صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید دیجی بایت (DigiByte) ، فروش دیجی بایت - بهترین قیمت DGB

روز
DigiByte (DGB)
USDT

فروش و خرید دیجی بایت با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید دیجی بایت

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید دیجی بایت بپردازید.

DigiByte
دیجی بایت (DigiByte) :

خرید دیجی بایت DigiByte و فروش دیجی بایت با بهترین قیمت DGB در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین انجام می‌شود. نحوه خرید دیجی بایت: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید دیجی بایت با ریال یا تتر.

 

دیجی بایت در یک نگاه :

مقدمه

براساس دیجی بایت، بلاکچین‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم به اندازه کافی امن یا مقیاس پذیر نیستند. دیجی بایت ادعا می‌کند راه حل اثبات شده و آزمایش شده‌ای دارد که سریعتر و ایمن‌تر از این بلاکچین‌ها هست.

 

دیجی بایت یک شبکه بلاکچینی است که بر اساس سه لایه مختلف ساخته شده است. لایه بالا مربوط به قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیر‌متمرکز و توکن‌های سفارشی‌سازی شده و قابل تنظیم است. لایه میانی مربوط به دفتر کل عمومی آن است، جایی که کوین بومی این بلاکچین یعنی دیجی بایت (DGB)، می‌تواند در سراسر شبکه حرکت کرده و به عنوان دارایی اصلی آن خدمت‌رسانی کند. لایه زیرین نیز مربوط به زیرساخت اصلی سیستم است و شامل گره‌های غیرمتمرکز، نرم افزار مشتری و ارتباط بین هر یک می‌باشد.

ارز دیجیتال دیجی بایت (DGB)

پروژه‌ی ارز دیجیتال دیجی‌بایت (DigiByte) با  توکن بومی (DGB) یک  پلتفرم همتا به همتا و بلاک چین است که توسط  جرد تیت (Jared Tate) طراحی شده است. این پروژه در سال 1392 (2013) با هدف ایجاد یک ارز دیجیتال سریع و امن راه اندازی شده تا بتواند به جامعه گسترده‌تر و غیرمتمرکز‌تری نسبت به بیت کوین دسترسی پیدا کند.

 

سازنده‌ی دیجی بایت معتقد بود که شبکه‌های بلاک چین‌ بیت کوین و اتریوم به اندازه‌ی کافی نمی‌توانند عناصر امنیت و غیرمتمرکز بودن و سرعت را بصورت همزمان برقرار کنند؛ بنابراین خودش دست به کار شد تا پلتفرم مورد نظر خود را طراحی کند.

 

ویژگی های پروژه دیجی بایت

دیجی بایت ویژگی‌های مختلف زیادی دارد. به طور کلی سه ویژگی خاص در این پروژه را می‌توان به شرح زیر نام برد:

 

فرآیند استخراج چند الگوریتمی: پشتیبانی از پنج الگوریتم مختلف برای فرایند ماینینگ (استخراج رمز ارز)، باعث می‌شود تا این بلاک چین، امن‌تر از پروژه‌هایی باشد که فقط از یک الگوریتم پیروی می‌کنند.

 

تغییرات سختی بلاک: با تغییر میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای استخراج هر بلاک، این پروژه احتمال تصاحب شبکه توسط گروه تلفیقی از ماینرها را به حداقل می‌رساند.

 

عرضه بدون ICO: بسیاری از ارزهای دیجیتال از طریق عرضه اولیه (ICO) برای توسعه و راه‌اندازی یک پلتفرم بلاک چین سرمایه‌گذاری می‌کنند؛ اما DigiByte بدون ICO راه‌اندازی شده است.

 

عملکرد ارز دیجیتال DGB

بلاک چین دیجی بایت سه لایه‌ دارد و از پنج الگوریتم مختلف جهت ماین کردن استفاده می‌کند (این درحالیکه است که اکثر پروژه‌ها فقط از یک الگوریتم بهره میبرند که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت). الگوریتم اجماع این پروژه اثبات کار (PROOF-OF-WORK) است.

