صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید بند پروتکل (Band Protocol) ، فروش بند پروتکل- بهترین قیمت BAND

روز
Band Protocol (Band)
USDT

فروش و خرید بند پروتکل با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید بند پروتکل

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید بند پروتکل بپردازید.

Band protocol
بند پروتکل (Band protocol) :

خرید بند پروتکل Band Protocol و فروش بند پروتکل با بهترین قیمت BAND در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید بند پروتکل: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید بند پروتکل با ریال یا تتر.

 

بند پروتکل در یک نگاه :

مقدمه

بند پروتکل، پلتفرمی است که هم بلاکچین‌های مختلف را به یکدیگر متصل می‌کند (مانند چین لینک)، و هم دنیای واقعی را به بلاکچین‌ها. توجه کنید که بلاکچین‌ها نمی‌توانند به اطلاعاتی که بیرون از آن‌ها است دسترسی داشته باشند (چه اطلاعات بلاکچین‌های دیگر، چه اطلاعات دنیای واقعی). هدف بند پروتکل پر کردن این فاصله است. این پلتفرم داده‌های دنیای واقعی و API‌ها را به قراردادهای هوشمند متصل می‌کند. اصطلاحا به بند پروتکل، یک پلتفرم اوراکل داده کراس چینی (Cross Chain) یا بین زنجیره‌ای هم گفته می‌شود. اوراکل‌های بلاکچین، به‌عنوان خدمات شخص ثالث، اطلاعات خارجی را برای قراردادهای هوشمند فراهم می‌آورند.

پروژه بند پروتکل

پروژه‌ی بند (Band Protocol) مانند یک سیستم واسطه، یک اوراکل میان زنجیره‌ای است که داده‌ها را به قراردادهای هوشمند متصل می‌کند. اما اوراکل چیست؟ قبل از اینکه مفهومی بنام اوراکل وارد دنیای کریپتو شود، اجرای قراردادهای هوشمند بر روی بستر بلاک چین‌ها، کار نسبتا دشواری بود.

 

اوراکل‌ها نوعی منبع داده هستند که بین شبکه‌های غیرمتمرکز بلاک‌چین با داده‌هایی از بیرون شبکه ارتباط برقرار می‌کنند. مثلا فرض کنید قرارداد هوشمندی به این صورت طراحی شده باشد که هر شخصی که در مسابقه‌ای برنده شود معادل یک گرم طلا به او داده شود. برای اجرای این قرارداد هوشمند، سیستم نیاز دارد که از قیمت طلا در هر لحظه مطلع شود. این اطلاعات توسط اوراکل‌ها به قراردادهای هوشمند و بلاک چین داده می‌شود.

 

پروژه‌ی بند با رمز ارز BAND یک اوراکل غیرمتمرکز است که زمینه‌سازی دریافت داده‌های خارجی برای قراردادهای هوشمند را از طریق منابع داده خارجی فراهم می‌کند. این پروژه بر روی بلاک چین خود شبکه بنام BandChain طراحی و راه‌اندازی شده است. در ادامه‌‌ی مقاله نگاه کاملتری به پروژه‌ی  بند خواهیم داشت.

 

تاریخچه پروژه بند

پروتکل بند توسط یک استارتاپ مستقر در تایلند ساخته شده است. بنیان‌گذاران این پروژه، سوراویس سریناواکون‌ (Soravis Srinawakoon)، بعنوان مدیر اجرایی، سوراویت سوریاکارن (Sorawit Suriyakarn) افسر ارشد فناوری و پائول ناتاپاتسیری (Paul Nattapatsiri) مدیر ارشد محصول هستند.

 

عملکرد پروژه بند

در قسمت بالا برای درک بهتر مفهوم بند پروتکل، ابتدا مختصری با مفهوم اوراکل و  وظیفه‌ی آن‌ها آشنا شدیم. یکی از مهمترین پروژه‌های ارائه دهنده‌ی اوراکل‌ها، پلتفرم ارز دیجیتال چین لینک (Chainlink) است. پروژه بند سعی کرده تا با بهبود سیستم چین لینک وارائه‌ی خدمات بیشتر بتواند جایگزینی برای آن شود.

 

پروتکل بند به عنوان یک واسطه بین منابع داده‌های اینترنتی قدیمی و بلاک چین عمل می‌کند. این نرم افزار درخواست‌های داده از برنامه‌های غیرمتمرکز را مدیریت می‌کند و اطلاعات را از سایر منابع دریافت و ارسال می‌کند. بند پروتکل این کار را با استفاده از بلاک‌چین خود انجام می‌دهد، که اجازه می‌دهد تمام تراکنش‌هایش به صورت عمومی بررسی و تایید شوند.

 

اعتبار‌سنجان یا ولیدیتورها

اعتبار‌سنجان مسئول بررسی درست بودن تراکنش‌های ارسالی و افزودن تراکنش‌های جدید به بلاک چین هستند. هریک از اعتبارسنجان باید مقداری رمز ارز بند را بصورت استیک در اختیار داشته باشند. صد نامزد برتر با بیشترین توکن BAND توسط شبکه انتخاب می‌شوند تا اعتبار‌سنجی شوند. ولیدیتورها باید قوانین خاصی را رعایت کنند، مانند اینکه آفلاین نباشند، به رویدادهای شبکه پاسخ دهند و تراکنش‌ها را به طور دقیق تأیید کنند. اگر این کار را نکنند، شبکه ممکن است برخی از توکن‌های BAND را که در اختیار دارد مصادره کند.

 

توکن BAND

ارز دیجیتال بند توکن پروژه‌ی بند است. تامین هزینه‌های شبکه و تامین امنیت سیستم از جمله استفاده‌هایی است که از رمزارز BAND انجام می‌شود. کاربران این شبکه می‌توانند با استیک کردن این رمز ارز و دریافت سود از شبکه، به امنیت این سیستم نیز کمک کنند. استیک کردن به معنای وام‌دهی رمز ارز به شبکه برای دریافت سود است.

خرید بند پروتکل

خرید بند پروتکل از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید بند پروتکل به صورت آنلاین است. برای خرید بند پروتکل به کیف پول بند پروتکل نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی بند پروتکل به شما اختصاص داده می‌شود و بند پروتکل خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید بند پروتکل

.

...

خرید بند پروتکل در ایران با ریال

مشتاقان خرید بند پروتکل در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید بند پروتکل اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید بند پروتکل است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید بند پروتکل با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید بند پروتکل با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری بند پروتکل خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال بند پروتکل به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش بند پروتکل

فروش بند پروتکل و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، بند پروتکل خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش بند پروتکل و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید بند پروتکل بدون احراز هویت

خرید و فروش بند پروتکل همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید بند پروتکل از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید بند پروتکل را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

بهترین سایت خرید بند پروتکل در ایران

بهترین سایت خرید بند پروتکل در ایران کجاست؟ خرید بند پروتکل در صرافی‌های ارز دیجیتال انجام می‌شود اما هیچ یک از صرافی‌های داخل ایران و بسیاری از صرافی‌های معتبر در خارج از کشور، به عنوان مرجع و سایت رسمی خرید و فروش بند پروتکل معرفی نشده‌اند. قیمت خرید بند پروتکل در هر یک از صرافی ها متفاوت است و کاربران به هنگام خرید عواملی همچون قیمت، پشتیبانی مناسب و سایر خدمات را در نظر می‌گیرند. صرافی ارز دیجیتال رابکس یکی از معتبرترین و قدیمی‌ترین صرافی‌های ارز دیجیتال داخلی است که امکان خرید بند پروتکل با ریال، نگهداری بند پروتکل و فروش بند پروتکل را برای کاربران خود فراهم می‌کند.

.

قیمت بند پروتکل

قیمت بند پروتکل را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت بند پروتکل و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید بند پروتکل

قیمت خرید بند پروتکل در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید بند پروتکل، قیمت جهانی بند پروتکل و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی بند پروتکل و قیمت خرید بند پروتکل را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید بند پروتکل از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید اتریوم

خرید نئو

خرید آیوتا

خرید وان اینچ

خرید دیجی بایت

مزایای پروژه‌ی بند

یک

بلاکچین‌ها برای ذخیره داده‌ها و انجام محاسباتی که قابلیت بازرسی داشته باشند، عالی هستند؛ اما توان دسترسی به اطلاعات دنیای واقعی و قابل اعتماد در خارج از شبکه خودشان را ندارند.  بند پروتکل (band protocol) با دادن دسترسی به داده‌های قابل اطمینان،‌ نقص‌های قراردادهای هوشمند را در بستر بلاکچین‌ها کاهش می‌دهد.

 

دو

اپلیکیشن‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، نیاز به فیدهای قیمت برای مبادله توکن و فرایند وثیقه‌گذاری وام‌ها دارند. فیدهای قیمت، مکانیزمی برای دریافت قیمت‌های به‌روزرسانی‌شده از منابع قیمت برای کاربران هستند. فیدهای قیمت اغلب برای اپلیکیشن‌های در لحظه یا real-time‌ استفاده می‌شوند. با بند پروتکل که در اوراکل قیمت ساخته شده، توسعه‌دهندگان می‌توانند با آرامش‌خاطر از اینکه فیدهای قیمتی که دریافت می‌کنند، قدرتمند و غیر قابل دستکاری هستند؛ دیفای بسازند.

 

پروتکل بند (band) موارد استفاده‌ای فراتر از دیفای برای بلاکچین‌ها به‌ارمغان می‌آورد.

 

سه

طراحی انعطاف‌پذیر اوراکل بند پروتکل به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا از هر داده‌ای (مثلا رویدادهای دنیای واقعی، ورزش، آب‌وهوا، اعداد تصادفی و …) استفاده کنند. توسعه‌دهندگان می‌توانند برای ایجاد اوراکل‌های سفارشی با استفاده از WebAssembly برای متصل کردن قراردادهای هوشمند با API‌های قدیمی وب در عرض تنها چند دقیقه، اقدام کنند.

 

چهار

بندچین (BandChain) با این هدف طراحی شده است که با بیشتر فریم‌ورک‌های توسعه قراردادهای هوشمند و بلاک چین‌ها سازگاری داشته باشد. بندچین مسئولیت سنگینی را به‌انجام می‌رساند: داده‌ها را از منابع خارجی منتقل می‌کند، آن‌ها را جمع‌آوری و داده‌ها را به فرمتی که برای استفاده، آسان و در بلاک چین‌های مختلف به‌طور کارآمدی قابل بازرسی باشند، تغییر شکل می‌دهد.

 

پنج

بند چین به توسعه‌دهندگان بلاک چین اجازه می‌دهد تا به‌آسانی فیدهای قیمت، گزارش‌های رویداد و سایر اوراکل‌های داده را برای استفاده در اپلیکیشن‌های غیر متمرکز ایجاد کنند.

 

در واقع، شباهت‌های بسیاری بین این دو ارز‌ دیجیتال در دنیای رمزارزها وجود دارد. رقابت شدید بین تیم‌های ارائه‌دهنده این دو رمزارز، موجب بهبود خدمات و ویژگی‌های این  دو شده است. 

بند پروتکل بهتر است یا چین لینک

اگر بخواهیم به مزایای بند پروتکل نسبت به چین‌لینک بپردازیم، باید به این موارد اشاره کنیم؛ بند پروتکل بسیار مقیاس‌پذیرتر (scalable) از چین‌لینک است. همین‌طور شبکه بند پروتکل سریع‌تر و هزینه در شبکه بند پروتکل ارزان‌تر است.

 

از آنجایی که جهان به سرعت به سمت وب 3.0 می‌رود، تعداد فزاینده‌ای از برنامه های کاربردی اینترنتی به خدمات اوراکل نیاز دارند که می تواند داده‌های دنیای واقعی قابل اعتماد را ارائه دهد. پروتکل بند یکی از رقبای اصلی Chainlink، محبوب ترین اوراکل غیرمتمرکز در فضای بلاک چین است.

 

هر دو پروتکل، ارائه دهندگان اوراکل بلاک چین غیرمتمرکز هستند که از قراردادهای هوشمند برای ارائه‌ی داده‌های دنیای واقعی استفاده می‌کنند. با این حال، یکی از مهم ترین تفاوت های Chainlink و Band Protocol شبکه‌های آنها است. چین لینک بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است، اما پروژه‌ی ارز دیجیتال بند اکنون بلاک چین خود را دارد که BandChain نام دارد و با استفاده از Cosmos SDK ساخته شده است. بلاک چین مورد استفاده در نحوه خدمات‌دهی شبکه مهم است، زیرا Cosmos به Band Protocol کمک می‌کند تا هزینه تراکنش‌های خود را در مقایسه با تراکنش‌های اتریوم پایین نگه دارد.

نقشه راه بند پروتکل

فاز 0 (Wenchang)

این مرحله در خرداد 1399 (ژوئن 2020) راه‌اندازی شده و اکنون منسوخ شده است. در طول فاز 0، اعتبارسنجان پروتکل بند توانستند توکن‌های BAND را از بلاک چین اتریوم به بندچین جدید منتقل کرده و آنها را به اشتراک بگذارند.

 

فاز 1 (GuanYu)

برای پشتیبانی از داده‌های Oracle Script‌های داخلی و سفارشی در شبکه‌ی اصلی منتشر شد. ارتباطات بین بلاک چین (IBC) برای برقراری ارتباط بین بلاک چین‌های Cosmos و EVM اضافه شد.این فاز در 24 مهر 1399 (15 اکتبر 2020) تکمیل شد.

 

فاز 2 (Laozi)

این مرحله فعلی پروژه است. هدف آن این است که به ارائه دهندگان API اجازه دهد تا داده‌های خود را در بلاک چین بفروشند و درآمد کسب کنند. همچنین این فاز بر بهبود سازگاری بین بلاک چین‌های مختلف تمرکز دارد.

