صرافی ارز دیجیتال رابکس

خرید نئو (Neo) ، فروش نئو - بهترین قیمت NEO

روز
NEO (NEO)
USDT

فروش و خرید نئو با بهترین قیمت

1

ثبت نام و احراز هویت

پس از ثبت نام در رابکس، در چند گام احراز هویت کنید.

2

ساخت کیف پول

برای نگهداری از ارزهای دیجیتال، نیاز به کیف پول است. پس از ثبت نام یک کیف پول شخصی به شما اختصاص داده می‌شود.

3

فروش و خرید نئو

کیف پولتان را شارژ کنید و به فروش و خرید نئو بپردازید.

NEO
نئو (NEO) :

خرید نئو Neo و فروش نئو با بهترین قیمت NEO در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنلاین و لحظه‌ای. نحوه خرید نئو: (۱) ثبت نام و احراز هویت، (۲) شارژ کیف پول ریالی یا تتری و (۳) خرید نئو با ریال یا تتر.

 

مقدمه

اگر به دنبال پروژه‌ای هستید که قراردادهای هوشمندتان را روی آن اجرا کنید، به سراغ شبکه اتریوم (Ethereum) یا سولانا (Solana) بروید. حال اگر تمام این ویژگی‌ها را به صورت یکجا می‌خواهید، رمزارز نئو را انتخاب کنید! رمزارز NEO پروژه بسیار جذابی است که هدف اصلی خود را ایجاد یک اقتصاد هوشمند (Smart Economics) می‌داند. ترکیب هویت دیجیتال، قراردادهای هوشمند و دیجیتالی کردن دارایی‌های واقعی، نئو را تبدیل به شبکه‌ای مناسب برای اقتصاد هوشمند کرده است.

توکن‌ها شبکه‌ی نئو

شبکه نئو دو توکن دارد. اولین توکن، نئو نام دارد که می‌توانید آن را خریداری کنید. نکته جالب در مورد توکن نئو این است که بخش‌پذیر نبوده و فقط می‌توانید مقدار صحیحی از آن را بخرید؛ به عنوان مثال، امکان خرید 1.5 نئو وجود نداشته و حتما باید یک یا دو توکن را خریداری کنید. تعداد 100 میلیون از این توکن وجود دارد و هیچ نئوی جدیدی نیز تولید نخواهد شد.

 

با استفاده از نئو، توکن دوم شبکه به نام GAS ساخته می‌شود. توکن‌های گس برای پرداخت تراکنش‌ها یا هزینه شبکه برای بالا آوردن dApp ها استفاده می‌شوند. توکن‌های گس با استفاده از الگوریتم داده‌های تصادفی ساخته می‌شوند.

 

استیبل کوین چیست؟

نئو بخاطر ویژگی‌های خاصش فراتر از یک پول است. در نئو شما برای انجام تراکنش‌ها و اجرای نرم‌افزاهای غیرمتمرکز، باید هزینه تراکنش بپردازید و این هزینه، توسط توکن GAS پرداخت می‌شود. نکته جالب اینجاست که این توکن توسط نئوهای شما تولید می‌شود؛ یعنی هزینه تراکنش‌ها صرفا مربوط به همان هزینه اولیه برای خرید نئو است.

خرید نئو

خرید نئو از طریق پلتفرم‌ها چند سالی است در ایران برای کاربران مهیا شده است. صرافی ارز دیجیتال رابکس از بهترین سایت های خرید نئو به صورت آنلاین است. برای خرید نئو به کیف پول نئو نیاز است. با ثبت نام در رابکس یک کیف پول اختصاصی نئو به شما اختصاص داده می‌شود و نئو خرید شده در کیف پول رابکس شما نگهداری می‌شود. در این صورت نیازی به اینکه خودتان کیف پول ارز دیجیتال داشته باشید نیست. خرید نئو

.

...

خرید نئو در ایران با ریال

مشتاقان خرید نئو در ایران می‌توانند از طریق صرافیی ارز دیجیتال برای خرید نئو اقدام کنند. پلتفرم معاملاتی رابکس یکی از معتبرترین صرافی‌های ایرانی برای خرید نئو است که از سال ۹۶ در این بازار فعالیت می‌کند و امکان خرید نئو با استفاده از ریال، تومان، تتر و سایر ارزهای دیجیتال را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. در رابکس، خرید نئو با نزدیک‌ترین قیمت به صرافی‌های بین‌المللی انجام می‌شود. شما می‌توانید از کیف پول مخصوص این پلتفرم برای نگهداری نئو خود استفاده کنید. وجود کیف پول در پلتفرم رابکس باعث می‌شود هزینه انتقال نئو به کیف پولتان را دیگر پرداخت نکنید.

.

فروش نئو

فروش نئو و تبدیل آن به تومان در صرافی ارز دیجیتال رابکس به صورت آنی و لحظه ای انجام می‌شود. از طرفی تسویه های ریالی به صورت لحظه‌ای انجام می‌شود و در مدتی کوتاه معادل ریالی ارز فروخته شده برای کاربران ارسال می‌شود. کافی است در رابکس ثبت نام کنید، نئو خود را به کیف پول رابکس منتقل کنید و سپس از طریق مبدل به فروش نئو و تبدیل آن به ریال یا تتر بپردازید.

.

خرید نئو بدون احراز هویت

خرید و فروش نئو همانند خرید و فروش سایر رمزارزها بدون احراز هویت در صرافی‌های ارز دیجیتال معتبر امکان پذیر نیست. چرا که برخی سودجویان و خلافکاران از این طریق به سوء استفاده‌هایی همچون پولشویی میپردازند. بنابراین بیشتر صرافی‌ها برای جلوگیری از این اتفاق‌ها، احراز هویت خود را اجباری کرده‌اند. کاربران برای خرید نئو از تمامی پلتفرم‌های مبادله ارز دیجیتال باید احراز هویت کنند. پلتفرم مبادله ارز دیجیتال رابکس با آنلاین کردن فرآیند احراز هویت و افزایش سرعت تایید حساب‌های کاربری، راحت‌ترین روش خرید نئو را برای سرمایه‌گذاران و تریدرها فراهم کرده است.

.

قیمت نئو

قیمت نئو را می‌توانید از سایت کوین مارکت کپ (که به نوعی به مرجع قیمتی رمزارزها تبدیل شده است) ببینید. علاوه بر این مشاهده قیمت نئو و قیمت ارز های دیجیتال از صفحه قمیت ارز های دیجیتال رابکس نیز امکان پذیر است.

.

قیمت خرید نئو

قیمت خرید نئو در هر سایتی متفاوت است. روش‌های زیادی برای مشاهده قیمت خرید نئو، قیمت جهانی نئو و ... وجود دارد. راحت‌ترین روش برای ایرانی‌ها، مراجعه به بخش قیمت ارزهای دیجیتال در سایت پلتفرم معاملاتی رابکس است. شما می‌توانید در این صفحه قیمت جهانی نئو و قیمت خرید نئو را مشاهده کنید. اگر به دنبال مشاهده قیمت خرید نئو از طریق سایت‌های بین‌الملی هستید می‌توانید به سایت‌هایی مثل «Coinmarketcap» و «coingecko» مراجعه کنید.

.

بیشتر

خرید و فروش سایر ارز های دیجیتال:

خرید تتر

خرید آیوتا

خرید ارز بند پروتکل

خرید وان اینچ

خرید دیجی بایت

نئو، اتریوم چینی

یک

در سال 2017 نام پروژه به نئو تغییر پیدا کرد و با اهداف جدیدی که برای آن تعیین شده بود، تبدیل به یکی از بزرگ‌ترین رقبای اتریوم شد. به دلیل چینی بودن موسسان پروژه، نئو به اتریوم چینی معروف شده است.

 

دو

در اقتصاد هوشمند نئو، هر فردی می‌تواند مالکیت معنوی دارایی‌های سنتی خود را به لطف بلاکچین برای همیشه به نام خود ثبت کند و توکن بی‌مانند (NFT) آن را ایجاد کند. نکته جالب اینجاست که این دیجیتالی شدن دارایی‌ها توسط دولت چین کاملا قانونی شناخته شده و قابل پیگیری است. این روزها که بحث NFT ها یا توکن‌های بی‌مانند داغ شده، بهتر متوجه می‌شویم که نئو از سال 2017 در حال انجام چه کار بزرگی بوده است.

 

سه

از دیگر مزایای نئو می‌توان به برنامه‌نویسی آسان آن برای قراردادهای هوشمند اشاره کرد. در نئو می‌توانید با زبان‌های برنامه‌نویسی مرسوم، قراردادهای هوشمند بنویسید و یک توسعه‌دهنده نیازی به یادگیری زبان برنامه‌نویسی جدید ندارد. این قابلیت، نئو را برای توسعه‌دهندگان جذاب‌تر کرده و احتمال رشد و پیشرفت بیشتر آن نسبت به رقبا را بالا می‌برد.

 

چهار

نئو می‌تواند تا ده هزار تراکنش بر ثانیه را انجام دهد و این در حالی است که اتریوم، رقیب غیرچینی نئو، توانایی انجام 15 تراکنش در ثانیه را دارد.

