تحقیقات خبر از کاهش مصرف کربن توسط بیت‌کوین، تا سال 2030 میدهد.

تولید 0.9٪ کربن جهان برای بیت کوین

گروه سرمایه‌گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG) تخمین می‌زند که استخراج بیت کوین در دهه‌ی آینده با تولید کمتر از 0.4 درصد کربن انجام‌پذیر خواهد بود . مطالعه‌ی دیگر این گروه نشان‌داده است که مصرف انرژی بیت کوین در دهه آینده کمتر از 0.5 درصد از کل جهان خواهد بود.

این موسسه طبق تحقیقات متعددی که در این زمینه انجام داده است، مقاله‌ای با عنوان “Bitcoin Net Zero” در این ماه منتشر کرد ودر آن عنوان کرد که مصرف انرژی بیت کوین و انتشار کربن در سال‌های آینده حتی اگر قیمت‌ بیت کوین افزایش یابد، افزایش نخواهد یافت.

در این مطالعه که توسط نیک کارتر (Nic Carter)، شریک تجاری Castle Island Ventures و بنیانگذار NYDIG، روس استیونز (Ross Stevenc) انجام شده است، رابطه انتشار کربن شبکه در آینده با رابطه آن به نوسانات قیمت بیت کوین، سختی استخراج و مصرف انرژی مورد مورد بررسی قرار گرفت.

بدبینانه‌ترین چشم انداز این مطالعه نشان داد که استخراج بیت کوین همچنان بخش کوچکی از مصرف انرژی کل جهان را نشان می‌دهد، حتی اگر قیمت رمز ارز BTC تا سال 2030 از سقف تاریخی خود عبور کند. در این مقاله نتیجه گیری می‌شود:

“حتی در سناریوی بدبینانه و گران قیمت ما، که در آن حجم بازار بیت کوین تا سال 2030 به 10 تریلیون دلار می‌رسد، استخراج آن تنها 0.9 درصد کربن کل جهان و هزینه انرژی آن تنها 0.4 درصد از  کل جهان است.” نویسندگان ادعا کردند که ضایعات کربن مرتبط با استخراج بیت کوین در سال 2020 “از نظر جهانی ناچیز” است.

در حال حاضر، استخراج بیت کوین از 101 TWh در سال یا ٪0.45 برق جهانی استفاده می‌کند. به گفته دانشگاه کمبریج (Cambridge University)، شبکه بیت کوین برق بیشتری نسبت به کل کشور فیلیپین مصرف می‌کند.

با این حال، کمبریج همچنین اشاره می‌کند که بیت‌کوین در مقایسه با تمام یخچال‌ها در ایالات متحده مجموعاً برق کمتری مصرف می‌کند و تنها 4.6 درصد از کل انرژی مورد استفاده برای تهویه مطبوع مسکونی در سراسر جهان است.

این گزارش همچنین به این نتیجه رسید که چشم اندازهای “کربن زدایی” استخراج بیت کوین در آینده نوید قابل توجهی را می‌دهد و بیان می کند : “در بلندمدت، شدت انتشار کربن بیت کوین کاهش می یابد، زیرا توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر ادامه دارد و کشورها در تلاش هستند تا شبکه برق خود را کربن زدایی کنند.”

منبع: کوین تلگراف

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *