صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید دوج کوین (Dogecoin) ، فروش دوج - بهترین قیمت Doge

روز
DogeCoin (DOGE)
USDT

فروش و خرید دوج کوین با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

خرید و فروش دوج کوین

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید DOGE و حتی تبدیل مستقیم رمزارزها به هم بپردازید.

Dogecoin
دوج‌کوین (Dogecoin) :

خرید دوج کوین Dogecoin و فروش دوج با بهترین قیمت DOGE در صرافی آنلاین ارز دیجیتال رابکس ، معتبر ترین سایت خرید دوج در ایران انجام می‌شود.

 

دوج کوین از قدیمی‌ترین رمز ارزهای بازار است. رمز ارزی که در ابتدا با هدف تمسخر بیت کوین و با الهام از یک میم اینترنتی ایجاد  شد؛ اما پس از سال‌‌‌ها همچنان به کار خود ادامه داده و طرفداران بسیاری در سراسر جهان دارد. در این مقاله ابتدا به گذشته میم‌ها و میم دوج می‌پردازیم و سپس پدید آمدن پروژه دوج کوین و تحولاتی که تاکنون تجربه کرده است را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

دوج‌کوین در یک نگاه :

خرید دوج کوین

خرید دوج کوین Doge Coin با استفاده از صرافی‌های آنلاین ارز دیجیتال در ایران امکان پذیر است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید دوج کوین است. برای خرید دوج کوین به کیف پول دوج کوین نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی دوج کوین به شما اختصاص داده می‌شود و دوج کوین خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست.

.

...

خرید دوج کوین با ریال در ایران

خرید دوج کوین در ایران با ریال از طریق پلتفرم‌های معامله ارز دیجیتال ممکن است. افراد می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید دوج کوین با ریال اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس از معتبرترین صرافی های ایرانی است که امکان خرید دوج کوین با ریال یا تومان و تتر را فراهم کرده است. علاوه بر خرید دوج کوین، شما می‌توانید در رابکس به فروش دوج کوین و تبدیل آن به ریال و تتر بپردازید.

.

فروش دوج کوین

فروش دوج کوین و تبدیل آن به ریال یا تتر در صرافی ارز دیجیتال رابکس امکان پذیر است. کافی است ابتدا دوج های خود را به کیف پول رابکس منتقل کرده و سپس با استفاده از مبدل به فروش دوج کوین و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

قیمت دوج کوین در آینده

قیمت دوج کوین در آینده به دقیق قابل پیشبنی نیست. نه تنها دوج کوین، بلکه پیش‌بینی قیمت سایر رمزارزها نیز ممکن به نظر نمیاید. اتفاق‌های زیادی روی قیمت رمز ارزها تاثیر گذارند. مانند ارزش افزوده پروژه مربوط به آن رمزارز. بررسی پروژه ها و میزان اعتبار و ارزش آن‌ها در آینده تا حدی قابل پیشبینی است. این در حالی است که قیمت دوج کوین بیش از هر عامل دیگری از مسائل حاشیه‌ای همچون فضاهای اجتماعی تاثیر می‌پذیرد. همین امر پیش‌بینی قیمت دوج کوین در آینده را سخت‌تر هم می‌کند. ایلان ماسک خود شخصی است که با توییت های خود قیمت دوج را در مقاطعی در حد زیادی تحت تاثیر قرار داده است. بنابراین به هنگام خرید دوج کوین باید این موارد را در ذهن داشته باشید.

.

خرید دوج کوین از صرافی ارز دیجیتال

خرید دوج کوین از صرافی ارز دیجیتال ایرانی چند سالی است که امکان پذیر بوده است. رابکس یکی از اولین سایت های فروش و خرید دوج کوین در ایران است که با قیمتی نزدیک به قیمت جهانی می‌توانید در آن به خرید دوج کوین با ریال و تتر بپردازید.

.