 

پنج

نکته جالب و از نقاط قوت نئو این است که یکی از دشمنان سرسخت رمزارزها و بیت کوین، حامی این پروژه است، دولت چین! کمپانی‌های بزرگی مانند علی بابا نیز از حامیان و همکاران نئو هستند. پشتیبانی یک دولت و به رسمیت شناختن قراردادهای هوشمند، برای هر پروژه بلاکچینی بسیار جذاب و مهم است؛ اما از طرفی این موضوع، ماهیت غیرمتمرکز بودن و آزادی را به کل از بین می‌برد!

 

شش

در شبکه نئو مانند اکثر رمزارزها می‌توان بصورت کامل ناشناس بود و با حفظ کامل حریم شخصی فعالیت کرد. اما به دلیل وجود قابلیت ایجاد هویت دیجیتال برای سازمان‌ها و اشخاص، این ناشناسی کامل نیست. افراد در شبکه نئو حتی می‌توانند انتخاب کنند که تنها با کسانی که هویت دیجیتالشان تایید شده است معامله کنند.

 

هفت

اگر بخواهید در فضای بلاک چین ناشناس باقی بمانید، باز هم نئو برای شما راه حل دارد. در هر رمزارزی به غیر از پرایوسی کوین‌ها (Privacy Coins)، اطلاعات پرداخت همچون آدرس فرستنده و گیرنده و میزان آن را به تمام کسانی که بلاکچین را بررسی می‌کنند، نشان می‌دهد.

 

در شبکه اصلی نئو نیز روال کار به همین شکل است؛ اما در قابلیت جدید نئو، دو طرف تراکنش می‌توانند یک سایدچین یا زنجیره جانبی ایجاد کرده و تمام تراکنش در آن انجام می‌شود. با این حال در صورتی که شک به انجام فعالیت‌های مجرمانه وجود داشته باشد؛ این تراکنش در ساید چین قابلیت دیده شدن داشته و از حالت محرمانه خارج می‌شود.

 

هشت

پلتفرم نئو قبلا یک بار مورد حمله سایبری قرار گرفته و هک شده است. هرچند از آن هک به بعد دیگر اتفاق خاصی در نئو نیافتاده؛ اما هنوز هم نگرانی‌هایی از این بابت وجود دارد. وظیفه تامین امنیت شبکه نئو، بر عهده نود هاست.

 

نه

پروتکل اجماع در نئو اثبات سهام بیزانس (Byzantine Proof Of Stake) نام دارد. در این نوع خاص اثبات سهام، هرکس که نئوی بیشتری در اختیار داشته باشد، حق رای بیشتری برای تایید تراکنش‌ها و یا ایجاد تغییرات در شبکه دارد. نودها در ازای انجام این کارها توکن GAS پاداش می‌گیرند.

 

ده

تمامی ۱۰۰ میلیون توکن نئو در همان زمان راه‌اندازی شبکه صادر شده است. در عرضه اولیه این رمزارز، بیش از 6,100 بیت‌کوین جمع‌آوری شد که از آن برای ساخت این 100 میلیون توکن استفاده گردید. نئو بخش‌پذیر نیست و هر کس باید مقدار صحیحی از این کوین را خریداری کند. برای مثال خرید 0.09 نئو امکان‌پذیر نیست و حتما باید 1، 2 و به طور کلی اعداد صحیحی از این کوین خریداری شود.

تیم نئو

شرکت مادر رمزارز نئو آنچین (ONCHAIN) نام دارد. این شرکت در کشور چین واقع شده و پروژه‌های بلاکچینی زیادی را راه‌اندازی کرده است؛ به عنوان مثال آن‌ها در سال 2016 با مایکروسافت چین برای قانونی‌سازی امضای دیجیتال همکاری داشتند. این شرکت همچنین به عنوان یکی از 50 شرکت برتر حوزه فین تک توسط شرکت حسابداری کی‌پی‌ام‌جی (KPMG) انتخاب شده است.

شایعاتی نیز وجود دارد که دا هانگفی (Da Hongfei) مدیرعامل آنچین، مشاور دولت چین در مساله ممنوع کردن ICO ها و فعالیت صرافی‌ها در سال 2017 بوده است. پروژه بلاکچینی آنتولوژی (ONT) نیز متعلق به این شرکت می‌باشد.

