بایننس کوین - خرید و فروش بایننس کوین (BNB)

رمزارز بومی صرافی بایننس
برای پرداخت هزینه‌های تراکنش

بهترین قیمت بایننس کوین را از رابکس بخواهید
خرید بایننس کوین | فروش بایننس کوین | خرید ارز دیجیتال BNB | خرید بی ان بی | قیمت رمز ارز BNB | قیمت بایننس کوین | کیف پول BNB | فروش BNB

بایننس کوین , خرید بایننس کوین , فروش بایننس کوین , خرید و فروش بایننس کوین , قیمت بایننس کوین , خرید bnb , فروش bnb

بایننس کوین - خرید و فروش بایننس کوین (BNB)

رمزارز بومی صرافی بایننس
برای پرداخت هزینه‌های تراکنش

بهترین قیمت بایننس کوین را از رابکس بخواهید
خرید بایننس کوین | فروش بایننس کوین | خرید ارز دیجیتال BNB | خرید بی ان بی | قیمت رمز ارز BNB | قیمت بایننس کوین | کیف پول BNB | فروش BNB

ارز دیجیتال بی‌ان‌بی (BNB) رمزارز صرافی بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در دنیا می‌باشد. این رمزارز ابتدا به شکل یک توکن بر بستر اتریوم صادر شد و سپس با راه‌اندازی بلاک چین بایننس با نام بایننس چین (Binance Chain) به این شبکه انتقال یافت. در حال حاضر کارمزد تمامی خدمات در صرافی بایننس (مانند تبدیل رمزارزها به یکدیگر) و بلاک چین‌های بایننس (مانند هزینه‌های انتقال) با رمز ارز BNB پرداخت می‌شود.

نکات کلیدی

صرافی بایننس: بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در دنیا بوده که اکنون دارای خدمات بسیار متنوعی در بازار ارزهای دیجیتال است. رمز ارز BNB کوین این صرافی است.

صرافی غیر متمرکز: به صرافی گفته می‌شود که توسط کدهای برنامه‌نویسی شده بر روی شبکه فعالیت می‌کند و هیچ فرد یا سازمانی آن را کنترل نمی‌کند.

بایننس چین: اولین بلاک‌چینی که توسط صرافی بایننس توسعه یافت و می‌توان بر بسترآن توکن طراحی کرد.

بایننس اسمارت چین: دومین بلاک چینی که توسط صرافی بایننس توسعه یافت. این بلاک چین از ساخت انواع توکن، قراردادهای هوشمند و نرم افزارهای متمرکز پشتیبانی می‌کند.

کیف پول‌های رمز ارز BNB

کیف پول‌های مختلفی توکن BNB و شبکه‌های آن را پشتیبانی می‌کنند. با توجه به نیاز، کاربران می‌توانند یکی از آن‌‌ها را انتخاب کنند. چند گزینه مناسب را در ادامه معرفی می‌کنیم.

کیف پول تحت وب: گزینه مناسبی که برای ذخیره رمز ارز BNB به صورت تحت وب وجود دارد کیف پول متاماسک (MetaMask) است. کاربرانی که بیشتر از صرافی‌های غیر‌متمرکز استفاده می‌کنند  به دلیل سهولت اتصال این نوع کیف پول به صرافی‌ها بیشتر از این نوع کیف پول‌ها استقبال می‌کنند. 

کیف پول نرم افزاری: یکی از بهترین گزینه‌‌ها برای ذخیره انواع ارزهای‌دیجیتال بر روی گوشی موبایل کیف پول تراست والت (Trust Wallet) است. این کیف پول قابلیت ذخیره‌ سازی توکن BNB را نیز دارد. کیف پول کوینومی (Coinomi Wallet) نیز گزینه دیگری است که در دایره انتخاب‌های شما قرار دارد.

کیف پول سخت افزاری: کیف پول سخت افزاری لجر (Ledger) و کیف پول سخت افزاری سیف پال (Safepal) گزینه‌هایی هستند که برای ذخیره سازی سرد می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند.

موارد استفاده از بایننس کوین

بایننس کوین یا ارز دیجیتال BNB دارای کاربردهای مختلفی در بستر صرافی بایننس و بلاک چین بایننس است؛ که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • ترید کردن: در صرافی‌های مختلف متمرکز و غیر متمرکز (dex) می‌توان بایننس‌کوین (BNB) را با دیگر ارزهای دیجیتال معامله کرد.
  • پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در صرافی بایننس: کاربران در تمامی معاملات خود در صرافی بایننس می‌توانند از بایننس کوین برای پرداخت کارمزد معاملات استفاده کرده و تخفیفی برای آن دریافت کنند.
  • پرداخت کارمزد تراکنش‌ها در بلاک‌چین:‌ در بلاک‌چین‌های بایننس چین (Binance Chain) و بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)، پرداخت کارمزد شبکه فقط با استفاده از رمز ارز BNB انجام می‌شود.
  • پرداخت با کارت اعتباری: رمز ارز BNB، یکی از رمز ارزهایی است که پلتفرم com به عنوان رمز‌ارز کارت‌های اعتباری خود از آن پشتیبانی می‌کند.
  • فرآیند پرداخت: صاحبان کسب و کار می‌توانند با توجه به بسترهای مناسب رمز ارز BNB، به عنوان یکی از روش‌های پرداخت برای مشتریان خود استفاده کنند.

 

مخاطرات استفاده از صرافی بایننس

در سال‌های گذشته با افزایش علاقمندان به ارزهای دیجیتال، صرافی متمرکز بایننس در بین کاربران ایرانی محبوبیت زیادی پیدا کرد. کاربری آسان پلتفرم این صرافی، پشتیبانی از تعداد مناسبی ارز دیجیتال و حجم قابل توجه خرید و فروش را می‌توان از جمله دلایل این محبوبیت دانست. کاربران می‌توانستند تنها با داشتن یک ایمیل و بدون ارائه هیچ اطلاعات دیگری به خرید و فروش بپردازند اما متاسفانه صرافی بایننس ارائه خدمات به ایرانیان را معلق کرده بود. کاربران ایرانی نیز برای حل این مشکل با تغییر آی پی از خدمات این صرافی استفاده می‌کردند. تا اینکه صرافی بایننس در تابستان 1400 طی اعلامیه‌ای عنوان کرد که تمامی کاربران موظف هستند برای استفاده از خدمات این صرافی مدارک هویتی خود را ارائه دهند و پس از این تصمیم دسترسی ایرانیان به این صرافی از گذشته نیز دشوارتر و پر ریسک‌تر شد. عامل اصلی این تغییر، سیاست از طرف صرافی بایننس برای احراز هویت کاربران خود اعمال فشارهایی بود که دولت‌های مختلف به این صرافی وارد کردند. این دولت‌ها معتقد بودند با عدم احراز هویت کاربران در صرافی بایننس، زمینه‌ی پول‌شویی در این صرافی فراهم می‌گردد و بسیاری از آن‌‌ها فعالیت‌های صرافی بایننس در خاک خود را به حالت تعلیق در آوردند تا صرافی بایننس راه حلی برای این مشکل ارائه دهد.

تاریخچه بایننس

چانگ پنگ ژائو (Changpeng Zhao) مدیرعامل بایننس در سال 1977 در شانگهای چین به دنیا آمد. خانوده او در دهه 80 میلادی به کانادا مهاجرت کردند. چانگ در کانادا بزرگ شد و در دانشگاه مک گیل (McGill University) در رشته مهندسی نرم افزار مشغول به تحصیل شد. پس از دانشگاه چانگ دنیای کاری خود را با کار در یک صرافی بورسی ژاپنی در توکیو شروع کرد. پس از چهار سال چانگ از این شرکت جدا شد تا مقصد بعدی او شرکتی در نیویورک باشد. این شرکت بر روی پلتفرم معاملاتی آتی کار می‌کرد. او چهار سالی بعدی زندگی خود را در نیویورک سپری کرد. در سال 2005 چانگ با ایده تاسیس شرکت خود با نام Fusion System به شانگهای برگشت. این شرکت بر روی نرم‌افزارهای بانک‌های جهانی کار می‌کرد. او قبل از اینکه با بیت‌کوین آشنا شود به مدت هشت سال در فیوژن سیستم کار می‌کرد.