نحوه خرید دوج کوین

نحوه خرید دوج کوین درست بمانند خرید سایر ارز های دیجیتال است. برای این کار دو راه دارید. یا دوج کوین را به صورت شخصی از یک نفر دیگر خریداری کنید یا از یک صرافی یا پلتفرم معتبر استفاده کنید. نحوه خرید دوج کوین از رابکس به این شکل است: ثبت نام و احراز هویت و سپس شارژ کیف پول تومانی و خرید دوج کوین.

.

آموزش خرید و فروش دوج کوین

آموزش خرید و فروش دوج کوین در رابکس: (۱) ثبت نام با استفاده از شماره همراه. (۲) احراز هویت با استفاده از کارت‌های شناسایی معتبر و (۳) معامله و خرید و فروش دوج کوین با استفاده از مبدل. قبل از استفاده از مبدل باید ابتدا کیف پولتان را شارژ کنید.

.

خرید دوج کوین با تومان

خرید دوج کوین با تومان در صرافی‌های ارز دیجتیال ایرانی و تقریبا در تمامی‌ آن‌ها امکان پذیر است. رابکس نیز یکی از اولین صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است که امکان خرید دوج کوین با تومان را فراهم کرده است.

.

خرید و فروش دوج کوین

خرید و فروش دوج کوین هم با تومان و هم با تتر در رابکس امکان پذیر است. برای خرید کافی است به مبدل و تب خرید بروید و برای فروش به مبدل و تب فروش. برای مشاهده آموزش خرید و فروش دوج کوین کافی است راهنمای خرید و فروش ارز دیجیتال رابکس را ببینید.

.

خرید دوج کوین بدون احراز هویت

خرید دوج کوین بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی که معتبر هم هستند غیر ممکن است. چرا که بخاطر ماهیت ناشناس بودن ارز های دیجتیال افراد و گروه‌هایی ممکن است از این ویژگی سوء استفاده‌هایی در جهت پولشویی انجام دهند. از این رو برای خرید دوج کوین به احراز هویت نیاز دارید.

.

نحوه فروش دوج کوین

نحوه فروش دوج کوین نیز درست مانند نحوه خرید این رمز ارز است. با این تفاوت که پس از ثبت نام و احراز هویت بجای شارژ تومانی کیف پول باید مقداری دوج کوین به کیف پولتان ارسال کنید. سپس در مبدل به فروش دوج کوین و تبدیل آن به تومان بپردازید.

.

قیمت آنلاین دوج کوین

قیمت آنلاین دوج کوین را می‌توانید در صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال مشاهده کنید. قابل توجه است که دوج کوین قیمت واحد و ثابتی ندارد و در هر صرافی و پلتفرمی با قیمتی متفاوت معامله می‌شود. اما به صورت کلی می‌توانید در سایت کوین مارکت کپ قیمت آنلاین دوج کوین را مشاهده کرده و قیمت آن را در صرافی‌های مختلف با یکدیگر مقایسه کنید.

.

قیمت لحظه ای دوج کوین

قیمت لحظه ای دوج کوین در همین صفحه و در بالای صحفه قابل مشاهده است. کافی است به نمودار دوج کوین بر اساس تتر نگاه کنید. علاوه بر این قیمت آنلاین و لحظه ای دوج کوین را در مبدل نیز می‌توانید ببیند. به مبدل و تب خرید بروید و دوج کوین را انتخاب کنید تا نرخ ارز دیجیتال دوج کوین به تومان را مشاهده کنید. به طور مشابه در تب فروش می‌توانید نرخ ارز دیجیتال دوج کوین به تومان برای فروش را مشاهده کنید. توجه کنید که قیمت دوج کوین به تومان برای خرید با فروش متفاوت است. رابکس همواره سعی دارد تا بهترین قیمت دوج کوین برای خرید و فروش را به کاربران خود ارائه کند.

.

سایت خرید و فروش دوج کوین

سایت خرید و فروش دوج کوین در ایران بخاطر اقبال عمومی از آن زیاد است. رابکس نیز به عنوان یکی از سایت های خرید و فروش دوج کوین از سال‌های پیش امکان معامله این رمز ارز را فراهم کرده است. رابکس به عنوان صرافی آنلاین دوج کوین امکان خرید و فروش این رمز ارز با تومان و تتر را فراهم کرده است. به هنگام خرید و فروش ارز دیجیتال افراد فاکتورهای مختلفی را در نظر می‌گیرند، سرعت معاملات، امنیت کیف پول، پشتیبانی خوب و غیره. رابکس همواره سعی کرده است اپلیکیشن خرید و فروش دوج کوین خود را طوری طراحی کند که به همه این نیازها پاسخ بدهد.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید اتریوم

خرید بیت کوین

خرید دوج کوین

میم‌ها و میم دوج

میم اینترنتی، تصویری است که به طور خلاقانه و طنز، در یک نگاه افراد را به یاد یک احساس خاص می‌اندازد. این تصویر معمولا از یک فرد به فرد دیگر و بخصوص در شبکه‌های اجتماعی منتقل می‌شود.

 

۱. میم‌ها در قالب عکس یا تصویر متحرکی گاهی همراه با متنی کوتاه ساخته می‌شوند. برای اولین بار کلمه میم را ریچارد داوکینز (Richard Dawkinz) بیولوژیست بریتانیایی در یکی از کتاب‌های خود به نام «ژنِ خود» در سال 1355 (1976) بکار برد، البته این کتاب به رفتارشناسی افراد می‌پرداخت و موضوع آن با میم‌های اینترنتی که این روزها همه ما با آن‌ها برخورد داریم ارتباط چندانی نداشت.

 

۲. با گسترش اینترنت، تعداد طرفداران میم‌ها نیز افزایش یافت. در انتهای قرن بیست میلادی تعداد زیادی میم ساخته شد که برخی از آن‌ها بسیار شهرت یافتند و در قرن بیست و یکم نیز این رشد میم‌ها ادامه یافت به طوری که امروزه شاهد انتشار بی‌شماری از میم‌ها در رسانه‌های اجتماعی هستیم. حال که با سرگذشت میم‌ها بیشتر آشنا شدیم، پدید آمدن میم دوج را با یکدیگر مرور کنیم.

 

۳. در سال 1384 (2005)، سگی از نژاد شیبا اینو (shiba inu) در یکی از پرورشگاه‌های حیوانات خانگی در توکیو ژاپن به دنیا آمد. یکی از کارکنان این مرکز به خاطر صورت گرد این توله زیبا اسم آن را کابوسو (کابوسو نام میوه‌ای تقریبا شبیه لیمو شیرین یا پرتقال است) گذاشت.

 

۴. در سال 1387 (2008) زمانی که این پرورشگاه در حال جمع‌آوری بود تصمیم بر این شد که همه حیوان‌هایی که صاحبی نداشتند را از بین ببرند، یکی از این حیوانات کابوسو بود. یک خانم معلم مهد کودک 51 ساله تصمیم گرفت حضانت کابوسو را بپذیرد و در واقع کابوسو را از مرگ حتمی نجات داد. او کابوسو را به خانه خود برد. خانم آتسوکو ساتو به همراه همسر و دو پسرش در حومه توکیو زندگی می‌کنند و تا آن زمان سه گربه دیگر با آن‌ها زندگی می‌کردند. آتسوکو پس از این اتفاق تصمیم گرفت وبلاگی را راه اندازی کند و در آن پیرامون پرورشگاه‌های این حیوانات که فضاهای بسیار نامناسبی دارند و همچنین به  حضانت گرفتن این حیوانات مطالبی بنویسد. در زیر تصویری از آتسوکو به همراه کابوسو مشاهده می‌کنید.