عرضه اولیه نئو

دا هانگفی و اریک ژانگ (Erik Zhang) در سال 2014 پروژه انت‌شیرز (ANTSHARES) را راه‌اندازی کردند که بعدا در سال 2017 به نام نئو تغییر پیدا کرد. انت‌شیرز دو عرضه اولیه در سال 2015 و 2016 داشت که مجموعا 4 میلیون دلار برای این پروژه جمع‌آوری شد. برنامه‌های نئو با وجود اینکه نئو از سال 2014 در این حوزه نقش دارد، تیم سازنده و توسعه آن هنوز هم برنامه‌های زیادی برای بهود و پیشرفتش دارند. تیم نئو یک دفتر در سیاتل آمریکا راه‌اندازی کرده و مدیر سابق مایکروسافت، جان دوادوس (John deVadoss) را برای اداره آن استخدام کرده‌اند. وظیفه اصلی او این است که نئو را تبدیل به پلتفرمی کند که توسعه‌دهندگان با آن راحت باشند. به جز خود نئو، پلتفرم‌ها و پروژه‌های دیگری بر روی این شبکه راه‌اندازی شده‌اند. تراولا (Travala) یک وبسایت رزرو برای سفر بر پایه کریپتو است. نش (NASH) یک صرافی غیرمتمرکز است که تمرکزش را بر روی کاربردی بودن گذاشته است. صدها نرم‌افزارهای غیرمتمرکز دیگر نیز بر روی شبکه نئو ساخته شده و در حال کار هستند.

نئو، اتریوم چینی؟

کمی بالاتر مطالبی با این تیتر نوشتیم؛ اما آیا واقعا نئو تبدیل به اتریوم چینی خواهد شد و یا اینکه اتریوم، به یک نئوی غربی تبدیل می‌شود. نزدیک بودن به دولت چین، دولت کشوری با 1.4 میلیارد نفر یکی از نقاط قوت نئوست.

 

تلاش این پروژه برای آسان کردن کار برای توسعه دهندگان، ایجاد پل ارتباطی میان دنیای واقعی و بلاکچین، استخدام کردن مدیر سابق مایکروسافت و تاسیس دفتر در سیاتل، وجود بیش از 200 نرم‌افزار غیرمتمرکز بر روی شبکه نئو و… از مسائلی است که در بلند مدت و در صورت پیشرفت بیشتر، می‌تواند نئو را تبدیل به رقیب بزرگی برای اتریوم بکند.

کیف پول‌های رمز ارز نئو

کیف پول نرم‌افزاری: کیف پول نئون (NEON Wallet)، والت اختصاصی نئو است که که مخصوص دسکتاپ بوده و در آن می‌توانید به نگه‌داری توکن‌های نئوی خود، به تولید توکن GAS بپردازید. والت NEO GUI دیگر کیف پول دسکتاپی مخصوص نئو است؛ اما قابلیت تولید GAS را ندارد. تراست والت (Trust Wallet) و کوینومی (Coinomi Wallet) از دیگر کیف پول‌های نرم‌افزاری هستند که می‌توانید نئوی خود را در آن‌ها نگهداری کنید.

کیف پول کاغذی: والت ANSY نام کیف پول کاغذی مناسب برای نئو است.

کیف پول سخت‌افزاری: لجر نانو اس (Ledger Nano S)، کیف پول سخت‌افزاری مناسب برای نگه‌داری نئو است و از امنیت بالاتری نسبت به دیگر گزینه‌ها برخوردار است.

برخی از سوالات متدوال درباره اتریوم

خوشبختانه چند سالی است که امکان خرید ارزهای دیجیتال در ایران با استفاده از ریال فراهم شده است. رابکس نیز برای مدت طولانی در این بازار فعالیت دارد. رابکس با ارائه قیمت‌هایی مناسب و ایجاد رابطه‌ای بلند مدت با مشتریان معامله نئو با استفاده از ریال را فراهم کرده است. شما می‌توانید بهترین قیمت نئو را از رابکس بخواهید و در مدتی کوتاه خرید یا فروش خود را انجام دهید.

خیر. خرید و فروش نئو در حوزه ی سرویس های مالی و تکنولوژی (Fintech) است. بنابراین برای جلوگیری از سوء استفاده‌های احتمالی مثل پول‌شویی و استفاده از کارت های سرقت شده، هویت کاربران باید کاملا مشخص شود. به خاطر همین موضوع همه‌ی پلتفرم‌های خرید و فروش ارزهای دیجیتال در ایران فعالیت می‌کنند حتما کاربران خود را احراز هویت می‌کنند.

حداقل خرید نئو در هر پلتفرمی متفاوت است. اما در صرافی رابکس حداقل خرید نئو ۱۰۰ هزار تومان است.

خرید و فروش نئو

برای تجربه لذت بخش فروش و خرید نئو، رابکس را انتخاب کنید.