفهومی است که تعیین کننده هزینه تراکنش‌ها در شبکه می‌باشد. کاربران می‌توانند در زمان پایین بودن گس شبکه اتریوم اقدام به خرید توکن CHI کرده تا در زمان شلوغی شبکه و بالا رفتن گس از این توکن‌ها استفاده کنند.

صرافی Mooniswap

در تاریخ 10 آگوست 2020 (20 مرداد 1399) تیم 1INCH صرافی غیر متمرکز خود با نام مونی سواپ (Mooniswap) را راه‌اندازی کرد.

 

این صرافی با استفاده از بازار ساز خودکار (Automated Market Maker) برای انجام معاملات شروع به کار کرد. بازار ساز خودکار الگوریتمی است که با حذف دفتر سفارشات در صرافی‌ها انجام معامله بین خریدار و فروشنده را ممکن می‌سازد. مونی سواپ با انگیزه افزایش سود کسانی که سرمایه خود را برای تامین نقدینگی در این صرافی سپرده‌گذاری می‌کنند، ایجاد شد.

 

تیم 1INCH معتقد است برخی صرافی‌‌های غیر متمرکز مانند یونی سواپ، با الگوریتمی که برای بازار ساز خودکار خود در نظر گرفته‌اند امکان آربیتراژ دلالان را فراهم کرده‌اند. به طوری که آن‌ها از تامین کنندگان نقدینگی (Liquidity Providers)‌ سود بیشتر می‌توانند کسب کنند.

 

آربیتراژ به معنی استفاده از اختلاف قیمت یک کالای واحد در دو بازار مختلف جهت کسب سود است. به عنوان مثال شما متوجه می‌شوید که بیت کوین در دو صرافی با اختلاف قیمت قابل توجهی در حال داد و ستد است. در این زمان شما می‌توانید بیت کوین را از صرافی با قیمت پایین‌تر خریده و به صرافی دیگر بفروشید.

 

مونی سواپ الگوریتمی برای بازار ساز خودکار خود ارائه داده است که تامین کنندگان نقدینگی از فرصت‌های آربیتراژ نیز بتوانند استفاده کنند. برخی معتقدند این مسئله باعث می‌شود تامین کنندگان بتوانند سودی 50 الی 200٪ بیشتر از یونی سواپ کسب کنند.

کیف پول ارز دیجیتال 1INCH

رمزارز 1INCH یک توکن با استاندارد ERC-20 است. در نتیجه همه والت‌‌هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کنند می‌توانند از ارز دیجیتال 1INCH نگه‌داری کنند.

کیف پول تحت وب: اگر تصمیم دارید از پلتفرم صرافی 1INCH برای معاملات خود استفاده کنید بهترین گزینه والت‌های تحت وب، از جمله متاماسک (Metamask) است.
کیف پول‌ نرم‌افزاری: اما اگر تصمیم به سرمایه ‌گذاری دارید کیف پول تراست والت گزینه‌ی مناسبی برای کیف پول نرم‌افزاری است.
کیف پول سخت افزاری: کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) گزینه ذخیره‌سازی رمز ارز 1INCH به صورت سرد می‌باشد.

برخی از سوالات متدوال درباره وان اینچ

در رابکس به راحتی می‌توانید اقدام به خرید 1INCH کنید. برای این کار ابتدا نیاز است یک کیف پول که از رمز ارز وان اینچ پشتبانی می‌کند داشته باشید. همان‌طور که در بالا گفته شد تمام کیف پول‌هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می‌کنند، قابلیت ذخیره این توکن را دارند.

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار دارند. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا احراز شود. به همین خاطر همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارز دیجیتال، حتما کاربران خود را پیش از خرید احراز هویت می‌کنند.

حداقل خرید اتریوم در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید اتریوم ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید وان اینچ

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید وان اینچ، رابکس را انتخاب کنید.