آخبار ارزهای دیجیتال | رابکس

آخرین خبرهای بیت کوین و ارز دیجیتال را با ما دنبال کنید.

تحلیل قیمت ارز های دیجیتال ۷ مرداد | بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین

نویسنده : Mohsen

37

زمان مطالعه :

اخبار ارزهای دیجیتال

07مرداد1399|57:07

۷ مرداد – تحلیل قیمت ارز های دیجیتال ، بیت کوین ، اتریوم ، لایت کوین | قیمت بیت کوین به بالای 10500 و حتی 11000 رسید. حرکتی که احساسات نسبت به بازار را مثبت کرده و احتمال صعود آلتکوین‌های دیگر را بیشتر می‌کند.

تحلیل قیمت بیت کوین۷ مرداد ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، لایت کوین ۷ مرداد

قیمت طلا امروز به بالاترین مقدار خود در طول عمر این دارایی رسید. علت این اتفاق می‌تواند هجوم سرمایه‌گذاران به سمت این دارایی، برای حفظ ارزش دارایی خود در مقابل بی‌ارزش شدن ارز‌های فیات (بخاطر عرضه گسترده پکیج‌های انگیزشی توسط بانک‌های مرکزی) باشد.

اما تا به این لحظه بیت کوین رشد بیشتری را تجربه کرده است. با وجود آنکه خیلی هم در این مدت بیت کوین مورد علاقه سرمایه‌گذاران نبوده است، اما قیمت آن حدود ۵۰ درصد افزایش را تجربه کرده است. این در حالی است که ارزش طلا 26 درصد افزایش یافته. این موضوع به نوعی نشان‌دهنده عملکرد بهتر این دارایی جدید نسبت به پناهگاه‌های امن سنتی (مانند طلا) است.

تحلیل قیمت بیت کوین ۷ مرداد ، تحلیل قیمت اتریوم ۷ مرداد ، تحلیل قیمت ارز دیجیتال ۷ مرداد ، تحلیل قیمت لایت کوین ۷ مرداد
عملکرد روزانه ارزهای دیجیتال | مبنع: Coin360

امروز بیت کوین به دنبال طلا توانست تا با یک حرکت شارپی و ناگهانی به بالای یکی از مقاومت‌های اصلی خود یعنی 10500 دلار برود. اتفاقی که احتمالا باعث مثبت‌تر شدن احساسات نسبت به بازار و احتمالا رشد سایر آلتکوین‌ها شود.

اگر به دنبال این موضوع، سرمایه‌گذاران بزرگ و سازمانی وارد بازار ارزهای دیجیتال شوند، و حتی مقدار اندکی از سرمایه خود را به این بازار وارد کنند، شاهد رشد بیشتر بیتکوین در ادامه‌ی سال خواهیم بود.

تحلیل قیمت بیت کوین۷ مرداد ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، لایت کوین ۷ مرداد

تحلیل قیمت بیت کوین ۷ مرداد

بیت کوین (BTC) توانست از مقاومت حیاتی بالای سر خود یعنی 10 هزار و 500 دلار عبور کند. با این اتفاق سه تا از سناریو‌های صعودی بیت کوین کامل و احتمال برآورده شدن به ترتیب اهداف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت این سناریو‌ها افزایش یافت.

BTC/USD daily chart
نمودار روزانه بیت کوین | منبع: Tradingview

اگر قیمت بتواند در بالای 10400 دلار بسته شود، الگوی مثلث صعودی با هدف اصلی 11،870.50 دلار تکمیل خواهد شد. این هدف کوتاه مدت است.

در مرحله بعد، اگر قیمت بتواند در بازه 10،400-1000 دلار خود را نگه دارد، یک الگوی سر و شانه معکوس با هدف اصلی 16997 را تکمیل خواهد کرد. این هدف میان مدت است.

گاوها قبلا قیمت را به بالای خط مقاومت مثلث بزرگ متقارن کشیده‌اند. این سناریو هدف 28،881.90 دلار را دارد که که احتمالا در طولانی مدت حاصل شود.

با این حال، اگر قیمت نتواند بالاتر از ناحیه مقاومت 10،400-10.500 نگه داشته شود، خرس‌ها سعی خواهند کرد تا آن را به زیر 10،000 دلار بکشند.

تحلیل قیمت بیت کوین۷ مرداد ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، لایت کوین ۷ مرداد

تحلیل قیمت اتریوم ۷ مرداد

اتر (ETH) همچنان از زمان شکسته شدن مقاومت 253.556 دلاری، روند صعودی خود را ادامه می‌دهد. موضوعی که نشان می‌دهد سرمایه‌گذارن از ترس جا ماندن از رشد این آلتکوین، به طور تهاجمی اقدام به خرید این ارز می‌کنند.