خرید دوج کوین

۵. آتسوکو ساتو در تاریخ 4 اسفند 1388 (23 فوریه 2010)، در یکی از پست‌های وبلاگش که از این لینک می‌توانید ببینید عکس‌هایی از کابوسو را به اشتراک گذاشت. سه سال بعد یعنی در سال 1391 (2013) یکی از کاربران در رسانه اجتماعی ردیت یکی از تصاویر کابوسو استفاده کرد و به سرعت این تصویر به صورت میم در میان کاربران شبکه‌های اجتماعی بازنشر شد. شوخی‌های سیاسی، اجتماعی و بسیاری موضوعات دیگر از جمله میم‌هایی بود که با تصویر کابوسو ساخته می‌شد. حال دیگر همه دنیا تصویر کابوسو، سگ بامزه خانم آتسوکو ساتو را دیده بودند. این محبوبیت به قدری افزایش یافت که تصویر کابوسو محبوب‌ترین میم آن زمان شد.

 

البته کسی کابوسو را با نام خودش نمی‌شناخت. در یک برنامه تلویزیونی کودکانه که می‌توانید ویدیو آن را از این لینک ببینید، یکی از شخصیت‌های این سریال به غلط به جای کلمه Dog از Doge استفاده کرده و آن را دوج تلفظ می‌کند که این کلمه با تصویر کابوسو در میم‌ها گره خورد و باعث شد کابوسو با نام دوج شهرت یابد.

دوج کوین

در حالی که میم دوج بسیار محبوب شده بود، بیت کوین نیز توانست در چهار سال به شهرت بالایی در سرتاسر جهان دست یابد. با اینکه هنوز هم بسیاری از مردم حتی اسم آن را نشنیده بودند اما صعود‌های چندین برابری قیمت بیت کوین نشان از افزایش شهرت  و محبوبیت آن داشتند.

در این حین برخی افراد نیز بودند که بیت کوین را درک نکرده و با آن شدیدا مخالف بودند. بسیاری از آن‌ها بیت کوین را دارایی با ارزشی نمی‌دانستند و یا حتی آن را یک کلاهبرداری بزرگ می‌نامیدند. (البته تاکنون نیز این نوع نگاه‌ها به بیت کوین و ارزهای دیجیتال وجود دارد). یکی از این افراد جکسون پالمر (Jackson Palmer)، مدیر پروژه شرکت ادوبی (Adobe Company) در شعبه سیدنی استرالیا بود. جکسون که با سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال و بیت کوین به طور بنیادی مخالف بود، به صورت طعنه آمیزی توییتی منتشر کرد که به افراد توصیه می‌کرد ارز دیجیتال او را که دوج کوین نام داشت خریداری کنند. او که فقط با انگیزه تمسخر این توئیت را زده بود ناگهان با استقبال کاربران مواجه شد، آنقدر این استقبال زیاد بود که پالمر ترغیب شد دامنه Dogecoin.com را خریداری کند.

فروش دوج کوین

 

در این زمان بیلی مارکوس (Billy Markus)، یکی از برنامه‌نویس‌های شرکت IBM در پورتلند آمریکا در فکر ایجاد ارز دیجیتال خود بود اما مشکل تبلیغ و معرفی آن به عموم مردم را نمی‌دانست چگونه حل کند. بیلی در توئیتر نام دوج کوین و توئیت جکسون پالمر را دید و بی درنگ به او پیامی ارسال کرد. بیلی پیشنهاد کرد که دوج کوین واقعی را راه‌اندازی کنند و جکسون پالمر با لبخندی از رضایت، پاسخ مثبتی به این پیشنهاد داد. به این صورت در عرض چند روز یک شوخی تبدیل به یک رمز ارز واقعی شد. در 15 آذر 1392 (6 دسامبر 2013) شبکه بلاک چین دوج کوین شروع به کار کرد.

