صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید آیوتا (IOTA) ، فروش آیوتا - بهترین قیمت MIOTA

روز
IOTA (MIOTA)
USDT

فروش و خرید آیوتا با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید آیوتا

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید آیوتا بپردازید.

IOTA
آیوتا (IOTA) :

خرید آیوتا IOTA و فروش آیوتا با بهترین قیمت MIOTA در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید آیوتا: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید آیوتا با ریال یا تتر.

 

آیوتا در یک نگاه :

مقدمه

دنیایی را تصور کنید که در آن با ریختن آشغال بر روی فرش منزلتان و کثیف شدن آن، جاروبرقی بصورت اتوماتیک روشن شده و آشغال‌ها را جمع‌ کند. یا مثلا خودروی شما با کم شدن بنزین آن، بصورت خودکار به محل پمپ بنزین حرکت کرده و سوخت خود را شارژ کند و هزاران مثال از این قبیل که به صرفه جویی در زمان و سهولت در انجام کارها کمک می‌کند.

 

آیوتا (IOTA) همان فناوری است که می‌تواند این اهداف را تحقق بخشد. شبکه‌ی آیوتا با هدف هوشمند کردن وسایل و راه‌اندازی اینترنت اشیا قصد دارد تا با انقلابی در عملکرد اینترنت‌های سنتی دنیا را با تکنولوژی جدید اینترنت اشیا آشنا کند. این شبکه بر روی بلاکچین نبوده و برای دفتر کل توزیع شده از فناوری دگ (DAG) استفاده می‌کند.

شبکه آیوتا

شبکه‌ی آیوتا (IOTA) مخفف سه واژه‌ی Internet of Things  یا همان اینترنت اشیا است. در دنیای امروزی که تکنولوژی جای برخی خدمات انسانی را گرفته و کارها را آسان‌تر می‌کند، اینترنت اشیا را می‌توان یکی از مهمترین فناوری‌های دنیای امروزی دانست.

 

فرض کنید تمام امورات و کارهای زندگی روزانه بطور اتوماتیک و خودکار برای شما انجام شود و نیاز به رسیدگی شخصی نداشته باشید. مثلا خودرو شما بعد از اتمام بنزین آن بدون نیاز به حضور شما به جایگاه سوخت‌رسانی برود؛ بزنین بزند؛ و سپس به جای پارک اولیه برگردد. یا جاروبرقی خانه در زمان‌های مشخصی روشن شود؛ تمیزکاری منزل را انجام دهد و مجددا به محل اولیه برگردد. این اتفاق حاصل تکنولوژی اینترنت اشیا یا همان آیوتا است. شبکه‌ی آیوتا با هدف هوشمند کردن وسایل و راه‌اندازی اینترنت اشیا قصد دارد تا با انقلابی در عملکرد اینترنت‌های سنتی، دنیا را با تکنولوژی جدید اینترنت اشیا آشنا کند.

 

آیوتا یک دفتر کل توزیع شده است که برای رسیدگی به تراکنش‌های بین دستگاه‌های متصل در سیستم اینترنت اشیا ایجاد شده است و ارز دیجیتال آن به نام MIOTA شناخته می‌شود.

 

ویژگی‌های شبکه آیوتا

  1. شبکه‌ی آیوتا از فناوری دگ استفاده می‌کند.
  2. هدف آیوتا هوشمند کردن وسایل و راه‌اندازی اینترنت اشیا است.
  3. در شبکه آیوتا با افزایش کاربران شبکه به سرعت آن افزوده می‌شود چون هر شخصی برای تایید تراکنش خود باید دو تراکنش دیگر را تایید کند.
  4. رمز ارز شبکه آیوتا، MIOTA نام دارد. 

 

تاریخچه شبکه آیوتا

سرگئی ایوانچگلو(Sergey Ivancheglo)، سرگی پوپوف (Serguei Popov)، دیوید سونستبو(David Sønstebø) و دومینیک شینر(Dominik Schiener) با پیوستن به یکدیگر، آیوتا را تأسیس کردند. این پروژه در اکتبر 2015 از طریق یک پست اعلام شد که فروش توکن در یک فرم آنلاین بیت کوین را اعلام می‌کرد. 

خرید آیوتا

خرید آیوتا از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید آیوتا به صورت آنلاین است. برای خرید آیوتا به کیف پول آیوتا نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی آیوتا به شما اختصاص داده می‌شود و آیوتا خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید آیوتا

.

...

خرید آیوتا در ایران با ریال

مشتاقان خرید آیوتا در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید آیوتا اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید آیوتا است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید آیوتا با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید آیوتا با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری آیوتا خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال آیوتا به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش آیوتا

فروش آیوتا و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، آیوتا خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش آیوتا و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید آیوتا بدون احراز هویت

خرید و فروش آیوتا همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید آیوتا از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید آیوتا را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید آیوتا در ایران

بهترین سایت خرید آیوتا در ایران کجاست؟ خرید آیوتا در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش آیوتا معرفی نشده‌اند. قیمت خرید آیوتا در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید آیوتا با ریال، نگهداری آیوتا و فروش آیوتا را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت آیوتا

قیمت آیوتا را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت آیوتا و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید آیوتا

قیمت خرید آیوتا در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید آیوتا، قیمت جهانی آیوتا و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی آیوتا و قیمت خرید آیوتا را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید آیوتا از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید بیت کوین

خرید نئو

خرید ارز بند پروتکل

خرید وان اینچ

خرید دیجی بایت

شبکه آیوتا چگونه کار می‌کند؟

اول

آیوتا (MIOTA) یک دفتر کل توزیع شده است که برای ثبت و اجرای تراکنش‌های بین ماشین‌ها و دستگاه‌ها در اکوسیستم اینترنت اشیا (IoT) طراحی شده است. دفتر کل یا ledger در لغت به دفتری گفته می‌شود که در آن تمام اطلاعات مالی از جمله تمامی تراکنش‌ها، بدهی‌ها، اعتبارها و … ثبت می‌شود تا زمانی که نیاز بود از آن استفاده شود.

 

در ارزهای دیجیتال اطلاعات تراکنش‌ها نیز باید در بستری ثبت شود و برای جلوگیری از تقلب و خطا مورد مشاهده و تایید همه باشد. ارزهای دیجیتال بر روی بلاک چین‌های متفاوتی فعالیت می‌کنند. مثلا ارز دیجیتال بیت‌کوین بر روی بلاکچین بیت‌ کوین فعالیت می‌کند. اما شبکه‌ی آیوتا از فناوری دیگری بنام دگ بهره‌مند است و از بلاکچین استفاده نمی‌کند.

 

فناوری دگ در آیوتا از سیستمی بنام تنگل استفاده می‌کند؛ DAG مخفف سه واژه‌ی “Directed acyclic graph” است که به معنی گراف جهت دار غیر مدور است. در این شبکه تراکنش‌ها به صورت راس‌هایی قرار دارند که توسط خطوطی بنام یال به یکدیگر متصل می‌شوند. این اتصالات یک طرفه و جهت دار است و از تراکنش شماره ۱ به تراکنش شماره ۲ و از سمت تراکنش شماره ۲ به تراکنش شماره ۳ و … وصل می‌شود و این عملکرد برگشت‌ناپذیر است.

 

دوم

تنگل تعیین کننده‌ی نحوه‌ی تایید تراکنش‌ها و اطلاعات مربوط به سیستم دگ است. با استفاده از این فناوری دیگر نیازی نیست مانند فضای بلاک چین برای تایید یک تراکنش مدتی منتظر بمانید تا ماینر تراکنش شما را تایید کند و سپس بلوک مربوطه در بلاکچین پر شود چون این عمل ممکن است چند دقیقه‌ای زمانبر باشد. یکی از نکات مثبت این سیستم جلوگیری از خطای دوبار خرج کردن (double spending) است. این خطا زمانی پیش می‌اید که یک تراکنش دوبار تکرار شود مثلا یکبار ۱۰ آیوتا را به کیف پول دوستتان انتقال دهیم و بار دیگر بخواهیم ۱۰ آیوتا بدهیم و خرید کنیم.

 

اما نوع دیگری اعتبار‌سنج نیز در این شبکه هست که (هماهنگ کننده) coordinator نام دارد. وظیفه‌ی coordinatorها این است که بار دیگر و برای نهایی کردن کار، تراکنش‌های تأیید شده را بررسی کنند و تأیید خود را با شبکه به اشتراک می‌گذار (milestone transaction). تایید نهایی و نظارت توسط coordinatorها یکی از مسائلی است که غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال را زیر سوال می‌برد.

 

 مزایای شبکه‌ی تنگل

کارمزد صفر تراکنش‌های پلتفرم Tangle

برخلاف سایر شبکه‌های ارزهای دیجیتال، آیوتا هیچ گونه هزینه تراکنش نمی‌گیرد.

مقیاس‌پذیری بسیار زیاد

آیوتا تنگل (IOTA TANGLE) به گونه‌ای نوآورانه طراحی و مهندسی شده است. گرچه سرعت آن به اندازه سایر پلتفرم‌های ارزهای‌دیجیتال زیاد نیست، اما زمان معاملات در این شبکه بسیار سریع است و نیازی نیست برای تأیید مدت زیادی منتظر بمانید.

مصرف پایین انرژی

دگ نیازی به محاسباتپیچیده‌ی ریاضی و پردازش اطلاعات ندارد و همین پروتکل، این سیستم  را مقرون به صرفه و دوستدار محیط زیست می‌کند.

 

چشم انداز بلندپروازانه

هدف آیوتا این است که همه‌ی دستگاه‌های دیجیتال را از طریق شهرهای هوشمند ، هویت دیجیتالی و تجارت جهانی به هم نزدیک کند و شبکه‌ای یکپارچه ایجاد کند که زندگی ما را بسیار آسان می‌کند.