یک شب در آگوست سال 2013 (شهریور 1392) چانگ پنگ ژائو به همراه دوستان خود، بابلی لی (Bobbly Lee) بنیان‌گذار صرافی BTCC و رون کائو (Ron Cao) که در حوزه سرمایه‌گذاری بر روی تکنولوژی فعال است، در شانگهای چین مشغول بازی بودند. آن شب ژائو برای اولین بار نام بیت‌کوین را شنید. کائو به او گفت که سرمایه‌گذاری بر روی استارتاپی مرتبط به بیت‌کوین یا بلاک‌چین می‌تواند سودآور باشد. بابلی لی دوست دیگر ژائو گفت: به نظر من منطقی است که ده درصد ثروتت رو در این حوزه سرمایه‌گذاری کنی. اگه این تکنولوژی با شکست مواجه بشه ده درصد ثروتت رو از دست دادی اما اگه رشد کنه به راحتی ده برابر می‌شود و در واقع ثروتت را دوبرابر کرده‌ای.

ژائو پس از مدتی کوتاه خانه خود را به ارزش یک میلیون دلار فروخت و بیت‌کوین خرید. در آن زمان ارزش هر بیت کوین 600 دلار بود. او اخیرا در مصاحبه‌ای اعلام کرد که تا کنون به آن بیت کوین‌ها دست نزده است.

پس از آنکه چانگ خانه خود را به بیت‌کوین تبدیل کرد، قیمت بیت‌کوین تقریبا نصف شد. اما او قانع شده بود که آینده ازآن این رمزارز است. چانگ درباره بیت‌کوین بیشتر و بیشتر آموخت. او برای مدتی کوتاه نیز در یک شرکت مربوط به کیف پول‌ ارزهای دیجیتال و سپس در صرافی اکی اکس (OKEx) مشغول به کار شد. 

چانگ سپس تصمیم گرفت دومین شرکت خود را با نام بیجی تکنولوژی (Bijie Technology) تاسیس کند. این شرکت نرم‌افزارهای صرافی مبتنی بر رایانش ابری ارائه می‌داد. در آن زمان رایانش ابری تازه در حال شکوفایی بود و بسیاری از غول‌های تکنولوژی دنیا همچون آمازون (Amazoon)، مایکروسافت (Microsoft) و گوگل (Google) شرکت‌ها را متقاعد می‌کردند که سرورهای محلی خود را کنار گذاشته و از مزارع وسیع سرورهای آن ها استفاده کنند. در اوج کار شرکت بیجی، این شرکت به 30 صرافی خدمات ارائه می‌داد.

در 14 ژوئن 2017 (24 خرداد 1396) چانگ پنگ ژائو برای صرف شام به دا هنگفی (Da Hongfei) بنیان گذار نئو (NEO) و کریس مارسزالک (Kris Marszalek) موسس Crypto.com پیوست. در آن شب صحبت از عرضه اولیه توکن (ICO) برای شروع استارتاپ‌ها به میان آمد. او از قبل با این عرضه‌ها آشنا بود اما صحبت‌های آن شب مانند جرقه‌ای در ذهن او عمل کرد. او فکر کرد با عرضه اولیه توکن می‌تواند صرافی خود را تاسیس کند. او به سرعت ایده خود را به زبان‌های انگلیسی و چینی بر روی کاغذ آورد. زبان کامپیوتر صفر و یک یا همان باینری (Binary) است و او تصمیم داشت در صرافی خود انواع خدمات مالی (Finance) را ارائه دهد. در نتیجه از ترکیب کلمات باینری و فایننس نام صرافی خود را بایننس (Binance) گذاشت.