قیمت دوج کوین

با توجه به محبوبیتی که میم دوج به همراه داشت، استقبال زیادی از دوج کوین نیز شد؛ به طوری که در کمتر از دو هفته قیمت این ارز دیجیتال رشد سه برابری را تجربه کرد. 

هک دوج کوین

هنوز یک ماه از راه‌اندازی پروژه دوج کوین نگذشته بود که یک هکر در شب کریسمس توانست سی میلیون کوین دوج را که در آن زمان ارزشی حدود 12 هزار دلار داشت را از دوج والت سرقت کند. بسیاری از کاربران در ابتدا تصور کردند که اشتباهی نرم‌افزاری یا خطایی از طرف آن‌ها اتفاق افتاده است؛ اما با به اشتراک‌گذاری این خبر در رسانه‌های اجتماعی، مشخص شد همه ارزهای دیجیتال به آدرس واحدی منتقل شده‌اند.

 

این اتفاق ناخوشایند که به هک کریسمس معروف شد، یکی از اتفاقات نادر را در حوزه ارزهای دیجیتال رقم زد. با توجه به اینکه هیچ راهی برای پیدا کردن سارق و بازپس گیری دوج کوین‌ها نبود، پس از مدتی از این سرقت، کاربران رسانه‌های اجتماعی و بیشتر از همه کاربران ردیت تصمیم گرفتند در اقدامی نوع دوستانه کمکی به مالباختگان سرقت کرده و دوج کوین‌های آن‌ها را برگردانند. کمکی که اکنون چند صد هزار دلار ارزش دارد.

اقدامات بشر دوستانه دوج کوین

یکی از عوامل اصلی محبوبیت دوج کوین بین کاربران، استفاده از کوین این سگ دوست داشتنی با مقاصد خیریه بوده است. در ادامه برخی از این اتفاقات را با یکدیگر مرور خواهیم کرد.

 

۱. تامین هزینه تیم بابسلد جامائیکا

در دی 1392(ژانویه 2014) وینستون وات (Winston Watt)، مربی بابسلد (سورتمه روی یخ) جامائیکایی-آمریکایی که از دوستان نزدیک جکسون پالمر بود با مشکل بزرگی روبرو شد. تیم بابسلد جامائیکا توانسته بود سهمیه المپیک زمستانی 2014 که در شهر سوچی روسیه برگزار می‌شد را بدست آورد؛ اما پول لازم برای رفتن و شرکت در این مسابقات را نداشتند. وات تصمیم گرفت به چند نفر ایمیل زده و موضوع را مطرح  کند تا شاید مبلغی برای تیم بتواند جمع کند. پس از این، خبر به سرعت بین کاربران شبکه‌های اجتماعی چرخید. تعداد دوج کوین‌هایی که با عنوان کمک ارسال شدند به قدری زیاد بود که در مدت چند ساعت پول لازم برای اعزام تیم به سوچی فراهم گشت و نکته جالب‌تر اینکه به دلیل رشد تقاضا برای خرید دوج کوین در چند ساعت قیمت آن دو برابر شد.

 

خرید و فروش دوج کوین

 

۲. طرح آب رسانی در کنیا

در مارس همان سال حساب توئیتری با نام Doge4water ایجاد و بنیاد دوج کوین اعلام کرد تصمیم دارد برای حل بحران آب در یک منطقه در شرق کشور کنیا که جان بسیاری را تهدید می‌کند دو حلقه چاه حفر کند. این اقدام همزمان با روز جهانی آب انجام می‌شد. مردم با خرید دوج کوین و ارسال آن معادل بیش از پنجاه هزار دلار جمع آوری کردند. این پروژه نیز به لطف دوج کوین با موفقیت به ثمر نشست.

