خرید بیت کوین ، فروش بیت کوین ( Bitcoin )

بخرید و برای همیشه
نگهش دارید.

بهترین قیمت بیت کوین را از رابکس بخواهید
خرید بیت کوین | فروش بیت کوین | بیت کوین چیست | بیت کویین ! | خرید و فروش بیت کویین

خرید بیت کوین (bitcoin) ، فروش بیت کوین (bitcoin)

خرید بیت کوین (Bitcoin) ، فروش بیت کوین

بخرید و برای
همیشه نگهش دارید!

بهترین قیمت بیت کوین را از رابکس بخواهید

بیت کوین چیست ؟

فلسفه وجودی این رمزارز برای اولین بار توسط شخصی به نام ساتوشی ناکاموتو (Satoshi Nakomoto) در مقاله­ای به نام «بیت­کوین: یک سیستم پول الکترونیک همتا به همتا» که در 31 اکتبر 2008 در یک کریپتوگرافی میلینگ لیست (cryptographic mailing list) منتشر شد، شرح داده شده است. کریپتوگرافی روش محافظت از اطلاعات و ارتباطات از طریق استفاده از کدهای امن است، بنابراین در آن زمان این مقاله تنها برای کسانی که در آن لیست ایمیل قرار داشتند قابل مشاهده بود. در این مقاله ساتوشی به توضیح پروتکلی با نام اثبات از طریق انجام کار می‌پردازد. این پروتکل مشکل دوبارخرچ کردن پول‌های دیجیتال را حل می‌کند. دوبارخرج کردن یا double-spending یکی از مشکلاتی است که در ذات پول‌های دیجیتال وجود دارد.

بلاک جنسیس

اولین بلاک بلاکچین بیتکوین Genesis block است. این بلاک که ده ساله شده در 3 ژانویه 2009 توسط ساتوشی استخراج شد. نکته جالب پیام مخفی­ است که ساتوشی در آن قرار داده.
یکی از پارامتر‌هایی که در هر بلاکی ذخیره می‌شود کوین­ بیس (Coinbase) نام دارد. اما این پارامتر هیچ ربطی به صرافی کوین­‌بیس ندارد. احتمالا این کوین‌­بیس است که نام خود را با الهام از آن انتخاب کرده! کوی­ن‌بیس پارامتری است که میزان پاداش ماینرها به ازای ساخت یک بلاک را معین می‌کند. اما در اولین بلاک یا همان بلاک جنسیس، می­‌توان هر متغییری را در آن جای داد.
نکته جالب این است که ناکاموتو رشته­ ی (string) زیر را در این بلاک جای داده است:

{04FFFF001D0104455468652054696D65732030332F4A616E2F323030 39204368616E63656C6C6F72206F6E206272696E6B206F66207365636 F6E64206261696C6F757420666F722062616E6B73}

پس از رمزگشایی این رشته با استفاده از روش اسکی (ASCII) متن زیر به دست آمد. {The Times 03/Jan/2009 Chancellor on brink of second bailout for banks}.
که معنای آن این است: «روزنامه The Times در تاریخ ۳ ژانویه ۲۰۰۹ رئیس خزانه‌داری [انگلستان] در آستانه‌ی اهدای کمک مالی به بانک‌ها است.». این پیام مهری زمانی است برای بیتکوین. و ملامت و سرزنشی برای بی‌ثباتی­‌های اقتصادی که بخاطر استفاده­‌ی گسترده از سیستم بانکداری ذخیره کسری به وجود آمده. در سیستم ذخیره کسری، بانک می‌تواند پول افراد را به افراد یا شرکت­‌های دیگر وام دهد. در واقع، می‌تواند پول تولید کند!

 

استخراج بیت کوین و پاداش ماینرها

بیشترین مقدار عرضه­‌ی بیت­کوین 21 میلیون BTC خواهد بود. در حال حاضر حدود 18 میلیون بیت­‌کوین در گردش است. هر واحد بیتکوین می‌­تواند به مقدارهای کوچکتری تا 8 رقم اعشار تقسیم شود. یک واحد از کوچکترین تقسیم 0.00000001 BTC است که ساتوشی (Satoshi) یا سات (sat) نام دارد.

نرم ­افزارهای استخراج (miners) و کیف پول بیتکوین متن ­باز و غیرمتمرکز هستند. به این معنی که شبکه آن­ها در اختیار هرکسی که کامپیوتر و اینترنت داشته باشد قرار می‌گیرد. تراکنش­‌های شبکه توسط ماینرهای اعتبارسنجی می‌شوند و در شبکه بلاکچین (blockchain) ثبت می­‌شوند. سختی الگوریتم اثبات انجام کار پس از هر 2016 بلاک دوباره تنظیم و تعدیل می­‌شود. این کار حدودا هر دو هفته یک بار انجام می‌شود. اینگونه زمان لازم برای تشکیل شدن یک بلاک به طور میانگین حدود 10 دقیقه باقی می‌ماند.