 

 

خرید بایننس کوین | فروش بایننس کوین | خرید ارز دیجیتال BNB | خرید بی ان بی | قیمت رمز ارز BNB | قیمت بایننس کوین | کیف پول BNB | فروش BNB

عرضه اولیه بایننس کوین

در جولای 2017 (مرداد 1396) توکن‌‌های رمز ارز BNB به عنوان توکنی با استاندارد ERC-20 بر بستر شبکه اتریوم (Ethereum) عرضه شد. در این عرضه عمومی 100 میلیون توکن BNB هر یک به ارزش 0.15 دلار به فروش رسید و مبلغ 15 میلیون دلار برای این پروژه جمع‌آوری شد. علاوه بر 100 میلیون توکنی که در عرضه اولیه به فروش رسید 80 میلیون توکن به اعضا تیم صرافی بایننس و 20 میلیون رمز ارز BNB به سرمایه‌گذاران فرشته (Angels) تخصیص یافت. این دسته از سرمایه‌گذاران از ابتدای یک استارتاپ بر روی آن سرمایه‌گذاری می‌کنند.

همان طور که گفته شد در عرضه اولیه بایننس کوین 15 میلیون دلار جمع آوری شد. از این مبلغ 35 درصد جهت توسعه پلتفرم صرافی بایننس، 50 درصد جهت مارکتینگ و برندسازی بایننس و 15 درصد به عنوان ذخیره برای امور اضطراری تخصیص یافت.

استخراج رمز ارز BNB

بیت کوین سیاست استخراج توکن را به عنوان ایجاد کوین جدید و مشوقی برای حفظ شبکه توسط ماینرها قرار داد. اما رمز ارز BNB از این سیاست پیروی نمی‌کند. تمامی 200 میلیون توکن BNB در ابتدای شروع پروژه ایجاد شد و اعتبار‌سنج‌ها در بلاک‌چین بایننس فقط کارمزد تراکنش‌ها را به عنوان پاداش کار خود دریافت می‌کنند.

البته رمز ارز BNB دارای برنامه توکن سوزی است. همان طور که در وایت پیپر این رمز ارز آمده، هر فصل معادل 20 درصد از کارمزدهای صرافی بایننس به صورت توکن BNB سوزانده می‌شود. صرافی بایننس همچنین اعلام کرده است که این برنامه را تا زمانی که 100 میلیون توکن سوزانده شود ادامه خواهد داد. 

محصولات بایننس

صرافی بایننس به عنوان بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال در دنیا خدمات متنوعی را به کاربران خود ارائه می‌دهد. در ادامه به معرفی این خدمات می‌پردازیم.

خیریه بایننس (Binance Charity)

موسسه خیریه بایننس یک بنیاد غیر انتفاعی است که به منظور پیشبرد امور خیریه با قابلیت بلاک‌چین و توسعه پایدار جهانی اختصاص داده شده است.

تراست والت (Trust Wallet)

کیف پول رسمی بایننس تراست والت، یک کیف پول امن و غیر متمرکز است که کاربران می‌توانند دارایی‌های دیجیتالی خود را ارسال، دریافت و ذخیره کنند. این کیف‌پول از طیف وسیعی از ارزهای دیجیتال پشتیبانی کرده و قابلیت نصب بر روی اسمارت فون‌‌ها با سیستم عامل اندروید و IOS را دارد.

آکادمی بایننس (Binance Academy)

آکادمی بایننس یک مرکز یادگیری دسترسی آزاد است که فضایی مناسب و کامل برای یادگیری پیرامون بلاک چین، رمزنگاری، تکنولوژی، اقتصاد و دیگر حوزه‌های مرتبط با ارزهای دیجیتال ارائه می‌دهد.

بایننس اینفو (Binance Info)

بایننس اینفو یک دایره المعارف برای حوزه رمزنگاری است. بایننس اینفو فضایی باز برای جمع‌آوری اطلاعات به صورت مشارکت همگانی می‌باشد. در واقع بایننس اینفو فضایی مانند ویکی‌پدیا بوده که به کاربران اجازه می‌دهد مقالات مختلف در حوزه ارزهای دیجیتال در آنجا نوشته شده و توسط کاربران ویرایش و تکمیل گردد.

بایننس لبز (Binance Labs)

بایننس لبز یک صندوق برای حمایت از ایده‌های نوآورانه بلاک‌چینی برای رشد، سرمایه‌گذاری و توانمندسازی این پروژه‌ها است. بسیاری از پروژه‌ها که شاهد رشدهای خوبی نیز در ارزهای دیجیتال بوده‌اند در ابتدای کار برای راه‌اندازی توسط بایننس لبز حمایت شده‌اند.