 

buy doge

 

۳. دوج کوین در مسابقات ماشین ناسکار

یکی دیگر از اقدامات نوع دوستانه جامعه دوج کوین مربوط به مسابقات ماشین‌های ارتقا یافته ناسکار است. ماجرا از آنجایی شروع شد که یک گروه در شبکه اجتماعی ردیت که از طرفدارن مسابقات ناسکار بودند متوجه شدند که جاش وایز (Josh Wise) یکی از رانندگان این مسابقات پول کافی برای خرید و تجهیز خودرو ندارد. آن‌ها تصمیم گرفتند با کمک از دوج کوین مبلغ لازم را جمع‌آوری کنند. آن‌ها در ردیت به اطلاع‌رسانی این موضوع پرداختند و پس از دو هفته پول کافی برای جاش فراهم شد. یک پلتفرم تبدیل ارزهای دیجیتال نیز اعلام کرد برای اینکه همه دوج کوین‌ها به جاش برسد تبدیل آن‌ها با بهترین قیمت به دلار را انجام خواهد داد. در نهایت 55 هزار دلار به جاش داده شد. او نیز در این مسابقات با خودرو خود که مون راکت 98 نامش بود شرکت کرد. تصویری بزرگ از کابوسو سگ معروف دوج کوین بر روی ماشین جاش نقش بسته بود.

 

dogecoin formula

 

دوج کوین در رسانه‌های اجتماعی طرفداران زیادی دارد. شبکه اجتماعی ردیت میزبان گروهی فعال به نام Shibe است که کاربران به عنوان تشکر برای ارسال محتوای خوب دوج کوین به یکدیگر هدیه می‌دهند. همچنین در ردیت برای اهداف خیرخواهانه مبالغی جمع‌آوری می‌شود که عمده آن‌ها با استفاده از دوج کوین صورت می‌گیرد. خیریه‌هایی همچون SocksForTheHomeless و DogePizza برخی از این مراکز مردم نهاد هستند که در ردیت فعال بوده و برای جمع‌آوری مبالغ خود، از دوج کوین استفاده می‌کنند.

جدایی بنیان‌گذاران دوج کوین از این پروژه

بیلی مارکوس پس از مدتی در توئیتر خود اعلام کرد:‌" با توجه به مشکلاتی که دارد ترجیح می‌دهد از این پروژه برای همیشه کناره‌گیری کند.»

 جکسون پالمر نیز سرنوشتی نسبتا مشابه داشت. او نیز عنوان کرد همه دوج کوین‌های خود را برای خرید یک ماشین هوندا سیویک هزینه کرده و دیگر در این پروژه فعالیت خاصی نخواهد داشت.

پدرخوانده دوج کوین: ایلان ماسک وارد می‌شود

در سال 1397 (2019) پس از اینکه بنیان گذاران دوج کوین این پروژه را ترک کردند؛ یک کاربر نظرسنجی بین علاقمندان دوج کوین راه‌اندازی کرد. او نام چند تن از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال همچون ویتالیک بوترین خالق اتریوم، سم بنکمن فراید مدیر عامل صرافی اف تی ایکس و همچنین ایلان ماسک مدیر عامل تسلا و … را به عنوان نامزد عنوان کرد. در این بین با اختلاف آرا کاربران به ایلان ماسک رای دادن که با استقبال ایلان ماسک نیز رو به رو شد. پس از آن حمایت‌های ایلان ماسک از این رمز ارز شروع شد که در رشد قیمت آن نیز تاثیر بسزایی گذاشت.

دوج کوین و ایلان ماسک

دوج کوین چگونه کار می‌کند؟

پس از معرفی بیت کوین توسط ساتوشی ناکاموتو، پروژه‌های ارزهای دیجیتال زیادی تا مدت‌ها از هسته برنامه نویسی آن، الهام گرفتند. بیشتر این پروژه‌ها سعی در حل مشکلاتی داشتنند که شبکه بیت کوین با آن‌‌ها رو به رو بود. مثلا رمز ارزی مانند لایت کوین که سعی کرد ساختاری مانند بیت کوین اما سرعتی بسیار بالاتر را به وجود بیاورد.