 

اولین لایه‌ی این بلاک‌چین برای قراردادهای هوشمند و نرم‌افزارهای غیرمتمرکز طراحی شده‌ است. لایه‌ی میانی یک دفتر کل عمومی است که رمز ارز DGB روی آن قرار دارد و اصلی‌ترین لایه‌ی پلتفرم محسوب می‌شود. پایینی‌ترین لایه نیز مربوط به نودها، کلاینت‌‌ها و ارتباط بین‌ آن‌‌‌ها است.

خرید دیجی بایت

خرید دیجی بایت از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید دیجی بایت به صورت آنلاین است. برای خرید دیجی بایت به کیف پول دیجی بایت نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی دیجی بایت به شما اختصاص داده می‌شود و دیجی بایت خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید دیجی بایت

.

...

خرید دیجی بایت در ایران با ریال

مشتاقان خرید دیجی بایت در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید دیجی بایت اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید دیجی بایت است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید دیجی بایت با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید دیجی بایت با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری دیجی بایت خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال دیجی بایت به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش دیجی بایت

فروش دیجی بایت و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، دیجی بایت خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش دیجی بایت و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید دیجی بایت بدون احراز هویت

خرید و فروش دیجی بایت همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید دیجی بایت از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید دیجی بایت را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت دیجی بایت

قیمت دیجی بایت را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت دیجی بایت و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید دیجی بایت

قیمت خرید دیجی بایت در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید دیجی بایت، قیمت جهانی دیجی بایت و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی دیجی بایت و قیمت خرید دیجی بایت را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید دیجی بایت از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید دوج کوین

خرید نئو

خرید ارز بند پروتکل

خرید وان اینچ

خرید آیوتا

مقایسه بیت کوین با دیجی بایت

همانطور که بیان شد پلتفرم دیجی بایت برای ارتقا فناوری بلاک چین بیت کوین بوجود آمده است. در حالی که پلتفرم دیجی بایت مبتنی بر کدهای بیت‌کوین است، این دو تفاوت‌های کلیدی نیز با یکدیگر دارند.

 

حداکثر عرضه کوین

دیجی‌بایت و بیت‌کوین هر دو بیشترین عرضه کوین را دارند، اما عرضه تعداد کوین‌های DGB از حداکثر عرضه بیت‌کوین بسیار بیشتر است. حداکثر عرضه دیجی بایت 21 میلیارد توکن است، در حالی که عرضه بیت کوین به 21 میلیون توکن محدود شده است.

 

برنامه پاداش استخراج

هر دو بلاک چین پاداش‌های ماینرها را به مرور کم می‌‌کنند اما این روند در این دو پلتفرم متفاوت است. در شبکه‌ی بلاک چین دیجی بایت کارمزد ماینرها هر ماه یک درصد کاهش پیدا می‌‌کند اما در شبکه‌ی بیت‌کوین هر چهارسال یکبار پاداش ماینرها نصف می‌شود.

 

سرعت تراکنش

دیجی‌بایت می‌تواند تراکنش‌ها را سریع‌تر از بیت‌کوین پردازش کند؛ تراکنش‌های دیجی بایت در حدود 15 ثانیه پردازش می‌شوند، در حالی که میانگین زمان پردازش یک بلاک از تراکنش‌های بیت کوین 10 دقیقه است.

 

 راهکار UTXO در دیجی بایت

شبکه‌ی بلاک چین دیجی بایت و بیت کوین شباهت‌های زیادی به یکدیگر دارند. یکی از این تشابهات استفاده از راهکار UTXO (خروجی خرج نشده‌ی تراکنش) در هر دو شبکه است. این واژه مخفف لغت Unspent Transaction Output و روشی است که باعث می شود تا داده‌های تراکنش‌‌ها با یکدیگر به اشتراک گذاشته شوند. از آنجایی سرعت تایید تراکنش‌ها در دیجی بایت بسیار زیاد است، می‌ةوان دیجی‌بایت را سریع‌ترین بلاک چین مبتنی بر UTXO دانست.