لانچپد  (‌Binance Launchpad)

بایننس لانچپد یک پلتفرم راه اندازی پروژه و فروش توکن برای کارآفرینان است تا متحول‌کننده‌ترین پروژه‌های رمزنگاری را آغاز کنند.

بایننس ریسرچ  (Binance Research)

بایننس ریسرچ گزارش‌های تحقیقی در سطح سازمانی، نگاه‌های داده محور و تجزیه و تحلیل را برای سرمایه گذاران در حوزه رمزنگاری، ارائه می‌دهد.

بایننس بریج (Binance Bridge)

در این پلتفرم بایننس امکان انتقال توکن‌های مختلف شبکه‌ها را بر روی بایننس چین و بایننس اسمارت چین به صورت رپد توکن فراهم می‌کند. با ارائه هر توکن در هر شبکه‌ای، بایننس توکن متناظر آن بر روی بلاک‌چین‌‌های خود را ارسال می‌‌کند.

نرم افزارهای غیر متمرکز

همان طور که پیش‌تر اشاره شد بر روی بلاک‌چین بایننس اسمارت‌چین می‌توان نرم‌افزارهای غیر‌متمرکز را  توسعه داد. این ویژگی باعث شده است که با توجه به هزینه‌‌های کارمزد بسیار پایین و سرعت مناسب این شبکه نسبت به بلاک‌چین اتریوم، برخی پروژه‌ها تمایل به ایجاد نرم افزار خود بر روی بلاک چین بایننس اسمارت چین داشته باشند. در واقع بسیاری از پروتکل‌های مرتبط با امور مالی غیر متمرکز (دیفای) بر بستر این شبکه فعالیت می‌کنند و خدماتی همچون تبدیل رمز ارزها، وام دهی و … ارائه می‌دهند. در این لینک لیست کامل این پروژه‌ها را می توانید مشاهده و در صورت نیاز از خدمات آ‌ن‌ها بهرمند شوید.

شبکه بایننس چین

شبکه بایننس چین (Binance Chain) بلاک چینی است که توسط صرافی بایننس راه‌اندازی شد. هدف اصلی ایجاد این بلاک چین صرافی غیر متمرکز بایننس (Binance DEX) بود. بایننس اعلام کرد با توجه به هدف همیشگی این شرکت پیرامون ایجاد دسترسی بدون محدودیت افراد به خدمات مالی اقدام به راه‌اندازی و ایجاد این صرافی بر روی بلاک چین بایننس چین می‌کند. این بلاک چین پس از پشت سر گذاشتن تست‌های مختلف در 20 فوریه 2019 (1 اسفند 1397) رسما اجرا شد. صرافی‌های غیرمتمرکز، نوع جدیدی از صرافی‌‌های ارزهای‌دیجیتال بوده که مبادلات بدون وجود هیچ نهاد مرکزی بر روی بلاک‌چین صورت می‌گیرد. در بایننس‌چین خدمات متنوعی ارائه می‌گردد. ارسال و دریافت رمز ارز BNB و دیگر دارایی‌های دیجیتال، امکان ضرب یا سوزاندن توکن با استاندارد BEP-2، استفاده از صرافی غیر متمرکز بایننس و انواع خدماتی که در این بستر ارائه می‌شود.