برخی از پروژه‌ها نیز با انگیزه‌ی افزودن ویژگی جدیدی معرفی می‌شدند؛ مانند زی کش که ساختاری مشابه بیت کوین داشت اما امکان ایجاد

تراکنش‌هایی بدون ردیابی در بلاک چین را فراهم کرد. در آن زمان، پروژه‌های بسیاری معرفی شدند که این روزها فقط چند پروژه توانسته‌اند حیات خود را حفظ کنند.

دوج کوین نیز مانند بسیاری از این ارزهای دیجیتال بود اما با این تفاوت که به صورت مستقیم از کدهای برنامه‌نویسی بیت کوین به عنوان هسته اصلی پروژه استفاده نکرد. دوج کوین از لاکی کوین استفاده کرد، پروژه‌ای که خود از کدهای لایت کوین استفاده کرده بود. با این احتساب لایت کوین را به نحوی می‌توان پدر بزرگ دوج کوین نامید. جکسون پالمر هم بنیان گذار دوج کوین در مصاحبه‌ای عنوان کرد که دلیل انتخاب لاکی کوین به عنوان مرجعی برای کپی برداری کدهای برنامه‌نویسی دوج کوین، وجود یک سیستم استخراج شانسی بود. میزان پاداش هر بلاک در لاکی کوین متغیر بود و هر بلاک پاداش منحصر به فرد خود را داشت که به صورت تصادفی توسط الگوریتمی در شبکه تعیین می‌شد.

بنیان گذاران دوج کوین که در ابتدا تصورشان ازآن فقط یک شوخی بود نه بیشتر، ترجیح دادند ساختار استخراج دوج را با یک قرعه کشی همراه کنند؛ چون معتقد بودند کسی دوج کوین را مانند بیت کوین جدی نخواهد گرفت و لزومی نخواهد داشت ماینرها مانند بیت کوین در این شبکه هزینه‌های زیادی کرده و فعالیت داشته باشند. لازم به ذکر است که این پاداش تصادفی هر بلاک بعدها از ساختار دوج کوین حذف شد.

پاداش بلاک در دوج کوین

پاداش بلاک در دوج کوین ساختاری بر حسب شانس داشت. هر بلاک پس از استخراج مقداری دوج کوین به صورت رندوم به ماینر اعطا می‌کرد. البته این مقدار در زمان شروع به کار شبکه بسیار بالاتر بود. میزان پاداش بلاک در شبکه دوج کوین تا بلاک ششصد هزار مطابق جدول زیر به صورت متداول کاهش یافت و از بلاک 600,001 به بعد مقدار ده هزار دوج کوین به عنوان پاداش به صورت ثابت به ماینرها داده می‌شود.  همان طور که در دو ردیف بالای جدول می‌توانید مشاهده کنید،‌ تا بلاک 144,999 پاداش بلاک مقدار دقیقی نبود و به صورت شانسی تعیین می‌شد اما پس از این بلاک مقدار ثابتی مانند جدول برای آن مشخص شد.


 

شماره بلاک

مقدار پاداش دوج کوین

۱

1 - 99,999

0 - 1,000,000

۲

100,000 - 144,999

0 - 500,000

۳

145,000 - 199,999

250,000

۴

200,000 - 299,999

125,000

۵

300,000 - 399,999

62,500

۶

400,000 - 499,999

31,250

۷

500,000 - 599,999

15,625

۸

600,000 +

10,000


 

زمان تشکیل بلاک در دوج کوین

به صورت میانگین در بیت کوین هر ده دقیقه یک بلاک استخراج می‌شود. این مقدار در لایت کوین به 2.5 دقیقه با انگیزه سرعت بخشیدن به انجام تراکنش‌ها کاهش یافته است. در دوج کوین نیز این مقدار مجدد کاهش یافته و به صورت میانگین هر یک دقیقه یک بلاک در بیت کوین استخراج می‌شود.