ناشناس بودن معمولاً به عنوان یکی از ویژگی‌های رمز ارز آیوتا و بسیاری دیگر از ارزهای دیجیتال مطرح می‌شود. با این حال، واقعیت این است که افزایش سخت‌گیری‌های نظارتی در سراسر جهان، استفاده از ارزهای دیجیتال بدون افشای هویت خود را برای هر کسی بسیار چالش برانگیز کرده است.

اکثر صرافی‌های ارزهای دیجیتال و پلتفرم‌های معاملاتی تاسیس شده باید قوانین «احراز هویت» (KYC) و «ضد پول شویی» (AML) را رعایت کنند، به این معنی که برای تأیید هویت شما باید اطلاعات شخصی شما را بخواهند.

 

آینده آیوتا

آیوتا پروژه‌ی مهمی است که با هدف اینترنت اشیا در جهان روی کار آمده است. بهره‌بری از  فناوری‌های جدیدی مانند دگ به همه گیر بودن این پروژه کمک کرده است. هزینه‌ی بسیار کم و سرعت بالا دو نیاز مهم کاربران است که آیوتا به خوبی آن‌ها را پوشش داده است. احتمالا آیوتا نیز پروژه‌های است که می‌توان آینده‌ی خوبی را برای آن متصور شد. 

آیوتا چه تفاوتی با بیت کوین دارد؟

آیوتا سعی کرده تا بتواند با ارائه‌ی راهکارهای متفاوت، چالش‌های بیت‌کوین را برطرف کند. حذف کردن مفاهیم کلی بیت کوین مانند استخراج ارز دیجیتال و مفاهیمی مانند الگوریتم اجماع اثبات کار، از جمله راه حل‌هایی است که در شبکه آیوتا بکار گرفته شده است. کم شدن هزینه‌ی تراکنش‌ها و سرعت بسیار زیاد تایید آن‌ها، نشانه‌هایی از  درست بودن استراتژی آن است.

کیف‌پول ارز دیجیتال میوتا (MIOTA)

کیف پول‌های ارز دیجیتال، فضایی هستند که کاربران می‌توانند پس از خریدن رمز ارزها، آن‌ها را در آن جا نگه‌داری کنند. این والت‌‌ها از نظر نوع کاربرد و ویژگی‌‌هایشان با یکدیگر متفاوت هستند اما هدف همه‌ی آن‌ها با یکدیگر مشترک است. نگهداری و قابلیت ارسال و دریافت رمز ارز، هدف مشترک همه‌ی کیف پول‌ها است.

 

کیف پول‌های تحت وب یا آنلاین آیوتا

این دسته از کیف پول‌ها بصورت برنامه‌های آنلاین قابل استفاده هستند. با توجه به نحوه‌ی کاربری این کیف پول‌ها که کاملا آنلاین است؛ بهتر است که ازآن‌ها برای نگهداری طولانی مدت رمز ارزهای بسیار زیاد استفاده نکنید و بیشتر برای معامله کردن استفاده کنید. مثلا کیف پول کوین بیس (Coinbase Wallet)

 

کیف‌پول‌های نرم‌افزاری آیوتا

این والت‌‌ها برنامه‌های نرم‌افزاری هستند که برای سیستم عام‌های مختلف طراحی شده‌اند و قابل استفاده در کامپیوتر و لپ‌تاپ و … هستند. بعنوان مثال کیف پول تراست والت ‌(Trust Wallet)، کیف پول جکس (Jaxx Wallet)، کیف پول اکسودوس (Exodus Wallet)

 

 کیف‌پول‌های سخت‌افزاری آیوتا

کیف پول‌های سخت‌افزاری بهترین نوع والت از نظر امنیت هستند. این کیف پول‌‌ها قطعاتی فلش مانند هستند که می‌توانید از فروشگاه‌های معتبر خریداری و استفاده کنید. مثلا کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S)، کیف پول ترزور (Trezor)

برخی از سوالات متدوال درباره آیوتا

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله آیوتا با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت آیوتا را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش آیوتا در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

حداقل خرید آیوتا در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید آیوتا ۱۰۰ هزار تومان است.

فناوری آیوتا بر مبنای بلاک چین نیست و قابل استخراج نیست. آیوتا از تکنولوژی دگ برای پلتفرم خود استفاده می‌کند که در این سیستم اعتبارسنجان باید تراکنش‌ها را تایید کنند.

بله؛ کاملا. در حالی که از فناوری بلاک چین استفاده نمی کند، دفتر کل توزیع شده آن کاملاً غیرمتمرکز است.

آیوتا چالش بزرگ مقیاس پذیری را با عدم بکارگیری پروتکل های Proof of Work و Proof of Stake حل می‌کند و در عین حال هزینه‌های تراکنش را به صفر می‌رساند.

فروش و خرید آیوتا

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید آیوتا، رابکس را انتخاب کنید.