بر خلاف بلاک‌چین شبکه‌هایی مانند بیت‌کوین و اتریوم که از الگوریتم اجماع اثبات کار (Proof Of Work) برای تولید بلاک در بلاک‌چین خود استفاده می‌کنند. بایننس‌چین از الگوریتم اثبات سهام نمایندگی شده (Delegated Proof Of Stake) که به اختصار Dpos نامیده می‌شود، استفاده می‌کند. روش کار در این مدل از الگوریتم به این شکل است که اعتبارسنج‌ها باید مقدار مشخصی توکن شبکه را به عنوان وثیقه قرار دهد تا در صورتی که هرگونه خطایی انجام دهد شبکه به عنوان جریمه از وثیقه او کم کند. کاربران دیگری نیز وجود دارند که مقدار مشخصی (که از مقدار توکن دسته اول بسیار کمتر است) به عنوان وثیقه قرار می‌دهند. یک رای‌گیری بین آن‌‌ها انجام می‌شود و آن‌‌ها به اعتبارسنج‌هایی که صلاحیت ایجاد بلاک دارند رای می‌دهند. مقدار توکن مورد نیاز برای هر شبکه با این ساختار اجماع متفاوت است. برای شبکه بایننس چین برای تبدیل شدن به اعتبار سنج‌ها می‌بایست حداقل یک توکن BNB‌ به عنوان وثیقه قرار دهند. برای تبدیل شدن به یک اعتبار سنج نیز حداقل 10000 رمز ارز BNB نیاز است. قابل ذکر است تعداد اعتبارسنج‌هایی که در شبکه بایننس چین فعالیت می‌کنند 11 اعتبار سنج است. در واقع در هر رای‌گیری یازده اعتبارسنج مشخص می‌شوند. با این ساختار بایننس چین توانسته مدت زمان تشکیل هر بلاک را به حدود یک ثانیه برساند. هر بلاک در بایننس چین مانند بلاک‌ها در شبکه بیت‌کوین محدودیت حجمی داشته و نهایت می‌تواند یک مگابایت باشد.

شبکه بایننس اسمارت چین

تقریبا پس از یک سال که از شروع بکار بلاک چین بایننس چین می‌گذشت در تاریخ یک سپتامبر 2020 (11 شهریور 1399) شبکه بایننس اسمارت چین راه‌اندازی شد. این شبکه تمامی ویژگی‌های بایننس‌چین را داشت و علاوه بر آن از ایجاد قراردادهای‌هوشمند و برنامه‌های‌غیر‌متمرکز (dApps) نیز پشتیبانی می‌کند. این شبکه تا حد بسیاری زیادی از اتریوم کپی برداری شده است. حتی بایننس اسمارت‌چین برای پردازش داده‌ها در بستر خود از ماشین مجازی اتریوم (Ethereum Virtual Machine) استفاده می‌کند. در این بلاک‌چین هر پنج ثانیه یک بلاک ساخته می‌شود. وظیفه ساخت بلاک جدید بر عهده حداکثر 21 اعتبارسنج است که باعث می‌شود سرعت مناسبی در انجام پردازش‌ها داشته باشد. این بلاک‌چین برای تایید بلاک‌های خود از روش اثبات اعتبار POA استفاده می‌کند. در این روش پارامترهای مختلفی اعتبار هر اعتبارسنج را مشخص و معتبرترین اعتبار‌سنج‌‌ها به جهت تایید بلاک‌ها تعیین می‌شوند. در شبکه بایننس اسمارت چین هر اعتبارسنجی که تعداد بیشتری توکن BNB به عنوان وثیقه قرار دهد اعتبار بیشتری خواهد داشت. لیست اعتبار‌سنج‌های این بلاک‌چین را می‌توانید از این لینک مشاهده کنید. 

همان طور که گفته شد این شبکه دارای شباهت‌های زیادی به شبکه اتریوم است. فرمت آدرس متشابه از جمله این موارد است که گاها برای کاربران ارزهای دیجیتال دردسر ساز می‌شود. فرمت آدرس‌ کیف پول‌ها در شبکه اتریوم با ox آغاز می‌شود که در بایننس اسمارت چین نیز به همین شکل است. برای ارسال رمز ارز همیشه از اینکه آدرس مبدا و آدرس مقصد از یک بلاک چین هستند اطمینان حاصل کنید. لازم به ذکر است که این نگرانی برای بلاک چین بایننس‌چین وجود ندارد و آدرس‌ها در این شبکه با bnb شروع می‌شود که احتمال اشتباه با آدرس دیگر  بلاک چین‌ها وجود ندارد.