حجم بلاک در دوج کوین

دوج کوین به نوعی فرزند لایت کوین و بیت کوین محسوب می‌شود و حداکثر سایز بلاک در دوج نیز یک مگابایت در نظر گرفته شده است. البته با توجه به استفاده از سیستم اسکریپت‌نویسی حجم تراکنش‌ها نسبت به بیت کوین بسیار کمتر بوده و از طرفی ایجاد بلاک‌ها هر یک دقیقه انجام شده و یک مگابایت حجم کافی برای بلاک‌ها در دوج کوین به نظر می‌رسد.

دوج کوین در گذر زمان

دوج کوین به عنوان اولین میم کوین در ارزهای دیجیتال مطرح شد. به طوری که آن را می‌توان پایه‌گذار دسته جدیدی در ارزهای دیجیتال دانست. حتی بعدها با صعودهای قیمتی که دوج کوین تجربه کرد برخی از کوین‌‌های دیگر که تنها تشابه آن‌ها به دوج کوین استفاده از سگ نژاد شیبا به عنوان لوگو بود، صعودهای قابل توجهی را تجربه کردند. معروفترین این پروژه‌‌ها رمز ارز شیبا است.

دوج کوین تاکنون همواره توانسته محبوبیت خود را در میان کاربران حفظ کند و آن را به عنوان ارز دیجیتال مردمی می‌شناسند. هر چند انتقادهایی نیز فعالان حوزه ارزهای دیجیتال به دوج کوین وارد می‌دانند که مهم‌ترین آن ساختار تورمی است که این ارز دیجیتال دارد، زیرا تعداد دوج کوین‌هایی که می‌تواند وجود داشته باشد نامحدود است. با همه این احوالات و فراز و نشیب‌هایی که دوج کوین تاکنون تجربه کرده است، همچنان جز چند رمز ارز اول بازار محسوب می‌شود.

برخی سوالات متدوال درباره دوج کوین

کیف پول های دوج کوین

کیف پول نرم افزاری: کیف پول‌های نرم افزاری زیادی از این ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کنند که شما می‌توانید آن‌ها را بر روی گوشی موبایل یا کامپیوتر خود داشته باشید. از جمله بهترین این کیف پول‌ها کیف پول تراست والت (Trust Wallet)، کیف پول کوینومی (Coinomi Wallet) و کیف پول اتمیک والت (Atomic Wallet) است.

کیف پول سخت افزاری: کیف پول ترزور (Trezor Wallet) و کیف پول لجر (Ledger Wallet) دو کیف پول سخت افزاری هستند که برای ذخیره‌سازی دوج کوین و به صورت سرد از آن‌ها می‌توانید استفاده کنید.

برای خرید دوج کوین ابتدا باید یک کیف پول برای خودتان داشته باشید. با ثبت نام در رابکس این کیف پول به طور رایگان به شما اختصاص داده می‌شود. سپس باید از طریق پلتفرم های معامله همچون رابکس، تومان خود را به دوج کوین تبدیل کرده و به کیف پولتان ارسال کنید.

عوامل زیادی روی قیمت رمز ارزها تاثیر گذارند. مانند ارزش افزوده پروژه مربوط به آن رمزارز. اما دوج کوین رمزارزی است که مسائل حاشیه‌ای همچون فضاهای اجتماعی تاثیر بیشتری بر روی قیمت آن داشته است. ایلان ماسک خود شخصی است که با توییت های خود قیمت دوج را در مقاطعی در حد زیادی تحت تاثیر قرار داده است. 

حداقل خرید دوج کوین در پلتفرم‌های گوناگون متفاوت است. حداقل خرید Doge در صرافی رابکس ۱۰۰ هزار تومان است.

خرید و فروش دوج کوین

خرید دوج کوین Dogecoin و فروش دوج با بهترین قیمت DOGE در رابکس