رویدادهای مهم بیت کوین

۳۱  اکتبر 2008  | انتشار مقاله بیت­‌کوین توسط ساتوشی ناکاموتو
۳  ژانویه 2009  |  استخراج بلاک جنسیس توسط ساتوشی ناکاموتو
۱۲  ژانویه 2009  |  ثبت اولین تراکنش با استفاده از بیت­‌کوین. فرستادن 100 BTC توسط ساتوشی ناکاموتو برای هال فینی (Hal Finney)
۲۲  می 2010  |  اولین تراکنش تجاری ثبت شده با استفاده از بیت­کوین. خرید دو عدد پیتزا به ازای 10 هزار بیت­کوین
۱۴  ژانویه 2016  |  انتشار مقاله سبک­ سازی شبکه (Lightning Network)، راه ­حلی برای بیت‌کوین در مقیاس های بیشتر
۱  آگوست 2017   |  فورک سخت (hard fork) بیت­کوین کش (Bitcoin Cash)
۲۳  آگوست 2017  |  به کارگیری شبکه سگویت (SegWit)

خرید و فروش بیت کوین

بیت کوین در یک نگاه

بیشترین مقدار عرضه
21,000,000

پروتکل توافقی
مبتنی بر اثبات انجام کار (POW)

تاریخ عرضه
2008-10-31

نوع
کوین (coin)

قیمت عرضه اولیه

 منبع کد
https://github.com/bitcoin/

وایت پیپر

وب سایت رسمی

مزایا و ویژگی های قابل توجه بیت کوین

بیتکوین غیرمتمرکز است.

یکی از اهداف اولیه ساتوشی به هنگام خلق بیت‌کوین به وجود آوردن سیستمی مستقل از مدیریت افراد متخصص بود! آن گونه که هر فردی که در استخراج (ماینینگ) و مبادله‌ی آن نقشی داشت، بتواند سهمی در مدیریت آن سیستم داشته باشد. یا به عبارتی بخشی از شبکه باشد. اینگونه هم شده است، کنترل شبکه بیتکوین در اختیار هیچ بانک مرکزی نیست.هر رایانه‌ای که در استخراج یا تایید تراکنش‌ها درگیر باشد می‌تواند بخشی از شبکه باشد. هیچ دستگاه دولتی توان به کارگیری سیاست‌های پولی‌ را که ممکن است باعث ایجاد بحران مالی شود ندارد. هیچ کسی نمی‌تواند بیت‌کوین‌های افراد را ضبط کند. نکته دیگر آن است که اگر بخشی از شبکه با مشکل روبه‌رو شود، باقی شبکه به کار خود ادامه خواهد داد.

حریم خصوصی افراد در شبکه رعایت می‌شود.

امروزه بانک‌ها همه چیز را درباره‌ی مشتریانشان می‌دانند! از تاریخچه مالی آن‌ها گرفته تا اطلاعات شخصی‌. از شماره همراه تا آدرسشان. این موضوع اما برای بیتکوین متفاوت است. برای ساختن یک کیف‌پول نیازی به اطلاعاتی که شما را از بقیه متمایز کند نیست. در واقع به راحتی می‌توانید در این شبکه چند حساب کاربری داشته باشید بدون آنکه هیچ نام یا نشانی از شما وجود داشته باشد. این در حالی است که این ارز دیجیتال کاملا شفاف عمل می‌کند!

بیت‌کوین کاملا شفاف است

جزئیات هر تراکنش در شبکه و در دفتر کلی به نام بلاک چین (blockchain) ضبط می‌شود. این دفتر کل در اختیار همه‌ی افراد می‌تواند قرار گیرد. بنابراین اگر از یک آدرس عمومی استفاده کرده باشید، هر شخصی به راحتی می‌تواند با جزئیات آن را در بلاک چین مشاهده کند. می‌تواند بگوید چه مقدار بیت‌کوین در آن وجود دارد. نکته قابل توجه آن است که کسی نمی‌تواند بفهمد آن آدرس متعلق به شما است، مگر آنکه خودتان بگویید!

راه‌اندازی بیت‌کوین ساده است.

معمولا برای افتتاح حساب در بانک‌های معمولی فرایند بلندمدت و زمان‌بری باید انجام شود. این در حالی است که ساخت یک کیف پول تنها در چند ثانیه ممکن است. بدون هیچ کارمزد یا فرایندی برای راستی آزمایی اعتبارتان، می‌توانید یک حساب داشته باشید.

غیرقابل انکار بودن بیت‌کوین

اگر برای کسی بیتکوین فرستاید، انکار آن ناممکن خواهد بود. این ویژگی بخاطر برگشت‌ناپذیر بودن این رمز ارز است، به آن معنی که اگر برای کسی بیتکوین فرستادید هیچ راهی برای بازگشتش وجود ندارد. مگر اینکه خود دریافت‌کننده آن را به شما برگرداند.

هزینه انتقال ناچیز و سرعت بالا شبکه بیتکوین

هزینه انتقال در شبکه بیتکوین نسبت به بانک‌ها ناچیز بوده است. علاوه بر این انتقال آن در هر زمانی به هر نقطه‌ای از جهان تنها در چند دقیقه ممکن است.

 

تنها در چند دقیقه بیت کوین بخرید و یا بیت کوین خود را بفروشید

خرید بیت کوین | فروش بیت کوین | بیت کوین چیست | بیت کویین ! | خرید و فروش بیت کویین