صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید و فروش دیجی بایت با بهترین قیمت

روز
DigiByte (DGB)
USDT

نحوه خرید و فروش ارزهای دیجیتال

1

ثبت نام در رابکس

به سادگی با استفاده از شماره همراه خود در رابکس ثبت نام کنید.

2

احراز هویت

به حساب کاربریتان بروید و در چند قدم کوتاه احراز هویتتان را انجام دهید.

3

خرید و فروش بیت کوین

پس از تایید احراز هویت،‌ ابتدا کیف پول خود را شارژ کنید و سپس به خرید و فروش رمز ارزها و حتی تبدیل مستقیم آن‌ها به یکدیگر بپردازيد.

DigiByte

دیجی بایت (DigiByte) :

براساس دیجی بایت، بلاکچین‌هایی مانند بیت کوین و اتریوم به اندازه کافی امن یا مقیاس پذیر نیستند. دیجی بایت ادعا می‌کند راه حل اثبات شده و آزمایش شده‌ای دارد که سریعتر و ایمن‌تر از این بلاکچین‌ها هست.

دیجی بایت یک شبکه بلاکچینی است که بر اساس سه لایه مختلف ساخته شده است. لایه بالا مربوط به قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیر‌متمرکز و توکن‌های سفارشی‌سازی شده و قابل تنظیم است. لایه میانی مربوط به دفتر کل عمومی آن است، جایی که کوین بومی این بلاکچین یعنی دیجی بایت (DGB)، می‌تواند در سراسر شبکه حرکت کرده و به عنوان دارایی اصلی آن خدمت‌رسانی کند. لایه زیرین نیز مربوط به زیرساخت اصلی سیستم است و شامل گره‌های غیرمتمرکز، نرم افزار مشتری و ارتباط بین هر یک می‌باشد.

دیجی بایت در یک نگاه :

کیف پول دیجی بایت

کیف پول های معرفی شده در سایت رسمی دیجی بایت به این شرح است:
نرم‌افزاری: کوینومی (Coinomi) | اکسودوس (Exodus) | تراست والت (TrustWallet) | اتمیک (Atomic) | گورادا (Guarda) | اج (Edge) | جکس (Jaxx)


سخت‌افزاری: ترزور (Trezor) | لجر (Ledger)

ویژگی‌های خاص دیجی بایت

دیجی بایت بیش از 5 سال است که با امنیت بالا آزمون خود را پس داده و اثبات کرده است که امنیت بلاکچین آن واقعی است. منحصر به فردترین ویژگی این شبکه آن است که از پنج الگوریتم استخراج استفاده می‌کند. این در حالی است که اکثر بلاکچین‌ها از تنها یک الگوریتم بهره می‌برند. این پنج الگوریتم مختلف استخراج برای جلوگیری از تمرکز استخراج و در نتیجه ایجاد امنیت بیشتر و غیرمتمرکز کردن شبکه است.

علاوه بر داشتن پنج الگوریتم استخراج، دیجی بایت ادعا می‌کند که «پیشرفته‌ترین سختی شکبه» را دارد. تنظیمات پیشرفته سختی شبکه به منظور محافظت از بلاکچین در برابر حملات مخرب و بهبود امنیت بیشتر آن است.

جدیدترین نوآوری دیجی بایت، دیجی‌است یا DigiAssets است. این لایه، لایه بالایی بلاکچین را تشکیل می‌دهد و امکان اجرای قراردادهای هوشمند، برنامه‌های غیرمتمرکز و توکن‌های سفارشی‌سازی شده را فراهم می‌آورد. با توجه به امنیت و مقیاس پذیری دیجی بایت، این تیم معتقد است که زیرساخت‌های پایه‌ای ایده آل برای خدمتی مانند دیجی‌است را فراهم کرده است.