ETH/USD daily chart
نمودار روزانه اتریوم | منبع: Tradingview

صعود شدید وعمودی روزهای گذشته، شاخص مقاومت نسبی را به عمق ناحیه اشباع خرید سوق داده است. تاریخ نشان داده است که زمانی که شاخص مقاومت نسبی اتریوم به بالای 87 می‌رود، قیمت وارد یک اصلاح می شود.

در اواسط ماه مه سال گذشته، و در اتفاقی مشابه، اصلاحات قیمت اتریوم کم عمق بود و قیمت پس از چند روز آرام گرفتن، دوباره روند صعودی را از سر گرفت. با این حال، در اواسط فوریه سال جاری، با وجود اینکه قیمت با یک رشد خوب یک قله را تشکیل داده بود، در یک روند اصلاحی تمامی رشد خود را از دست داد.

بنابراین، شاید ادامه‌ی نگاه صعودی به اتریوم در این زمان یک استراتژی خطرناک باشد. بهتر است منتظر موقعیت های بهتر بود و در یک زمانی که قیمت کاهش پیدا کرده بود وارد بازار آن شد.

اولین حمایت در حرکت نزولی اتریوم 288.599 دلار است. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشانه مثبتی خواهد بود، چرا که نشان‌دهنده علاقه به خرید در قیمت‌های پایین است.

هدف بعدی در روند صعود 366 دلار است. با عبور قیمت از این سطح، هدف بعدی 480 دلار خواهد بود.

برخلاف تصور، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 288.599 دلار فرو کشند، نشان دهنده از بین رفتن شتاب روند صعودی اتریوم خواهد بود و حتی ممکن است به اصلاح عمیق‌تر منجر شود.

تحلیل قیمت لایت کوین ۷ مرداد

لایت کوین (LTC) همچنان در محدوده 39 تا 51 دلار گیر کرده است. قیمت این ارز در 25 ژوئیه تا 46 دلار افزایش یافت اما گاوها نتوانستند آن را به بالای 51 دلار بکشند، این نشان می‌دهد که خرس‌ها به طور تهاجمی از این مقاومت دفاع می‌کردند. مقاومتی که امروز شکسته شد و قیمت به بالای آن حرکت کرد.

LTC/USD daily chart
نمودار روزانه لایت کوین | منبع: Tradingview

قیمت لایت کوین در تاریخ 26 ژوئیه به زیر 46 دلار کشیده شد، اما خرس ها نتوانستند قیمت را به پایین‌تر از این سطح بکشند. موضوعی که نشان‌دهنده قدرت گاوها است.

حال که تلاش گاوها برای کشیدن قیمت به بالای پیشران قیمت بالای 51 دلار انجام داده اند. دالار موفق بوده است، احتمالا یک حرکت صعودی جدید با هدف اصلی 64 دلار شروع شود. اگر قیمت دوباره به زیر 51 دلار و سپس 46 دلار کشیده شود، این سناریوی صعودی بی اعتبار خواهد شد.

تحلیل قیمت بیت کوین۷ مرداد ، تحلیل قیمت ارز های دیجیتال اتریوم ، لایت کوین ۷ مرداد

منبع: کوین‌تلگراف

به این مقاله امتیاز دهید :

برچسب های مرتبط :
اشتراک گذاری این مقاله در شبکه های اجتماعی

دسته بندی بلاگ

قیمت لحظه ای ارز دیجیتال

پربازدید ترین خبرها

جنسلر : SEC نمی‌تواند برای رمزارزها محدودیت ایجاد کند، اما کنگره می‌تواند.

تلگرام تمامی ادعاهای کمیسیون بورس را در مورد توکن گرام رد کرد!

بانک مرکزی روسیه اعلام کرده از ممنوعیت ارزهای دیجیتال حمایت خواهد کرد.

شرکت بزرگ ویچین (VeChain) هک شد!

چه تعداد کاربر با احراز هویت اجباری بایننس از دست رفت

حفظ روند نزولی قیمت بیت کوین پس از برگشت به قیمت 7600 دلار

علی بابا انجمن بلاک چین (blockchain) خود را امن تر و سریع تر میکند.

مطالب خواندنی

دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی گوگل
دوج کوین و اتر در لیست ده کلمه برتر جستجوی...
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse
افزایش فروش زمینِ مجازی در Metaverse

ارزهای دیجیتال در یک نگاه

بیت کوین

بیت کوین

اتریوم

اتریوم