 

 

خرید بایننس کوین | فروش بایننس کوین | خرید ارز دیجیتال BNB | خرید بی ان بی | قیمت رمز ارز BNB | قیمت بایننس کوین | کیف پول BNB | فروش BNB

 

تفاوت‌های بایننس چین و بایننس اسمارت چین

 

# بایننس چین (Binance Chain) بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)
هدف تراکنش‌های سریع  ایجاد قراردادهای هوشمند و اجرای نرم افزارهای غیر متمرکز (dApps)
الگوریتم اجماع DPOS POSA
تعداد اعتبار سنج یازده اعتبارسنج حداکثر ۲۱ اعتبارسنج
استاندارد توکن BEP2 BEP20
میانگین زمان تشکیل بلاک یک ثانیه پنج ثانیه

 

رپد توکن بر بستر بلاک چین‌های بایننس (Wrapped Token)

تصور کنید مالک چند بیت کوین هستید. تصمیم می‌گیرید با استفاده از بیت‌کوین‌های خود به عنوان وثیقه وام دریافت کنید. اما یک مشکل در اینجا وجود دارد، بر روی بلاک‌چین بیت‌کوین نمی‌توان پروتکل‌های وام‌دهی ایجاد کرد (به طور کلی هیچ پروتکل دیفای بر روی بلاک چین بیت کوین قابل توسعه نیست) و از طرفی امکان انتقال بیت‌کوین به دیگر بلاک‌چین‌هایی که این پروژه‌‌ها بر روی آن‌‌ها فعال هستند وجود ندارد. در چنین موقعیتی یک راه دیگر وجود دارد. استفاده از توکن رپد (Wrapped Token) راه حل این مشکل است. توکن رپد، توکنی بوده که ارزش آن به ارزش ارز دیجیتال دیگری وابسته شده است. حال برای اینکه مثلا بیت‌کوین خود را بر روی شبکه اتریوم داشته باشید کافیست بیت‌کوین‌های خود را به یک پروتکل ایجاد کننده توکن رپد دهید و آن پروتکل در ازای آن برای شما بیت کوین رپد شده ارسال کند. هر زمان که بخواهید نیز می‌توانید بیت کوین‌های خود را دریافت کنید.

خدمتی که صرافی بایننس به کاربران خود ارائه می‌دهد ایجاد توکن رپد انواع دارایی‌های دیجیتال است. بایننس بریج (Binance Bridge) پلتفرمی است که توسط صرافی بایننس توسعه یافته و با استفاده از آن می‌توان انواع ارزهای دیجیتال را بر بستر بایننس چین و بایننس اسمارت چین و بالعکس انتقال داد. علاوه بر این زمانی که یک رمز ارز را می‌خواهید از صرافی متمرکز بایننس خارج کنید از شما برای اینکه تصمیم دارید دارایی خود را بر روی کدام بلاک چین داشته باشید سوال می شود. به جز بلاک‌چین بومی هر توکنی، بر روی دیگر بلاک‌چین‌ها رمز ارز خود را به صورت توکن رپد خواهید داشت.

بایننس کوین در یک نگاه

بیشترین مقدار عرضه
200,000,000

پروتکل توافقی
POS

تاریخ عرضه
۲۰۱۷-۷-۸

نوع
کوین (coin)

قیمت عرضه اولیه
0.15 دلار

منبع کد

وایت پیپر

وب سایت رسمی

برخی از سوالات متدوال درباره بایننس کوین ؟

خرید بایننس کوین در ایران با ریال چگونه ممکن است؟

رابکس در حال حاضر از رمزارز بایننس کوین و بیش از ۶۰ ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کند. شما نه تنها می‌تواند خرید بایننس کوین خود را در رابکس انجام دهید بلکه فروش بایننس کوین نیز در رابکس ممکن است.

آیا خرید بایننس کوین بدون احراز هویت ممکن است؟

خیر. خرید و فروش بایننس کوین، مانند خرید و فروش سایر ارزهای دیجیتال در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی ( Fintech ) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های معتبر خرید و فروش ارز دیجیتال که در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

۱. ارز دیجیتال بیت کوین
۲. ارز دیجیتال اتریوم
۳. ارز دیجیتال تتر
۴. ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک
۵. ارز دیجیتال دش
۶. ارز دیجیتال بیت تورنت

برای خرید و فروش بایننس کوین وارد شوید.

خرید بایننس کوین | فروش بایننس کوین | خرید ارز دیجیتال BNB | خرید بی ان بی | قیمت رمز ارز BNB | قیمت بایننس کوین | کیف پول BNB | فروش BNB