دیجی بایت و بیت کوین

دیجی بایت و بیت کوین هر دو از روش خروجی معامله خرج نشده یا Unspent Transaction Output با نماد اختصاری UTXO استفاده می‌کنند. این روش یک متد فنی برای پیگیری معاملات بلاکچینی بین حساب‌ها است. با این حال، دیجی بایت از جولای سال 2019 تا کنون بیش از 9 میلیون بلاک داشته است. عددی که در مقایسه با کمتر از 600000 بلوک بیت کوین عدد بزرگی است. علاوه بر این دیجی بایت 40 برابر سریعتر از بیت کوین است. موضوعی که آن را تبدیل به سریعترین و طولانی ترین بلاکچین با متد UTXO در جهان می‌کند. دیجی بایت از آوریل 2017 تاکنون بیش از 275،000 گره کامل بارگیری کرده و در حال حاضر 15،000 گره فعال در سطح جهان دارد.

تاریخچه دیجی بایت

ژانویه 2014 – راه اندازی رسمی
آوریل 2017 – فعالسازی Segwit در DigitByte و تبدیل به اولین آلتکوین بزرگ با این ویژگی
ماه می 2019 – راه اندازی DigiAssets

مزایای دیجی بایت

کاربرد به عنوان یک ارز دیجیتال

دیجی بایت به دلیل سرعت بالای تراکنش، هزینه کم و پشتبانی در بیش از 55 کیف پول موبایلی مختلف، برای یک ارز دیجیتال بودن مناسب است.
این رمزارز را ‌توان در انواع مختلفی از کیف پول‌ها از جمله کیف پول‌های سخت افزاری ذخیره کرد. تمرکز دیجی بایت بر روی ادغام راه‌حل‌های مختلف پرداخت است.

بلاکچین متفاوت دیجی بایت

دیجی بایت کوین بومی UTXO blockchain است. دیجی بایت اولین ارز دیجیتال است که SegWit، استخراج MultiAlgo و DigiShield را با هم دارد.
دیجی بایت با عرضه اولیه ارائه نشده است و در طول زمان استخراج می‌شود. حداکثر دیجی بایت‌ها 21 میلیارد خواهد بود که تا سال 2035 استخراج می‌شود.
از سال 2014 به بعد، بسیاری از بلاکچین‌های دیگر از فناوری دیجی بایت مانند DigiShield بهره برده‌اند.
امنیت دیجی بایت توسط 200000 گره توزیع شده و با استفاده از 5 الگوریتم رمزنگاری به طور موازی فراهم می‌شود. این موضوع هک دیجی بایت را غیرممکن می‌کند.
معاملات بسیار سریع انجام می‌شود. تایید نخست تنها ۱۵ ثانیه زمان خواهد برد. دیجی بایت 40 برابر سریعتر از بیت کوین است.

برخی از سوالات متداول درباره دیجی بایت ؟

در حال حاضر بیش از 300 ارز دیجیتال در رابکس پشتیبانی می‌شود. به تازگی رمزارز دیجی بایت نیز به این ارزهای دیجیتال اضافه شده است و خرید دیجی بایت و فروش دیجی بایت ممکن شده است. شما پس از ثبت نام و سپس احراز هویت می‌توانید خرید و فروشتان را در رابکس انجام دهید.

خیر. خرید و فروش همه‌ی ارزهای دیجیتال در حوزه‌ی سرویس‌های مالی و تکنولوژی قرار می‌گیرد. برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی از ارزهای دیجیتال، مانند پول‌شویی یا استفاده از کارت‌های دزدی، هویت کاربران باید کاملا برای ما احراز شود. به همین خاطر همه‌ی صرافی‌های دیجیتال معتبر، حتما کاربران خود را پیش از خرید احراز هویت می‌کنند.

استخراج دیجی بایت به دستگاه‌های خاص (ASIC) یا FPGA نیاز دارد. استخراج این ارز‌دیجیتال با استفاده از کارت‌های گرافیک به صرفه نخواهد بود. همانطوری که گفته شد دیجی بایت از پنج الگوریتم اثبات پشتیبانی می‌کند. برای چهار الگوریتم SHA-256 Qubit ،Skein و Scrypt می‌توان از دستگاه ای‌سیک و برای الگوریتم Odocrypt از دستگاه FPGA استفاده کرد. البته باید گفت که با استفاده از دستگاه‌های استخراج بیت کوین و لایت کوین هم می‌توان دیجی بایت استخراج کرد.