 

فاز 3 (Confucious)

این مرحله تحقیقاتی بر ایجاد گزینه‌های پرداخت بیشتر در اکوسیستم، پشتیبانی از احراز هویت همتا به همتا و انتشار استانداردی برای تعامل قرارداد هوشمند با نرم‌افزار سازمانی متمرکز بود.

 

چه چیزی پروتکل بند را منحصر به فرد می کند؟

پروتکل بند به گونه‌ای طراحی شده است که سریع‌تر و کارآمدتر از راه‌حل‌های اوراکل رقیب باشد و همچنین با اکثر چارچوب‌های توسعه بلاک چین و قراردادهای هوشمند سازگار است. این فازتضمین می‌کند، داده‌های قابل اعتماد می‌توانند به چندین بلاک چین مختلف ارائه شوند.

 

برای دستیابی به انتقال داده‌های زنجیره‌ای متقابل، Band Protocol قصد دارد از پروتکل ارتباطات بین بلاک چین (IBC) هنوز در حال توسعه Cosmos استفاده کند. هنوز مشخص نیست که چقدر طول می کشد تا IBC عملیاتی و آماده استفاده شود.

 

پروتکل بند به گونه‌ای طراحی شده است که ایجاد اوراکل بدون مجوز را ارائه می دهد و به هر کسی اجازه می دهد تا سرویس درخواست‌های داده را آغاز کند. همچنین یکپارچه سازی قرارداد هوشمند بسیار ساده را ارائه می‌دهد و به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا با فراخوانی یک رابط از پیش تعریف شده، استفاده از داده‌های اوراکل‌های پروتکل Band را تنها با چند خط کد آغاز کنند.

کیف‌پول ارز دیجیتال BAND

تراست والت (Trust Wallet)

تراست یک کیف‌پول موبایلی معروف است که هم برای اندروید و هم IOS در دسترس است و به‌عنوان کیف‌پول رسمی اکوسیستم بایننس شناخته می‌شود.


کیف پول ترزور (Trezor)

ترزور یک کیف‌پول سخت‌افزاری است و از بند پروتکل (band protocol) حمایت و شبیه به یک USB عمل می‌کند. ترزور توسط یک پین کد حفاظت می‌شود و در صورت گم‌شدن یا دزدی کیف‌پول شما، امکان بازیابی اطلاعات را با پین کد خواهید داشت.


کیف پول لجر نانو اس (Ledger Nano S)

لجر یکی از معروف‌ترین و امن‌ترین کیف‌پول‌های سخت‌افزاری است که علاوه بر ارز دیجیتال اتم، از بیش از ۱۰۰۰ رمزارز حمایت می‌کند و از تایید دو مرحله‌ای برای ایجاد امنیت بیشتر و جلوگیری از حمله هکرها استفاده می‌کند. لجر برای اندروید، iOS، لینوکس، سیستم عامل مایکروسافت، کروم و فایرفاکس در دسترس است.


کیف پول اتمیک (Atomic Wallet)

اتمیک یک کیف‌پول برای ذخیره ارز‌دیجیتال بند پروتکل (band protocol) است که نسخه اندروید و iOS دارد و برای برخی نسخه‌های دسکتاپ نیز در دسترس است. کیف پول اتمیک علاوه بر رمزارز بند پروتکل (Band protocol) از بیش از ۳۰۰ رمز‌ ارز دیگر شامل توکن‌های ERC20 و BEP2 حمایت می‌کند. کیف‌پول‌هایی که هم نسخه موبایل و هم دسکتاپ دارند، بسیار مناسب هستند اما اغلب از امنیت پایین‌تری برخوردارند. 


کیف پول مای اتر (MyEther Wallet)

کیف‌پول مای اتر (MEW) یک ابزار منبع باز برای خلق کیف‌پول‌هایی است که با پلتفرم اتریوم کار می‌کنند. MEW یک رابط سمت مشتری است که با بلاکچین اتریوم تعامل می‌کند. اگرچه می‌توانید به‌راحتی کیف‌پول‌های جدیدی در مرورگر وب خودتان با MEW بسازید، اما در واقع، MEW یک کیف‌پول آنلاین نیست. اگرچه شما کیف‌پول آنلاین می‌سازید؛ اما تمام اطلاعات شما در کامپیوتر خودتان و نه سرورهای MEW ذخیره می‌شود. 


کیف پول اگزدوس (Exodus)

اگزدوس هم یک کیف پول سخت‌افزاری است که از ارز‌دیجیتال بند پروتکل (Band protocol) حمایت می‌کند. 

برخی از سوالات متدوال درباره بند پروتکل

خیر. خرید و فروش بند پروتکل در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله بند پروتکل با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت بند پروتکل را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

حداقل خرید بند پروتکل در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید بند پروتکل ۱۰۰ هزار تومان است.

فروش و خرید بند پروتکل

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید بند پروتکل، رابکس را انتخاب کنید.