دیجی اَسِتز (DigiAssets)

بالاترین لایه‌ی بلاک چین دیجی بایت مجهز به فناوری بنام دیجی استز است. با استفاده از این تکنولوژی استفاده از قراردادهای هوشمند و برنامه‌های غیرمتمرکز  بسیار آسانتر است و برنامه‌نویسان می‌توانند  دسترسی راحت تری به شبکه داشته باشند. دیجی تورچ (DigiTorch) و دیجی فِلِیم (DigiFlame) دوتا از ابتدایی‌ترین برنامه‌هایی بودند که توسط جرد تیت در آوریل 2019 ارائه شدند.

 

برای استخراج دیجی بایت از Sha256 ،Scrypt ،Skein ،Qubit و Odocrypt استفاده می‌شود.  پاداش استخراج بلاک‌ها بین ماینرها تقسیم می‌شود و سهم هر ماینر در شبکه ۲۰ درصد  است. همانطور که می‌دانید در شبکه‌ی بیت کوین برای استخراج رمز ارز باید از از استیک ماینرها استفاده کرد و در اتریوم از GPU‌ها استفاده می‌شود. و هر شبکه ی دستگاه متفاوت خودش را نیاز دارد. اما دیجی بایت را می‌توان با هر نوع سخت‌افزاری، ماین کرد. 

کیف‌پول‌های ارز دیجیتال (DGB)

کیف پول های معرفی شده در سایت رسمی دیجی بایت به این شرح است:

نرم‌افزاری: کوینومی (Coinomi) ، اکسودوس (Exodus) ، تراست والت (TrustWallet) ، اتمیک (Atomic) ، گورادا (Guarda) ، اج (Edge) ، جکس (Jaxx)

سخت‌افزاری: ترزور (Trezor) ، لجر (Ledger)

برخی از سوالات متدوال درباره دیجی بایت

در حال حاضر بیش از 300 ارز دیجیتال در رابکس پشتیبانی می‌شود. به تازگی رمزارز دیجی بایت نیز به این ارزهای دیجیتال اضافه شده است و خرید دیجی بایت و فروش دیجی بایت ممکن شده است. شما پس از ثبت نام و سپس احراز هویت می‌توانید خرید و فروشتان را در رابکس انجام دهید.

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا برای ما احراز شود. به همین خاطر همه‌ی صرافی‌های دیجیتال معتبر، حتما کاربران خود را پیش از خرید احراز هویت می‌کنند.

استخراج دیجی بایت به دستگاه‌های خاص (ASIC) یا FPGA نیاز دارد. استخراج این ارز‌دیجیتال با استفاده از کارت‌های گرافیک به صرفه نخواهد بود. همانطوری که گفته شد دیجی بایت از پنج الگوریتم اثبات پشتیبانی می‌کند. برای چهار الگوریتم SHA-256 Qubit ،Skein و Scrypt می‌توان از دستگاه ای‌سیک و برای الگوریتم Odocrypt از دستگاه FPGA استفاده کرد. البته باید گفت که با استفاده از دستگاه‌های استخراج بیت کوین و لایت کوین هم می‌توان دیجی بایت استخراج کرد.

پشتیبانی از مکانیزم‌های استخراج متفاوت درشبکه‌ی دیجی بایت باعث شده  تا تایید تراکنش‌ها در این پلتفرم  بسیار سریع‌تر از شبکه‌ی بیت کوین باشد. پردازش سریع تراکنش بلاک‌ها در دیجی بایت نسبت به بیت کوین یک مزیت محسوب می‌شود اما باید در نظر داشت که بیت‌کوین اصلی ترین رمز ارز با بیشترین سهم ارزش بازار است. 

دیجی بایت امنیت شبکه‌ی خود را با بهره‌مندی از این دو ویژگی بسیار افزایش داده است: استفاده از چندین الگوریتم استخراج بصورت همزمان و تنظیم سختی شبکه .

حداقل خرید دیجی بایت در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید دیجی بایت ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید دیجی بایت

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید دیجی بایت، رابکس را انتخاب کنید.