زی‌کش به پروتکل اثبات سهام مهاجرت کرد

ezgif 4 c9df8394b9ac

روز گذشته تیم توسعه‌دهنده‌ی زی کش (Zcash) اعلام کرد هسته‌ی اصلی این رمزارز از پروتکل اثبات کار (POW) به اثبات سهام (POS) تغییر پیدا خواهد کرد؛ یعنی دیگر نیازی به ماینرها و استفاده از سیستم‌های قوی سخت‌افزاری برای استخراج زی‌کش و تایید تراکنش‌ها نبوده و همه‌چیز با استفاده از استیک‌کردن انجام خواهد شد. به دنبال این خبر موج مثبتی حول زی‌کش شکل گرفت و قیمت این رمزارز 20 درصد در 24 ساعت رشد پیدا کرد.

طی دو روز رشد مداوم قیمت ZCASH تا 188 دلار نیز بالا رفت و اکثر افت قیمتی که به دنبال سقوط بیت‌کوین با آن مواجه شده بود را ریکاوری کرد. البته تیم توسعه‌دهنده‌ی اصلی این رمزارز؛ یعنی الکتریک کوین (Electric coin) در اطلاعیه خود آورده است که فرآیند مهاجرت از اثبات کار به اثبات سهام سه سال طول خواهد کشید؛ اما همین خبر برای پرش قیمتی کافی بود.

این شرکت همچنین ادعا دارد که این اقدام روند نزولی زی کش را نیز بسیار کند خواهد کرد؛ زیرا دیگر ماینرهایی وجود نخواهند داشت که سریعا پاداش‌های خود نقد کرده و به بیت‌کوین و یا فیات تبدیل کنند.

از مزایای تبدیل شدن فرآیند تایید تراکنش‌ها از اثبات کار به اثبات سهام می‌توان به کم شدن میزان مصرف انرژی، دموکرات‌تر شدن شبکه،  بالاتر رفتن سرعت انجام تراکنش‌ها و پایین امدن هزینه‌ها اشاره کرد.

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *